Відмінність лоджії і балкона

Лоджії і балкони – це схожі за функціональним призначенням, але конструктивно різні неопалювані приміщення, передбачені в багатьох багатоповерхових будинках. Не всі можуть відразу відрізнити їх один від одного. А розуміти різницю все ж бажано. По-перше, це дозволить уникнути непорозумінь при купівлі / продажу житла. По-друге, враховувати цей аспект потрібно при впорядкуванні: скління лоджій має свої характерні моменти, балконів – свої.

Технічні нюанси

Чинними будівельними нормами і правилами передбачено чітке розмежування на балкони – лоджії. Почати варто з визначень.

Балкони – виносні будови, тобто прибудови, які виступають за межі фасаду конкретного будинку. Класичний П-подібний варіант відкритий з трьох сторін, тобто зліва, по центру і справа. І з цього периметру передбачається огорожу. А щоб балкон засклити, потрібно встановити світлопрозорі конструкції спереду і з боків. Також зустрічаються Г-образні і різні нестандартні варіації (припустимо, еркерниє).

Лоджії – це відкрита частина квартири, яка вбудована в будівлю і не виступає за межі фасаду. Обов’язково у таких неопалюваних об’єктів присутній стелю (дах), тоді як у балконів він може бути відсутнім зовсім. У класичному варіанті цей майданчик відкрита тільки з одного боку (з боків огороджена стінами). Також виділяють кутову версію, яка відкрита з двох сторін.

Виходить, що балкон є виносної конструкцією, а лоджія – відкритою частиною квартири. А якщо ще простіше і доступніше: перший виходить за периметри фасаду, а друга – втоплена в нього.

Інші відмінні риси:

  1. Лоджії найчастіше більше за розмірами. Конкретні значення залежать від використовуваних залізобетонних плит перекриття в розглянутому спорудженні, але чисто технічно зробити балконний підставу довшою і ширшою складніше.
  2. Балкони варіативні в плані форм. Оскільки лоджія обмежується несучими стінами, то вона завжди за замовчуванням повторює конструктивні особливості будівлі, в якому знаходиться. Виділяють два основні різновиди – традиційну і кутову, а до окремих випадків перших відноситься закруглена (еркерниє). Виступаючі за межі фасаду прибудови спочатку більш варіативні за формами. Вони бувають прямокутними, трикутними, напівкруглими, трапецієподібними, подовженими і т.д.
  3. Засклити лоджію часто простіше, так як вона здатна витримати різні навантаження і майже будь-які вікна без обмежень. Аналогічні справи і з матеріалами для оздоблювальних робіт. У цьому аспекти балконний благоустрій менш різноманітно. Несуча плита, яка фактично і тримає всю прибудову, з самого початку не готова до сильного приросту вагових навантажень. Тому нерідко щоб засклити балкон, потрібно або вибирати відносно легкі системи (алюміній або ПВХ з однокамерними склопакетами), або попередньо посилювати підставу для безпеки.

Специфіка скління та благоустрою

У 90% випадків вікна на лоджію можна вибирати без будь-яких обмежень. Тут можна встановити безкаркасні, алюмінієві, металопластикові і будь-які інші конструкції. За умови однакового розміру з виносним простором витрати на скління будуть нижче, адже світлопрозорий віконний блок являє собою прямокутник, що закриває фронтальну частину майданчика, а «хатини» не потрібні – тут знаходяться стіни. Але відповідно через них підвищується витрата матеріалу і вартість внутрішнього утеплення і обшивки.

Найчастіше вікна лоджії діляться на три або чотири секції. У першому випадку відкривається робиться або одна центральна, або дві бічні стулки. У випадку з поділом на чотири частини, як правило, відкриваються роблять пару центральних секцій.

Коли виконується ремонт лоджії під ключ, то вибір матеріалів також максимально варіативний. На підлозі можна сміливо робити бетонну стяжку, для інших поверхонь вибирати досить важку обробку, в тому числі керамічну плитку.

На балконі, як на виносної конструкції, і склінню, і фінішної обробки повинен передувати розрахунок навантажень на плиту підстави. Цю роботу слід довіряти кваліфікованим фахівцям.