Жити в хрущовці може бути так само комфортно, як і в новобудові з сучасним плануванням, якщо зробити розширення балкона. Особливо якщо всіма роботами займеться компанія «Люкс Вікна», фахівці якої знають, як правильно виконати реконструкцію або перепланування.

За рахунок збільшення балконної площі можна отримати:

 • повноцінну ізольовану кімнату;
 • зимовий сад;
 • ергономічне місце зберігання із збереженням корисного простору для відпочинку.

Можна навіть приєднати збільшений балкон до суміжної кімнати. Однак важливо розуміти, чим відрізняється реконструкція та перепланування, і в якому разі знадобляться дозвільні документи.

 • Реконструкція – ремонт, збільшення не більше 30 см. Не вимагає офіційної реєстрації.
 • Перепланування – нарощування понад 30 см. У цьому випадку необхідне оформлення БТІ нового плану квартири. Доведеться зібрати великий пакет документів, зокрема письмову згоду сусідів.

Такі вимоги прописано законом України. Недотримання веде до великих штрафів. Нараховуватимуться вони доти, доки конструкція не буде зменшена до дозволених меж.

вариант дизайна балкона

Які бувають способи розширення балкону

Існує не так багато варіантів розширення. Однак їх достатньо, щоб зробити квартиру набагато комфортнішою.

Компанія «Люкс Вікна» знає усі відомі способи. Ви можете замовити той, що підходить вам за дизайном та вартістю.

 • Винос балкона по плиті. Збільшує площу. Робиться каркас із металевих куточків потрібної довжини. Фіксується до плити та стіни. Приварюється нова перегородка, на яку встановлюватиметься вікно.
 • Винос по підвіконню. Збільшує простір. Розмір підлоги залишиться тим самим, але на рівні скла ви отримаєте зручне розширення. Підвіконня зможе виконувати функцію стільниці для будь-яких завдань: зимового саду, письмового столу, кавової зони тощо.
 • Винос по підвіконню з посиленням утеплення. Опора збільшеного підвіконня кріпиться до арматури підлоги, утворюючи трикутник із гострим кутом. Цього простору достатньо, щоб укласти в нього товстий утеплювач і не забирати внутрішню площу.

У деяких випадках можна зробити суміщений варіант, тобто винести балкон по плиті, а від отриманого парапету винести ще підвіконня. Такий дизайн застосовується в тому випадку, якщо немає дозвільних документів, але хочеться збільшити простір більше 30 см. За підсумками ви отримаєте площу підлоги, не порушуючи закон України про 300 мм, а від підвіконня буде збільшення до 600 мм.

Що потрібно для збільшення балкону

Кожен із способів нарощування балконної площі стоїть по-різному. Ціна залежить від кількості та виду матеріалів, типу скління та складності робіт.

Щоб зробити збільшення балкона в хрущовці, є і такі матеріали, які знадобляться за будь-якого способу реконструкції:

 • швелер – вбивається у стіну чи кріпиться анкерами;
 • металевий куточок – приварюється впоперек швейлера, а також зварюється з нього каркас парапету;
 • сталеві смуги – приварюються до куточків огородження;
 • профнастил – приєднується до каркасу парапету.

Поданий перелік матеріалів необхідний посилення конструкції. Підлога необхідно зробити навіть без мети її наростити, так як плита в 90% випадку в аварійному стані. Вона може не витримати навантаження скління, утеплення та облаштування меблями.

Знаючи види та кількість матеріалів, ви можете самостійно прорахувати приблизну суму витрат. Однак краще оперувати точними цифрами. Їх вам дасть замірник, якого можна викликати безкоштовно від компанії Люкс Вікна. При вас майстер порахує суму з усіх майбутніх робіт і будівельних матеріалів. Укладаючи з нами договір, ви не торкатиметеся питань закупівлі, найму зварювальника та інших маніпуляцій.

Етапи робіт з розширення балкону

Звертаючись до професіоналів, вам не доведеться вникати в тонкощі установки конструкції, а також її обшивки зі склінням. Однак для розуміння, скільки часу може зайняти розширення балкона, необхідно знати хоча б етапи майбутніх робіт.

 1. Оцінка зношування навісної конструкції.
 2. Демонтаж огорожі та зачистка плити підлоги та стелі.
 3. Встановлення швелерів.
 4. Зварюється каркас підлоги по швелерам та огорожі.
 5. Кріпиться лицьова обшивка.
 6. Ізоляція та утеплення, встановлення скління та чернова внутрішня обшивка.
 7. Декоративне оформлення стін, стелі та підлоги з установкою вбудованих меблів.

Замовте нарощування балкона в хрущовці в Люкс Вікна, і ми проведемо роботи максимально швидко. Від компанії приїдуть професійні майстри, озброєні необхідним інструментом. По закінченню робіт винесемо сміття та здамо готову кімнату для відпочинку, роботи або зберігання.