Для замовлення ПВХ-вікна необхідно виконати виміри на об’єкті, точно і правильно визначивши розміри конструкцій. Без цього подальший монтаж може викликати серйозні труднощі. Про те, як самостійно зробити замір вікон, ми і розповімо в деталях.

Необхідний інструмент

Для виміру віконного отвору можна використовувати такі вимірювальні прилади, як:

  • рулетку з цифровим дисплеєм;
  • телескопічну лінійку;
  • звичайну рулетку на п’ять метрів.

Загальні положення вимірів

Початкова вимога: віконна рама не повинна бути більше отвору по ширині і висоті. Монтажний зазор – відстань між отвором і рамою, яка відповідно до норм зазвичай становить від 20 до 50 мм. Заміри отвору потрібно здійснювати як всередині (з боку квартири або будинку), так і зовні (з вулиці).

Як правильно зробити замір вікна

Віконні отвори найчастіше мають виступи зовнішньої стінки з розміром в 0,25 цегли. Ці виступи називаються «чвертями» і кілька ускладнюють виміри. Вони, як правило, зустрічаються в багатоповерхових міських будинках. Ні «чвертей» зазвичай в отворах заміських котеджів.

Заміряємо без «чверті»

Як правильно зробити замір під пластикове вікноЩоб визначити ширину віконної рами, з ширини отвору (а саме мінімальної величини, отриманої за трьома вимірами – два з боків і один по середині) віднімаються два бічних монтажних зазору, тобто десь 4-6 см. Якщо стіни криві і перепад ширини великий, то краще взяти найбільший зазор в 4-5 см, а не найменший в 2.

Висота рами – це фактично висота отвору (знову ж береться менше значення за трьома вертикальним вимірами), зменшена на величину зазору зверху (1,5-2 см) і висоту підстановлювальний профілю (3 см).

Додатково потрібно визначитися з габаритами відливу і підвіконня. Якщо останній вже є (старий), то досить обмірити його. Якщо ж його немає, то до ширини прорізу додайте по 5-10 см на кожну зі сторін, щоб отримати його довжину. При визначенні ширини підвіконня важливо врахувати, щоб він не перекривав радіатор опалення. В цілому це значення обумовлюється глибиною прорізу вікна.

Довжина відливу розраховується від ширини зовнішнього отвору, збільшена на 6-8 см. Ширина визначається з урахуванням віддаленості рами від краю отвору з можливістю виступу від зовнішньої стінки на 3-5 см.

Заміряємо з «чвертю»

Самостійний замір пластикових віконНаявність виступу по зовнішньому периметру дещо ускладнює виміри, до того ж розміри «чвертей» зазвичай різні через перекоси.

Вікно при правильному монтажі заходить за «чверті» з боків на 2-4 см, а за верхній виступ – 1,5-2 см. При цьому потрібно, щоб підставочний профіль на 1-2 см був вище нижньої стінки, що забезпечить можливість нормальної установки відливу.

Ширина вікна з «чвертю» представляє собою мінімальну ширину отвору (між зовнішніми виступами), збільшену на 4-6 см, для заводу рами. Але потрібно переконатися, що це значення не перевищує загальну ширину отвору з боку приміщення.

Висота вікна при застосуванні подставочной профілю розраховується як розмір між підставою отвору і верхнім зовнішнім схилом за вирахуванням 1-2 см (на монтажний зазор зверху) і 3 см (Підставочний профіль). До цього значення треба додати 1,5-2 см на заходження віконної рами за виступ, наявний зверху. При цьому отримане значення має бути менше, ніж відстань від нижньої кромки підвіконня до верху отвору з внутрішньої частини приміщення. Розміри відливу і підвіконня визначаються за стандартною схемою.

Нагадаємо, що уникнути помилок з обмірами та отримати точні розміри віконних рам безкоштовно допоможуть наші кваліфіковані замірники.