балконный блок

Балконні двері з вікном використовується як для поділу лоджії і суміжної кімнати, так і для зручного переміщення між ними, забезпечення нормального світлопропускання і повітрообміну. У більшості багатоповерхових типових будівель величини відповідного світлового прорізу є стандартними. Тому ще перш ніж замовити балконний блок, можна дізнатися хоча б приблизні розцінки на нього. Але безпосередньо для виготовлення вікон і дверей все ж потрібні індивідуальні виміри.

Який стандартний розмір балконного блоку?

Габарити залежать від різних параметрів самих будівель, в тому числі будівлі, серії, а іноді і самого приміщення, в якому знаходиться лоджія. Нижче наведені розмірні значення на балконні двері з вікном для найпопулярніших багатоповерхівок Києва:

 • «Сталінка» панельного типу. Тут передбачається Т-подібна конфігурація блоку (ще її називають «чебурашка»). Загальні габарити – 1500 на 2700 мм, а габарити двері – 750х2100 мм.
 • «Хрущовка» (цегла). Вікно 1250 на 1340 мм, а двері – 680 на 2070 мм.
 • Панельний будинок чеського проекту ( «чешка»). Величини відрізняються в різних кімнатах. У спальні вікно 1400 (1050) на 1400 мм, а в залі 1760 на 1400 м. Відповідно двері в спальні 750 на 2150 мм, а в залі – 800 на 2150 мм.

Але ці фіксовані значення на практиці потребують коригування. Навіть в двох квартирах однієї багатоповерхівки можливі серйозні відхилення. Причиною можуть бути перекоси, нерівності та різна товщина стін, зміни геометрії отвору, застосування утеплювачів для теплоізоляції і т.д. Тому для замовлення нових металопластикових вікон слід запросити заміряють на об’єкт.

Як проводиться замір

Може здатися, що визначення висоти і ширини майбутньої віконної конструкції – не найважча задача. Але її все ж краще делегувати професіоналам. Якщо виготовлений пластиковий балконний блок буде сильно менше світлового прорізу, то доведеться задувати порожнечі піною, нарощувати укоси. І навіть в цьому випадку ризики тепловтрат або інших проблем в експлуатації будуть вище.

Якщо конструкція виявиться навпаки занадто великої, то не уникнути трудомісткого демонтажу стін.

Ви все одно хочете виконувати виміри самостійно? Тоді хоча б дотримуйтеся наступних рекомендацій, які дозволять уникнути помилок і підвищать точність цієї роботи:

 1. Рама обов’язково повинна бути менше, ніж отвір. Упиратися або навіть торкатися стін металопластиковий профіль не може. По периметру залишається зазор під так званий монтажний шов на 2-5 см.
 2. Забороняється виконувати вимірювання треба як з боку кімнати, так і з вулиці. Пов’язано це з тим, що отвори можуть бути без виступів (їх ще називають «чвертями»), або з ними. А їх обов’язково потрібно враховувати при розрахунках.
 3. Підсумкові значення визначаються за кількома вимірами (зазвичай трьох) в різних точках. Так ширину фіксують у нижнього і верхнього краю, і по центру, висоту відповідно – зліва, справа і посередині. У розрахунки береться найменше число.
 4. Висота вікна зменшується не тільки на монтажний шов (зверху), а й на підставочний профіль (30 мм).

Демонтаж старої дерев’яної конструкції і установка нової з ПВХ

Підвищити точність всіх вимірювань можна, якщо спочатку прибрати старі світлопрозорі конструкції з дерева:

 • зняття стулок;
 • вилучення стекол з глухих секцій;
 • видалення зовнішнього відливу (якщо є) і підвіконня;
 • розбирання (або розпил) дерев’яного короба;
 • видалення стяжки і штукатурки по периметру стін;
 • зачистка пазів під підвіконну дошку;
 • очищення сміття;
 • додаткові роботи по усуненню сильних нерівностей, розібрання стін (якщо планується зробити панорамний балконний блок).

Але залишати отвір відкритим на один-два тижні мешканці вирішуються тільки влітку. Найчастіше демонтування виконується вже безпосередньо перед установкою нових ПВХ-виробів, а виміри коригують на товщину штукатурки на укосах і інші нюанси. Це ще одна причина звертатися до професіоналів, а не робити все своїми руками.