Як очистити від плям пластикове підвіконня

Найчастіше з сучасними вікнами використовуються пластикові підвіконня. Вони красиві, доступні, міцні і надійні. Складний догляд теж не потрібен, правда, важливо знати, як відмити пластикове підвіконня, та які кошти для цього використовувати.

Розберемося, як боротися з найбільш характерними забрудненнями підвіконних дощок з пластика.

Відмити пластикове підвіконня від жовтизни

Білосніжне покриття може з часом пожовтіти. Відбувається це через сумнівну якість пластику або негативних зовнішніх впливів (тютюновий дим, жир, ультрафіолет). Чим відмити пластикове підвіконня від жовтизни:

  • відбілювачами, використовуваними для одягу. Це може бути гель або порошок. Наносимо його на губку або мікрофібру, протираємо поверхню. Якщо жовтизна сильна, то відбілювач можна залишити на 10-20 хвилин на підвіконні, а вже потім змивати;
  • миючими засобами з хлором. Радимо спершу перевірити хлорвміст речовин на непомітній ділянці підвіконної дошки (збоку або знизу);
  • перекис водню. Ці ліки мають і відбілюючі властивості. Наносимо перекис на губку і протираємо жовті ділянки. До речі, аналогічно можна боротися і з жиром;
  • оцет з содою. Спочатку підвіконня змочується оцтом, а потім наноситься сода і обережно розтирається. При стійкій жовтизні цей пінистий розчин треба залишити на 15-20 хвилин.

Відмити підвіконня після ремонту (фарби, грунтовки, шпаклівки)

Перше правило, як відмити пластикове підвіконня після ремонтних робіт – діяти відразу ж. Свіжі суміші простіше видалити, ніж застиглі. В останньому випадку знадобляться професійні розчинники. Вони дорогі, тай можуть пошкодити пластик. Основні рекомендації:

  1. Для миття свіжої грунтовки досить намочити її і зняти шпателем. Якщо вона вже застигла, то на допомогу може прийти спирт, спеціалізовані засоби для виведення плям, монтажна піна або нова грунтовка, яка зробить стару м’якіше.
  2. Шпаклівку можна змивати водою. Якщо вона затверділа, то її треба змочити, але не поспішати з розтиранням. У розмокший розчин треба додати очищуючий гель, почекати до 30 хвилин і зняти будівельний матеріал скребком.
  3. Інші залишки будівельного бруду краще прибирати абразивними розчинами, включаючи раніше згадувану комбінацію оцту і соди.

Очистити пластикове підвіконня від плівки

З такою проблемою непогано допомагає звичайний скотч: клеїмо його до плівки, а потім знімаємо разом з нею. Також можна використовувати бензиновий розчинник, який слід наносити під плівку і поступово його видаляти. Потім просто очищаємо підвіконня від слідів клею.

Видалити плями від гарячого на підвіконні

Як відмити пластикове підвіконня від термічного опіку? Все залежить від того, наскільки сильно пошкоджена поверхня:

  • легкий дефект усуне Космофен або інший розчинник для ПВХ;
  • пляму зі слідами деформації спочатку треба зачистити наждачкою, а потім відшліфувати і покрити шпаклівкою відповідного кольору;
  • сильні плями можна приховати нанесенням декоративної плівки на все підвіконня або хитрощами, на кшталт розміщення на проблемному місці горщика з квітами.

Прибрати сліди від квіткових горщиків на пластиковому підвіконні

Квітники часто стикаються з жовтими розводами на білій поверхні, що виникають із-за поливу рослин квітів. Дуже добре допомагає з ними перекис водню: досить нанести його на слід на пару хвилин, а потім змити. В ідеалі ставити горщики краще на серветку або клейонку, щоб жовтизна знову не з’явилася.

Відмити плями і сліди від іржі на підвіконні

Прояви корозії слід видаляти універсальними миючими засобами, на зразок Domestos або ж спеціалізованою хімією. Перші допоможуть, коли сліди іржі свіжі і легкі, а другі – при забрудненнях, що в’їлися. Шукати потрібно розчини з відміткою Rust або «проти іржі».