Розсувні вікна стають все більш затребуваними в Києві. Вони допомагають раціонально використовувати простір, завдяки чому незамінні в умовах обмеженого простору. Також вони додають практичності панорамному склінню, що робить їх відмінним вибором для заміських об’єктів, в тому числі терас і веранд, виходів до басейну або на прибудинкову територію. В останньому випадку використовуються зазвичай не розсувні вікна, а портальні двері.

Компанія «Люкс вікна» спеціалізується на виробництві віконних і дверних конструкцій на базі металопластикового та алюмінієвого профілю. Ми застосовуємо як традиційну фурнітуру, так і прогресивні розсувні віконні системи, ціна яких вас приємно здивує. Дізнайтеся всі подробиці у наших консультантів прямо зараз!

Різновиди розсувних вікон

Перш за все розсувні системи відрізняються за матеріалами виготовлення. Так, виділяють каркасні і безкаркасні рішення. Останні, як відомо вже з назви, не мають повноцінної рами, складаються лише їх стекол і ущільнювачів, які забезпечують герметичність. Безрамне скління ефектно виглядає, але не забезпечує високих тепло- і звукоізоляційних властивостей, тобто підійде для літньої альтанки або веранди.

До більш звичним каркасних рішень відносяться:

  • алюмінієві розсувні вікна. Їх відрізняє мінімальна вага, стильний зовнішній вигляд, невелика загальна товщина конструкції. Але в плані теплоізоляції вони поступаються пластиковим аналогам;
  • розсувні металопластикові вікна. Вони мають міцний і довговічний каркас, не бояться вологи, можуть забезпечити високі теплоізоляційні властивості, характеризуються оптимальним співвідношенням ціни і якості.

А ще розсувні системи можна розділити на віконні та дверні. В останньому випадку вони потрібні не стільки для організації провітрювання і припливу світла, скільки для зручного переміщення між кімнатами, виходу на вулицю і т.д.

Для скління житлових приміщень найкраще підходять ПВХ-вікна і двері, в тому числі і тому вони є найпопулярнішими сьогодні. Але ось при великих площах скління, припустимо, для фасадів або зимових садів, можна розглядати і алюмінієві конструкції.

Способи відкривання

Розсувні металопластикові вікна також відрізняються по використовуваних механізмів, що впливає на відкривання / закривання стулок. До найпоширеніших належать такі системи:

  • паралельно-зсувні. Конструкція нагадує шафи-купе. На направляючої знаходиться кілька стулок, які можуть незалежно переміщатися вліво і вправо, частково перекриваючи інші у відкритому стані. Такий варіант здатний захистити від вітру і пилу, але найкраще підходить для холодного скління балконів і веранд, використання всередині приміщень;
  • похило зсувні. Більш складний механізм, адже для відкриття стулки її спочатку потрібно змістити на себе, а вже потім рухати. Основний плюс такого розсувного металопластикового вікна – можливість забезпечити відмінні теплоізоляційні властивості;
  • складні або система «гармошка». Такий варіант не часто використовують для вікон: він більше підходить для дверей, вітрин і офісних перегородок. «Гармошка» дозволяє повністю відкрити отвір, але відкривання відбувається не в площині рами, тобто економія простору не така велика, як з іншими «розсуненням», а й стоять «гармошки», як правило, трохи дешевше.

Ще виділяють англійські (вертикальні) вікна: їх стулки змішаються не в горизонтальній площині, а вгору-вниз. Варіант популярний в США і інших західних країнах, а ось у нас майже не використовується.

Переваги розсувних пластикових вікон

Замовити такі віконні конструкції в компанії «Люкс вікна» варто з таких причин:

  • Раціонально використовують простір і вивільняють місце на підвіконні.
  • Виключають вірогідність провисання стулок, як у випадку з орними аналогами.
  • Здатні забезпечити високі параметри тепло- і звукоізоляції, як і традиційні пластикові вікна.
  • Прості в догляді, причому розсувний механізм нерідко лише спрощує мийку стекол.
  • Підвищують світлопропускання, так як одна стулка розсувного вікна може бути шириною до 1.5 метра.