Всі знають про такий механізм відкривання пластикових вікон,як поворотні, відкидні і поворотно-відкидні стулки. Просто тому, що цей варіант неймовірно простий і практичний. Адже звично ж і знати, що дверцята відкриється так само, як і в сотнях тисяч інших віконних систем.

Вам буде корисно дізнатися, що є абсолютно різні системи відкривання пластикових вікон. Вони не універсальні, але в ряді випадків дозволяють ефективно вирішувати конкретні завдання. 

Як може відбуватися відкривання пластикових вікон?

Віконні конструкції іноді вражають своїм практичним різноманіттям. Сьогодні є можливість замовити конструкції з такими способами відкривання стулок:

  • підвісні. У них петлі розташовані у верхній частині, а відкриття проводиться знизу. Такі вікна зазвичай ставляться на заміну глухому склінню на місці верхніх фрамуг. Вони зазвичай мають фіксацію у відкритому положенні, відмінно підходять для провітрювання, так як проходить через них холодне повітря встигає нагрітися, поки спускається в приміщення.
  • розсувні. Затребувані в двох випадках: коли не вистачає місця, щоб повноцінно відкрити стулку; коли мова йде про великому склінні (веранди, тераси, балкони), де вони забезпечують мінімум перегородок. Система дуже практична, зручна і вимагає мінімум місця для роботи.
  • складні. Використовуються для великих віконних, балконних прорізів. Вони незамінні у випадках, коли потрібно забезпечити максимальне відкриття вікна при мінімальному числі перегородок. Більш того, віконний проріз можна відкрити саме настільки, наскільки це потрібно. 

Якщо вже розглядати зовсім екзотичні варіанти, то до них безумовно можна віднести пластикові вікна з горизонтальним відкриванням по осі. Тобто дверцята в розхристаному стані розташовується поперек рами, при одна її половина знаходиться зовні, а друга – всередині. Таким чином економиться місце, при цьому таке рішення ніяк не позначається на інсоляції і можливості провітрювання. 

Всі перераховані вище режими відкривання пластикових вікон по-своєму гарні і зручні. Цікаво, що наших клієнтів першочергово цікавить надійність і довговічність конструкції. І тут хочемо сказати, що це визначають не види відкривання пластикових вікон ,а якість використовуваних матеріалів, вузлів і деталей, а також професіоналізм збірки. Ну і звичайно ж, правильно використовувати і обслуговувати конструкцію. 

Правила обслуговування віконних систем

Незалежно від того, пластикові вікна з якими видами відкривання стулок, загальні рекомендації залишаються незмінними. Вони потребують регулярного обслуговування. Воно повинно полягати в періодичному огляді, очищенні і змащення рухомих деталей, гумових ущільнювачів, очищення водостоків від бруду і сміття. При цьому чистити вікна слід вологою губкою без використання агресивної хімії.

Щоб уникнути поломок, також дотримуйтесь наступних правил: повертайте ручку без натиску, стежте над тим, щоб режими стулки змінювалися повністю і послідовно. Не можна забувати шматки чогось в поглибленнях рами, і все буде в порядку.