Міф № 1. Пластик неекологічний

Найпоширеніша помилка щодо пластика та його шкідливості спростовували вже безліч разів. Не варто забувати, що терміни «екологічність» та «натуральність» мають трохи різні значення. Як відомо, при виготовленні пластикових вікон використовують будівельний матеріал полівінілхлорид (ПВХ). Процес виробництва ПВХ-матеріалів дійсно складний і деякою мірою шкідливий, однак готовий виріб не несе шкоди навколишньому середовищу. В Європі провели десятки досліджень і дослідів, які показали, що пластик нешкідливий для людини, якщо при його виробництві були дотримані всі правила. А в Німеччині і зовсім вже 50 років використовують ПВХ-матеріали для виготовлення трубопроводів для подачі питної води.

також Багатьох турбує, що при виробництві пластикових вікон використовується свинець. Варто підкреслити, що в готовому виробі свинець не несе загрози. До того ж останнім часом його застосування у виробництві пластикових вікон обмежили законом, а в деяких країнах навіть заборонили.

Міф №2. Після установки пластикових вікон залишається багато бруду і сміття

Безсумнівно ви чули від своїх знайомих, що після установки вікон вони кілька тижнів відмивали приміщення від будівельного пилу. Що ж, доля правди в цьому міфі є, однак не варто забувати, що ніякі ремонтні роботи не проходять гладко – без пилу та сміття. Установка металопластикових вікон не так вже й забруднює простір, якщо грамотно підготуватися.

Якщо ви накриєте захисною плівкою всю меблі, простелите її біля підвіконня, то після установки вікна протягом год вам з легкістю вдасться прибрати наслідки такого міні-ремонту.

Міф № 3. Вікна з Європи якісніше вітчизняних

Це правда, що в Європі пластикові вікна з’явилися давно. І звичайно вони мають більший досвід у виробництві ПВХ-профілів. Однак сучасні технології розвиваються стрімко, і вже зараз на вітчизняному ринку пластикових вікон можна знайти гідну відповідь європейської продукції. До того ж, все частіше європейські компанії відкривають свої заводи з виробництва у нас. Також багато компаній купують технології у інших країн і працюють за їхніми методиками. Не варто боятися вибирати пластикові вікна у вітчизняних компаній, тим більше що їх ціна значно нижче європейських аналогів. Якщо сумніваєтеся, почитайте відгуки про торгову марку і ознайомтеся з методикою виробництва.

Міф № 4. Пластикові вікна гірше традиційних дерев’яних віконних рам

Звичайно завжди існують консерватори, які не люблять інновації і воліють традиційні речі. Такі люди, як правило, і виступають за стандартні дерев’яні віконні рами.

У реальності ж населення масово переходить на пластикові вікна, як тільки з’являється така можливість. За статистикою, 45% жителів Європи використовують для приміщень пластикові вікна і лише 28% – дерев’яні. У нас ця цифра звичайно ж менше, але лише з-за того, що пластикові вікна не входять в пріоритетні покупки населення. В даний момент їх ставлять ті, хто може собі це дозволити. Згідно з проведеним у нашій країні опитуванням, кожен другий погодився б на установку пластикових вікон, якби мав зайві кошти.

Ті, хто все таки встановив сучасні вікна, відзначають зручність від їх використання. Пластикові вікна максимально зберігають тепло в приміщенні, вони забезпечують непогану звукоізоляцію, а також вимагають невеликого догляду. Дерево ж в свою чергу вимагає фарбування і дуже чутливий до зміни погодних умов і вологості.

Пластикові вікна відомі своєю довгою службою і легкі в експлуатації. Чого варто зимове провітрювання приміщення, коли необхідно на кілька хвилин відкрити вікно. Не забуваємо і про традиційне «заклеювання» дерев’яних вікон на зиму. Заклеювання вікон це необхідність, пов’язана з тим, що дерев’яні вікна неодмінно мають щілини і від них віє. З пластиковими вікнами такого не буває.

Міф № 5. Чим більше камер в пластиковому вікні, тим краще

Камери в пластиковому вікні відповідають за теплозахисні властивості конструкції. Чим більше готове вікно має порожнин, тим воно краще зберігає тепло. Найбільш поширені трикамерні профілі. Як правило, вони відмінно справляються зі своїми завданнями у регіонах із середнім температурним режимом.Якщо ви проживаєте саме в такому регіоні, то конструкції з п’ятьма і шістьма камерами будуть просто безглузді – тепліше все одно не буде.