Сьогодні майже в будь-якій віконній фурнітурі передбачена функція регулювання ступеня притиску стулки до рами. І якщо в літній період доцільно послабити притиск для поліпшення природного повітрообміну, то взимку – навпаки. Ближче до настання морозів закритим металопластиковим вікнам необхідно забезпечити повну герметичність, для чого їх потрібно перевести в так званий зимовий режим. Це дозволить зберегти тепло всередині квартири або будинку, виключити навіть мінімальне продування.

Чи можна регулювати щільність притискання в вашому вікні?

 Як перевести вікна в зимовий режим: поради професіоналівФункція переводу в зимовий / літній режим є не у всієї віконної фурнітури, представленої на ринку. Окремі бюджетні або більш старі вироби її не передбачають. А от сучасна фурнітура таких марок, як Roto, Maco, Siegenia Aubi такий функціонал передбачає.

З самостійною перевіркою наявності даної функції складнощів немає: відкрийте стулку і подивіться на торець. Тут розташовуються цапфи – особливі ексцентрики, що відповідають за замикання. Якщо на них є шліц під викрутку, «шестигранник» або «зірочку» або ж передбачено округлий отвір, то можливість регулювання прилягання стулок до віконної рами є.

Чи обов’язково міняти режими і коли саме?

Чекати морозів не обов’язково, щоб забезпечити стулці максимальний притиск до рами. Якщо ви починаєте відчувати навіть незначні продування восени, то можна відрегулювати притиск. Якщо ж ніякого дискомфорту в холодну пору немає, то і переводити вікно в зимовий режим не обов’язково – в даному випадку ви зможете захистити гумовий ущільнювач від підвищеного зносу. З цієї ж причини залишати ексцентрики в зимовому режимі круглий рік також протипоказано.

Сама процедура зміни ступеня прилягання стулок досить проста. Але вкрай важливо дотримуватися правила, які дозволять уникнути поломок фурнітури. Якщо впевненості у власній силі немає або ви ніколи не робили подібного раніше, то, можливо, варто звернутися до фахівців, які один раз покажуть, як відбувається перевід вікна в потрібний режим.

Інструкція по зміні щільності прилягання:

  1. Попередньо очистіть раму і стулку від забруднень і пилу.
  2. Знайдіть всі наявні тут цапфи. Їх загальна кількість залежить від загальних розмірів світлопропускної конструкції. Переводити в інше положення необхідно всі ексцентрики.
  3. Візьміть необхідний інструмент (хрестоподібну викрутку, плоскогубці або шестигранний ключ) і злегка поверніть ексцентрики (зазвичай обертання робиться за годинниковою стрілкою). Як правило, літньому режиму відповідає горизонтальне положення цапфи або шліца на ньому, а зимовому – вертикальне. Для «зірочок» – слабкий притиск передбачає розташування цапфи ближче до правого краю, а сильний – ближче до лівого.

Перевірте результат. При сильній щільності прилягання повертати ручку для закриття стулки складніше. Також можна вставити аркуш паперу і виконати закривання – в зимовому режимі він, як правило, рветься, а в літньому – вільно виходить.