Яку ручку для вікон краще вибрати

Необхідно пам’ятати, що ручка – це деталь, за допомогою якою вікно функціонує. Саме тому вона багато в чому впливає на зручність використання продукту в цілому. Часто буває, що ручка розбовталася або стала заїдати і погано провертатися. У таких випадках її можна просто замінити, однак у цей раз підійти до вибору відповідальніше і вибрати якісну ручку, яка прослужить вам довше. Ми допоможемо вам розібратися в нюансах.

Ручки для пластикових вікон: вибір конструкції

Виробники пропонують ручки з різних матеріалів, які славляться зносостійкістю. Зустрічаються ручки з сплавів алюмінію і латуні. Бувають і просто пластмасові, які досить швидко виходять з ладу. На ринку представлений широкий асортимент ручок, але при виборі важливо пам’ятати, що в першу чергу вона повинна бути якісною і зручною у використанні.

Варто відзначити, що ручка може бути не тільки зручною, але і красивою. Цей елемент можна порівняти з «вишенькою на торті». При правильному виборі вона може стати відмінним доповненням до вашого інтер’єру і підкреслити його. Ручки можуть бути різних розмірів і форм. Ви можете замовити велику, що привертає увагу, або, навпаки, маленьку витончену ручку з рельєфною формою. Також представлені численні кольорові гами. Ручка може бути яскравих забарвлень, щоб піднімати настрій, або ж нейтральних, стриманих кольорів. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні засобами, можна і зовсім замовити ексклюзивні віконні ручки, які розроблять спеціально для вас.

Коли ви будете купувати пластикове вікно, відразу вам обов’язково запропонують класичну стандартну модель віконної ручки. Вона йде в такому ж кольорі, як і сам профіль і володіє основними характеристиками без додаткових функцій. Останнім часом з’явилася опція замовлення класичних ручок в різних кольорах, але частіше пластикові вікна мають недорогі ручки однотипного дизайну.

Один з поширених і популярних останнім часом варіантів ручок – знімні. Вони відносяться до асортименту ручок з захистом від дітей. Як ми знаємо, дуже поширені випадки, коли дитина, граючись з віконною ручкою, може відкрити його. Знімні ручки дозволяють від’єднувати її при необхідності. Ручку знімають і зберігають у недоступному для дітей місці. Вона досить швидко приєднується назад, якщо необхідно відкрити або закрити вікно. Звичайно такий варіант ручки не дуже зручний, але зате забезпечує безпеку для дитини.

Ручки з замком

Ще один вигляд замку, який також підійде для сімей з дітьми – ручки з замком. Відкрити вікно можна тільки при наявності ключа. Дитина не зможе відкрити вікно самостійно. Також ручка з замком стане додатковим захистом квартири від злому. Існують схожі ручки з кнопкою. Однак у цьому варіанті замість ключа необхідно активувати кнопку. Клієнти відзначають, що ручки з кнопкою не підійдуть для сімей з дітьми, адже дитина з легкістю розбереться з подібною функцією, проте кнопка дуже зручна для використання.

Крім перерахованих ручок існує ще потужний асортимент безпечних ручок. Деякі з них мають можливість блокування функції повороту стулки. Інші навіть із закритим замком дозволяють провітрювати приміщення у відкидному положенні.

Протизламні ручки

Окрему увагу варто приділити протизламним ручкам. Такі ручки добре використовувати для пластикових вікон в одноповерхових будинках, а також в квартирах, розташованих на першому-другому поверхах. З урахуванням збільшення кількості крадіжок та зломів, такі ручки допоможуть убезпечити ваш будинок. Ці ручки мають спеціальний механізм. Він не дає можливості відкрити вікно зовні. Найчастіше злочинці використовують лом або викрутку, за допомогою якої намагаються віджати профіль вікна. Протизламні упори і блокуюча ручка завадять злодіям розкрити вікно. Є ще кілька механізмів захисту від зломів. Один з них блокує віконну ручку, захищаючи від розтину зовні – злочинець просто не зможе відкрити вікно.

Для пластикових вікон, які відкриваються назовні, магазини пропонують зігнуті ручки. При використанні вони не зачіпають і не дряпають профіль. Такі ручки можуть мати незвичайні і оригінальні форми.

Також існують подвійні ручки, які використовують для балконів або внутрішніх вікон. У таких випадках вікно відкривається з двох сторін.

Сподіваємося, що наші рекомендації будуть вам корисні. Як бачите, вибрати ручку не складно, якщо розібратися, які якості і функції необхідні для вашої родини і квартири.