Крім цього балконні двері з ПВХ – це привабливі зовні вироби, які не тільки відмінно вписуються в сучасний інтер’єр і гармонійно поєднуються з вікнами, а й забезпечують широкі можливості вибору конструкцій, розмірів, форм і забарвлень.

Специфіка пластикових дверей

Вихід на балкон передбачає наявність балконного блоку. Він передбачає наявність дверей і одного або двох вікон. Конструктивно дверні конструкції від віконних відрізняються лише розміром: в ролі дверного полотна виступає збільшена по висоті віконна стулка, для закриття і відкриття застосовується звична поворотна або поворотно-відкидна фурнітура. Такий підхід дозволяє зробити металопластикові балконні двері доступніше, розширює можливості вибору профільних систем і варіантів заповнення полотна.

Але є у дверних конструкцій і специфічні особливості, що відрізняють їх від віконних:

 • одним з обов’язкових елементів фурнітури виступає двостороння ручка або ж ручка з фіксатором, яка дозволяє закривати і відкривати двері зовні, виключаючи випадкове замикання на балконі;
 • через збільшених розмірів по висоті, крім звичайних віконних петель, розрахованих на 40 тисяч відкриттів / закривань встановлюються спеціальні, посилені аналоги. Подібна фурнітура є опціональною для металопластикової двері на балкон і обов’язкової для вхідних і міжкімнатних конструкцій;
 • дверне полотно часто розділяється на дві частини горизонтальним імпостом (перегородкою) для надання більшої жорсткості виробу. Нижня частина, як правило, заповнюється не склопакетом, а сендвіч-панеллю. Таке рішення сприятиме приватності, а також виправдано з точки зору безпеки. Вибір склопакета для верхньої частини дверей залежить від наявності скління на балконі;
 • важлива відмінність віконної стулки і балконних дверей – розміри. Максимально допустимою висотою для дверної конструкції вважається відмітка в 2,35 метра. При великих значеннях неможливо гарантувати коректну роботу поворотно-відкидної фурнітури. Якщо дверний отвір вище, то робиться глуха фрамуга у верхній частині. Рекомендоване значення по ширині полотна – до метра. Якщо отвір більше, то варто розглянути варіанти двостулкових конструкцій;
 • ще одним значущим елементом двері на балкон виступає поріг. Він може бути частиною металопластикової рами (в цьому випадку він буде вище рівня підлоги) або ж виконуватися з алюмінію (забезпечує вирівнювання). Але, якщо балкон не засклений, то для виключення продувань і промерзань в зимову пору необхідно робити саме профільний, а не плоский поріг.

Різновиди балконних дверей

На вибір дверних конструкцій на балконі впливають різні чинники, в тому числі дизайнерські переваги і завдання оформлення. Але визначальним фактором виступає власне сам дверний проріз і його розміри.

У типових будівлях конфігурація виходу на балкон величина стабільна: тут ширина дверей не дуже велика, а поруч з однієї або двох сторін залишається місце для розміщення вікон. У подібному випадку самий розумний варіант – встановлювати одностулкові двері балконні. Вони можуть бути такими:

 • цільної конструкції з горизонтальним імпостом. Як заповнення полотна використовуються або два склопакета, або скло вгорі і сендвіч-панель знизу (тут також можуть застосовуватися тоновані стекла);
 • цільними дверима без перегородок із заповненим склопакетом;
 • подвійна конструкція з глухою фрамугою зверху (при великій висоті стель і дверного отвору). Варіанти заповнення можуть бути різними. Зазвичай фрамуга і верхня частина дверей скляні, а низ – з сендвіча.

Для відкривання / закривання використовується або поворотна, або поворотно-відкидна фурнітура. Останній варіант відкриває додаткові можливості для провітрювання і дозволяє заощадити на віконних конструкціях балконного блоку (вони нерідко робляться глухими).

При спочатку нестандартній ширині прорізу або виконанні перепланування, спрямованої на видалення стін біля виходу на балкон, використовуються двостулкові двері балконні (металопластикові). До їх переваг відноситься наступне:

 • візуальне збільшення житлового простору;
 • додаткове природне освітлення кімнати;
 • відмінний панорамний вид з квартири при поєднанні з французьким типом скління.

Є кілька варіантів двостулкових балконних конструкцій, в тому числі:

 • з одного глухою стулкою і другою такою, що відкривається. Такі двері вважаються стандартним і відносно недорогим рішенням;
 • з двома стулками, між якими розташовується вертикальний імпост. Це відмінний варіант двері з точки зору надійності і забезпечення звуко- і теплоізоляційних властивостей, але додаткова перегородка знижує естетичність і зручність;
 • з двома стулками без імпоста. Це так звані штульпові двері, на одній із стулок якої є перемичка, що забезпечує фіксацію в закритому положенні. Естетично привабливий варіант, який спрощує занесення на балкон різних габаритних предметів (наприклад, меблів), але поступається за надійністю і ізоляційним властивостям аналогам з імпостом.

Дізнайтеся всі подробиці і замовте якісні металопластикові балконні двері, зв’язавшись з представниками компанії «Люкс вікна».

Що важливо врахувати при виборі балконних дверей

Опції

Теплозбереження

Шумоізоляція

Система провітрювання

Ручка курця

теплозбереження значок

Теплозбереження

При виборі металопластикових вікон та дверей для виходу на балкон важливо враховувати не тільки теплоізоляцію, захист від шуму та спеки, а й економію. Енергозберігаючі технології, такі як теплий профіль та енергозберігаючі склопакети, допомагають скоротити витрати на опалення та забезпечують комфорт у приміщенні. Вони особливо актуальні для приміщень з великими вікнами, через які губиться до 50% тепла.

Шумоізоляція значок

Шумоізоляція

Для шумоізоляції в мегаполісах вибирайте балконні двері та вікна з двокамерними склопакетами та різними дистанціями між склом. Також важливим є якісний профіль з товстими стінками та правильний монтаж, від яких залежать довговічність та ізоляційні властивості вікон.

Провітрювання

Система провітрювання

Зручність покрокового провітрювання з провітрюванням для балконних дверей і вікон дозволяє освіжити приміщення без його охолодження, відкриваючи стулку на 3-5 мм по периметру. Це особливо корисно при великій різниці температур усередині та зовні. Найкраще додати цю функцію фурнітури відразу при покупці дверей для виходу на балкон.

Ручка-ракушка

Ручка курця

Ручка- мушляна балконних дверях зручна для закриття з вулиці і часто використовується курцями. Виготовляється із пластику або металу, частіше алюмінію, і забарвлюється у колір дверей. Металева ручка більш надійна, пластикова – зручніша для холодних балконів. Не входить до базової комплектації та потребує додаткового замовлення.

З балконним блоком також купують