Як же вибрати хороші відкоси, щоб і вигляд був гарний, і ціна прийнятна? Ми вам підкажемо.

Варто розуміти, що при демонтаж старих вікон, частина стіни майстрам доводиться прибирати. Нова віконна рама вимагає встановлення внутрішніх і зовнішніх укосів. Категорично забороняється залишати вікно без зовнішніх укосів, адже будь-який, навіть маленький дощ, може зіпсувати все вікно. Тому замовляйте цю обробку відразу, разом із загальною установкою. Що ж стосується внутрішніх укосів, з ними, звичайно, можна почекати, але не затягуйте. В інтернеті можна знайти багато повчальних уроків, які дозволяють самим навчитися робити укоси. Якщо ви хочете заощадити, можете скористатися ними.

Головна задача укосів – це захист монтажних швів від впливу навколишнього середовища. Вони бережуть шви від вологи і сонячного світла. Також укоси частково беруть на себе функцію теплоізоляції.

На даний момент майстри пропонують три основних види обробки укосів – це пластикові відкоси, штукатурка і укоси з гіпсокартону. Пропонуємо ознайомитися з перевагами та недоліками кожного виду.

Штукатурка

Укоси з штукатурки відрізняються своєю ціною, вона відносно невисока. Раніше це був основний вид оздоблення внутрішніх укосів з-за відсутності альтернативи. Вони досить красиво і акуратно виглядають, однак домогтися такого результату може тільки хороший майстер – штукатурка дуже примхливий матеріал. На виконання робіт, як правило, йде кілька днів, так як кожен шар покриття повинен добре просохнути. З часом такі укоси, на жаль, псуються. Вони сприйнятливі до вологи, перепадів температури і сонячних променів. Часто тріскається штукатурка навіть через кілька тижнів після ремонтних робіт. До того ж, порівняно з іншими матеріалами, штукатурка не забезпечує хорошої теплоізоляції. Варто зазначити, що у даного виду обробки звичайно ж є і переваги. За допомогою штукатурки можна оформити арочні вікна та інші незвичайні форми, які практично неможливо оформити пластиком.

Укоси з гіпсокартону

Такі укоси відрізняються своєю надійністю і довговічністю, тому часто зустрічаються. Вони не тріскаються і не псуються з часом. При бажанні їх можна додатково утеплити. Коштують вони порівняно недорого. Сам процес установки таких укосів набагато швидше в порівнянні зі штукатуркою. Для обробки укосів з гіпсокартону необхідно закріпити, утеплити і пофарбувати їх. Вони досить практичні і не вимагають додаткового догляду.

З недоліків цього матеріалу можна відзначити низьку вологостійкість. Такі укоси не підійдуть для зовнішньої обробки, а також не рекомендуються для установки в приміщеннях з підвищеною вологістю. У таких випадках гіпсокартон розм’якшується і з часом розпадається.

Пластикові укоси

Поширений у наш час варіант укосів – обробка ПВХ-матеріалами. Вважається, що це самий оптимальний вид обробки. Такі укоси вимагають мінімального догляду і досить швидко встановлюються. Вони не бояться вологи і перепадів температури. Також укоси з пластику мають акуратний стильний вигляд. При необхідності, укоси можна утеплити, щоб підвищити теплоізоляційну функцію. Варто відзначити довговічність матеріалу. Пластикові укоси можуть служити вам так само довго, як і саме вікно. На даний момент на ринку представлені різні колірні рішення, що дозволить вам розбавити ваш інтер’єр. Великим плюсом є те, що ПВХ-матеріал можна використовувати для зовнішньої обробки.

Пластикові укоси безсумнівно один з найпоширеніших видів обробки на даний момент, однак і він має свої недоліки. Цей матеріал досить м’який і може зіпсуватися при механічних пошкодженнях. Деякі клієнти також відзначають, що під пластиком, іноді виникає грибок із-за вологості в приміщенні.

Як же відбувається обробка укосів?

Процес обробки відрізняється в залежності від обраного матеріалу. У будь-якому випадку спочатку необхідно очистити і вирівняти поверхню, а також обрізати зайву монтажну піну. Після цього майстер заміряє розміри і готує необхідні матеріали. У випадку з пластиком, вирізаються тонкі смуги, які кріпляться до профілю. Порожнини заповнюють монтажною піною.

Якщо ж говорити про штукатурці, тут процес обробки займе кілька днів. Спочатку укоси вирівнюються, а потім штукатуриться перший шар, який залишають сохнути. На наступний день укоси покривають другим шаром і знову залишають.

Як бачите, кожен вид обробки має свої недоліки та переваги, тому кожен повинен вибирати свій варіант, в залежності від типу приміщення. Важливо пам’ятати, що на укосах краще не економити. Бажано все ж вкластися в якісні матеріали, щоб надалі з ними не виникало проблем.