Профіль – ключовий елемент будь-якої віконної конструкції. Саме він визначає надійність і довговічність вікна. На українському ринку представлено безліч пластикових вікон від різних виробників.

Різницю між профільними системами спочатку буває складно помітити, однак з часом вона стає істотною. Вікна з неякісними профілями проявляють себе через кілька років або навіть місяців по тому. Матеріал починає розтріскуватися, порушується геометрія і ізоляція. Вікно перестає виконувати свої функції. Цього можна уникнути, якщо правильно вибрати профіль для пластикових вікон.

У чому різниця між українськими та німецькими профілями?

Профіль є основою всієї віконної конструкції, оскільки з нього робиться рама і стулки. Він визначає загальну міцність вікна і його зовнішній вигляд. Зважаючи на це вкрай важливо вставити пластикове вікно від надійного виробника. І найскладніше дати однозначну відповідь на питання, який профіль краще – німецький чи український.

На українському ринку в даний час представлені десятки виробників віконного профілю, зарубіжних і вітчизняних. Німеччина у нас переважно представлена такими компаніями:

  • Rehau. Бренд з більш ніж піввіковоюісторією, який вважається новатором в сфері віконних систем. Він постійно впроваджує технологічні нововведення в плані конструкції і дизайну. Під цією торговою маркою випускаються профілі шириною 60-70 мм, які належать до середньої цінової категорії.
  • Aluplast. Не менш популярний і затребуваний виробник. Він випускає білі і кольорові профілі в середньому ціновому діапазоні, з хорошими тепло- і шумоізоляційними характеристиками. За вартістю буде трохи дешевше Rehau.
  • Trocal. Пропонує якісну продукцію без використання свинцю та інших важких металів для стабілізації ПВХ з великим вибором колірного оформлення і відмінними показниками теплозбереження.

Що стосується вітчизняних виробників, то тут безумовне лідерство належить компанії WDS. Її виробничі потужності розташовані в Дніпрі. Віконний профіль ВДС трохи поступається німецьким преміальним профілів, однак це компенсується прийнятними розцінками, непоганими показниками довговічності та енергоефективності.

Думки продавців і покупців про те, які краще встановити пластикові вікна, кардинально різняться. Більшість виходить з того, що профілі під німецькими брендами краще за всіма показниками. Зокрема, за якістю виробництва та експлуатаційними характеристиками.

Та обставина, що більша частина профілів під німецькими брендами виготовляються на території України, як правило, не позначається на їхній якості. Це досягається високими стандартами і контролем якості. Що стосується власне українських брендів, то тут все більш ситуативно. Є компанії, які вже заробили собі ім’я на ринку, наприклад, WDS і OpenTeck. До інших відношення більш неоднозначне.

Однак є момент, з яким згодні всі. У тому, чи буде вікно служити довго і без проблем, багато що залежить від компанії-збирача і монтажної бригади. Вікно навіть з кращого профілю не буде працювати в повну силу, якщо воно буде укомплектовано неякісної фурнітурою або встановлено з помилками. Тому якщо ви хочете заощадити і вставити пластикове вікно своїми силами без належних знань і умінь, готуйтеся до наслідків у вигляді низьких експлуатаційних показників.

Монтаж вікон – на що звернути увагу?

Основне, на що слід звертати увагу – це зовнішній вигляд. Якісний пластиковий профіль має ідеально рівну фактуру без тріщин, подряпин і нерівностей. У кожного виробника є свій набір маркування, за яким можна перевірити оригінальність профільної системи. Просто порівняйте дані, зазначені в паспорті, з реальними параметрами.

Окремо варто оцінити колір пластикових елементів. Він повинен бути абсолютно рівномірним, без темних і світлих плям. При цьому всі частини з пластика повинні збігатися по окрасу.

Необхідно ретельно перевірити цілісність склопакетів і якість фурнітури. На останню лягає серйозне навантаження при експлуатації. Використання дешевої фурнітури може істотно скоротити довговічність вікна. Хочете правильно встановити пластикові вікна, довірте цю роботу професіоналам.