Різновиди розсувних вікон
Перш за все розсувні системи відрізняються за матеріалами виготовлення. Так, виділяють каркасні і безкаркасні рішення. Останні, як відомо вже з назви, не мають повноцінної рами, складаються лише їх стекол і ущільнювачів, які забезпечують герметичність. Безрамне скління ефектно виглядає, але не забезпечує високих тепло- і звукоізоляційних властивостей, тобто підійде для літньої альтанки або веранди.
До більш звичним каркасних рішень відносяться:
- алюмінієві розсувні вікна. Їх відрізняє мінімальна вага, стильний зовнішній вигляд, невелика загальна товщина конструкції. Але в плані теплоізоляції вони поступаються пластиковим аналогам;
- розсувні металопластикові вікна. Вони мають міцний і довговічний каркас, не бояться вологи, можуть забезпечити високі теплоізоляційні властивості, характеризуються оптимальним співвідношенням ціни і якості.
А ще розсувні системи можна розділити на віконні та дверні. В останньому випадку вони потрібні не стільки для організації провітрювання і припливу світла, скільки для зручного переміщення між кімнатами, виходу на вулицю і т.д.
Для скління житлових приміщень найкраще підходять ПВХ-вікна і двері, в тому числі і тому вони є найпопулярнішими сьогодні. Але ось при великих площах скління, припустимо, для фасадів або зимових садів, можна розглядати і алюмінієві конструкції.
Способи відкривання металопластикових розсувних вікон
До найпоширеніших систем відкривання розсувних металопластикових вікон належать:
- Паралельно-зсувні. Конструкція нагадує шафи-купе. На направляючої знаходиться кілька стулок, які можуть незалежно переміщатися вліво і вправо, частково перекриваючи інші у відкритому стані. Такий варіант здатний захистити від вітру і пилу, але найкраще підходить для холодного скління балконів і веранд, використання всередині приміщень;
- Підйомно та похило-зсувні. Більш складний механізм, адже для відкриття стулки її спочатку потрібно змістити на себе, а вже потім рухати. Основний плюс такого розсувного металопластикового вікна – можливість забезпечити відмінні теплоізоляційні властивості;
- Складні або система «гармошка». Такий варіант не часто використовують для вікон: він більше підходить для дверей, вітрин і офісних перегородок. «Гармошка» дозволяє повністю відкрити отвір, але відкривання відбувається не в площині рами, тобто економія простору не така велика, як з іншими «розсуненням», а й стоять «гармошки», як правило, трохи дешевше.
Ще виділяють англійські (вертикальні) вікна: їх стулки змішаються не в горизонтальній площині, а вгору-вниз. Варіант популярний в США і інших західних країнах, а ось у нас майже не використовується.