Для початку розберемо сильні сторони слайдерних віконних систем та їхні недоліки

Сучасні технології дозволяють виготовляти як “холодні”, так і “теплі” вироби. Безпечне зняття вікон дає змогу експлуатувати їх без особливих труднощів. Завдяки чому серед власників квартир і будинків це сучасне і практичне рішення набуває все більшої популярності завдяки низці унікальних характеристик:

 • Економія простору. Однією з головних переваг розсувних вікон є їхня компактність. На відміну від орних модифікацій, які вимагають вільного простору перед стулкою, що відчиняється, розсувні секції переміщаються вздовж напрямних і не займають додаткового місця. Це особливо актуально для невеликих балконів, де кожен сантиметр на вагу золота.
 • Зручне використання. Розсувні вікна легко відчиняються і зачиняються, не вимагаючи значних зусиль. Механізми ковзання забезпечені роликами, що забезпечують плавний рух стулок. Це робить їх ідеальним варіантом для користувачів будь-якого віку, включно з дітьми та літніми людьми.
 • Лаконічна естетика. Сучасні розсувні вікна відрізняються стильним мінімалістичним дизайном, який легко вписується в будь-який інтер’єр. Вони можуть бути виконані з різних матеріалів, таких як алюміній, ПВХ, тому доступні в широкій палітрі кольорів і фактур. Це дає змогу підібрати моделі, що гармоніюють із зовнішнім виглядом будівлі та інтер’єром приміщення.
 • Безпека і довговічність. Міцні матеріали стійкі до впливу зовнішніх факторів. Сучасні моделі оснащуються антивандальними механізмами, що підвищує їхню безпеку. Крім того, такі конструкції вимагають мінімального догляду і легко чистяться завдяки зняттю розсувних вікон і наявності спеціальних покриттів.

Теплі слайдерні конструкції оснащуються сучасними герметизуючими системами, які ефективно захищають від холоду і шуму. Високоякісні ущільнювачі та багатокамерні склопакети забезпечують надійну теплоізоляцію, що допомагає знизити витрати на опалення в холодну пору року. Звукоізоляційні властивості таких вікон також не поступаються параметрам скління на базі аналогічного профілю з поворотно-відкидними стулками, що особливо важливо для жителів галасливих міських районів.

Основні мінуси зосереджені навколо ціни та догляду. Через вищу складність монтажних робіт і дорогі комплектуючі вартість слайдерних систем аналогічної площі та експлуатаційних параметрів буде помітно вищою.

Миття зовнішнього боку склопакета на високих поверхах – не найпростіше завдання. У деяких конструкціях стулки неможливо повністю відсунути для зручного очищення. Для цього потрібно освоїти акуратне зняття розсувних вікон з подальшим їх встановленням на місце.

Підготовка до зняття вікон

Щоб заміна вікон на балконі або їхній ремонт обійшлися без сюрпризів, до виконання завдання потрібно ґрунтовно підготуватися.

 • Зберіть необхідний набір інструментів. Знадобляться викрутки (плоскі та хрестові), гайкові ключі, шестигранники, плоскогубці, монтування, молоток, захисні окуляри та рукавички, драбина (за необхідності), тара для збору сміття.
 • Звільніть простір, щоб вам нічого не заважало працювати. Потрібно прибрати меблі, рослини та інші предмети, які захаращують прохід і не дають змоги вільно пересуватися.
 • Захистіть навколишні поверхні та стаціонарні меблі від сміття і пилу. Зручно використовувати велику плівку, закріплюючи її малярською липкою стрічкою. Скотч у цьому випадку не найкращий варіант, оскільки залишає на поверхнях сліди, які буває важко видалити. Підлогові покриття краще накрити ДВП, фанерою або ДСП, щоб запобігти їх випадковим пошкодженням.
 • Зніміть віконний декор. Йдеться про штори, жалюзі, москітні сітки, системи автоматичного управління тощо.
 • Подбайте про балконний блок. Він також перебуває в зоні ризику. Плівка захистить його від подряпин і відколів.
 • Самі стулки бажано обклеїти спеціальною плівкою. Так ризик подряпати або розбити склопакет буде мінімальним.
 • Підготуйте тканину, на яку можна встановити зняті секції та обперти об стіну.

