Те, наскільки комфортним буде ваш балконний простір після ремонту, багато в чому залежить від вашого рішення, чим обшити балкон всередині. У своїй роботі ми використовуємо великий перелік спеціалізованих матеріалів, які мають свою специфіку і сильні сторони. 

Важливо своєчасно визначитися, чим краще обшити балкон буде саме у вашому випадку. Це дасть зрозуміти, як він буде виглядати з вулиці і з дому, а також багато в чому – які характеристики матиме.

Обшивка балкона всередині: що використовується?

Далеко не кожен матеріал здатний витримати умови, в яких знаходиться обробка такого приміщення. Це інтенсивне сонячне світло, значні перепади температур, регулярні механічні пошкодження через обмежену і недостатньою площу.

90% усього розмаїття балконних інтер’єрів забезпечується трьома способами обробки:

  • дерев’яною вагонкою. Це натуральний матеріал, який створює теплу, приємну і естетичну атмосферу, будучи при цьому відмінним теплоізолятором. Він підходить під багато сучасних інтер’єрні стилі.
  • пластиковими панелями. Вони довговічні, прості в догляді і представлені величезним різноманіттям кольорової палітри, візерунків і малюнків. Додатково до цього стійкі до температур і ультрафіолету. Тому обшити балкон пластиком зазвичай вельми вигідно.
  • ламінатом. Не зовсім стандартний вибір. Дає великі можливості дизайнерського оформлення, дуже міцний, допомагає створити рівні і гладкі поверхні.
  • гіпсокартоном. Це непоганий тепло-і звукоізоляційний матеріал, який простий в роботі, дозволяє створювати оригінальні нелінійні конструкції, легко виправляє кривизну стін. Він також забезпечує непоганий вибір фінішної обробки для стін. 

Однак не все так гладко. Є багато аспектів, ігнорування яких наближає наступний ремонт. 

Як уникнути типових помилок при внутрішній обробці

Вирішивши обшити балкон вагонкою з дерева, ви повинні розуміти – її стійкість до води, вологи, температур і іншим факторам безпосередньо залежить від наявності захисного покриття. Тобто, вам потрібно буде потурбуватися хорошим гідроізоляційним шаром. А крім того, регулярна обробка спеціальними складами повинна буде стати звичкою, якщо ви не плануєте ще раз міняти обшивку. 

Точно також води бояться ламінат і гіпсокартон. Тому гідроізоляція повинна бути на першому місці. В іншому випадку не врятує навіть найпотужніше скління. А гіпсокартонні стіни вимагають також дбайливого ставлення через крихкість

Обшивка балкона пластиковими панелями вважається безпроблемним рішенням, але це не зовсім так. Вони не пропускають повітря і вологу. У поєднанні з металопластикових склінням це прямий шлях до задухи і постійно високої вологості. Вирішується така проблема установкою спеціальної вентиляції для пластикових вікон. Щоб уникнути зайвого клопоту, краще замовляти її разом з новим склінням. 

Підводячи підсумок, ми хочемо відзначити, мабуть, найважливіший момент. Обшивка балкона всередині повинна бути ретельно спланована ще на етапі вибору балконного скління. Це разом з допомогою наших фахівців допоможе вам уникнути будь-яких помилок і не допустити проблем з приміщенням в майбутньому.