Щоб забезпечити безпечне зняття вікон, знайдіть собі напарника. Склопакети – досить важкі. Удвох працювати набагато спокійніше і менше ризику.

Тепер можна виконати зняття розсувних вікон

Ваші дії залежать від типу розсувної конструкції.

У найпростішому випадку відкрийте стулки до упору. Зніміть декоративну заглушку з фіксатора, щоб відкрити регулювальні механізми внизу по торцях рухомої секції. Акуратно відкрутіть фіксувальні гвинти або відстебніть кліпси. Після цього підніміть стулку вгору, щоб звільнити нижню частину з направляючої, і вийміть стулку з верхнього направляючого профілю. Якщо віконні секції досить великі, допомога напарника буде дуже доречною.

Поставте стулки в підготовлене місце подалі від траєкторії, якою часто ходять. Тепер їх можна спокійно помити, змастити ущільнювачі. Також вам набагато легше буде очистити глухі секції і саму раму від бруду.

Якщо рухома частина слайдерного вікна не піддається, спробуйте такі маніпуляції:

 • Огляньте уважно раму. На ній можуть бути зарубки. Доведіть стулку до них і вже в цьому положенні спробуйте підняти її вгору.
 • У деяких конструкціях ви можете побачити на напрямних пази. Тоді спочатку поєднайте пази, після чого спробуйте підняти рухому частину вікна.

Зазвичай один із варіантів обов’язково дає результат.

Після очищення стулки точно також встановлюються на своє місце.

Якщо планується заміна вікон на балконі, наступним етапом буде демонтаж решти рами

Використовуючи викрутки або шестигранні ключі для відкручування гвинтів, що фіксують напрямні до рами або стіни, акуратно зніміть їх.

Знявши штапики, витягніть склопакети з решти вікна. Дійте акуратно, щоб вони не розбилися або не випали назовні.

Як вчинити з рамою, залежить від ваших планів на неї:

 • Можливо, ви бажаєте використовувати конструкцію в іншому місці, тоді дійте м’яко. Закріпіть страхувальний трос і зачепіть його на рамі, щоб вона не випала під час демонтажних робіт. Болгаркою пройдіться по всьому периметру, зрізуючи анкерні кріплення або стрічки для пристібання. Видаліть надлишки монтажної піни і дістаньте конструкцію.
 • Якщо виріб піде на утилізацію, розріжте раму на невеликі частини за допомогою електролобзика. На відміну від відрізного круга на КШМ він не оплавляє краї і краще підходить для роботи з пластиком. Так буде набагато легше транспортувати старе вікно в пункт прийому вторсировини.

Тепер залишилося прибрати сміття, і приміщення готове до подальших робіт.

Техніка безпеки під час зняття вікон розсувного типу

Під час зняття розсувних вікон важливо дотримуватися правил техніки безпеки:

 • Огляньте робочу зону, щоб виявити потенційні небезпеки і ризики. Вас мають насторожити слизькі поверхні, перешкоди у вигляді порогів і стаціонарних меблів, нестійкі конструкції.
 • Ретельно продумайте алгоритм – що за чим потрібно робити, як розташувати інструмент, щоб легко його взяти, куди віднести і поставити демонтовані частини.
 • Обов’язково використовуйте захисні окуляри, щоб уберегти очі від осколків скла і пилу, а також рукавиці для захисту рук від порізів і саден.
 • Обирайте щільний одяг із довгими рукавами та штанами, а також міцне взуття із закритим носком для захисту від падіння важких предметів та інших випадковостей.
 • Якщо вікна розташовані на високих поверхах, використовуйте стійкі сходи. Ніколи не працюйте на нестабільних або слизьких поверхнях.
 • Подбайте, щоб поруч був хтось, хто зможе надати за потреби першу допомогу і викликати швидку.

Найбезпечніший же спосіб зняття розсувних вікон, їхнього ремонту або заміни – звернутися до фахівців “Люкс Вікна”. Ми готові виконати роботу швидко, акуратно і якісно.