Вікна для терас і веранд

Терасою називають спочатку відкритий майданчик поруч з приватним житловим будівництвом. При бажанні її можна склити, що дозволить розширити можливості її корисного застосування. Встановлюючи вікна для тераси, власник фактично перетворює її в веранду. Остання, на думку багатьох фахівців, обов’язково передбачає стіни і скла, які потрібні для зниження тепловтрат в житлових приміщеннях. Відповідно скління тераси і скління веранди, як правило, здійснюється по ідентичним принципам.

Алюмінієві конструкції

Зазвичай тераси не передбачають цілорічного (зимового) використання. Відповідно якщо виконувати скління, то доцільно застосовувати так звані «холодні» системи. І оптимальним вибором стануть алюмінієві вікна на терасу. Рекомендуються профілі без спеціальної ізолюючої вставки (терморазрива), які забезпечать хороший рівень герметичності (захист від води, вітру, пилу), але температура взимку тут буде низькою (в районі нуля градусів).

Можливий і альтернативний варіант з теплим склінням тераси, ціна якого, ясна річ, буде істотно вище. В цьому випадку можна застосовувати алюмінієві теплі профілі (з термовставкою) або ж аналоги з ПВХ. При великій площі скління кращим рішенням вважається алюміній, адже він характеризується невеликою вагою, готовий до серйозних вітрових і інших механічних впливів.

Теплі профілі потрібні тоді, коли планується цілорічне використання прибудинкової майданчика в якості зони відпочинку і / або зимового саду. Крім вибору віконних конструкцій з високими теплоізоляційними властивостями необхідно також продумати установку приладів, які виступають джерелами тепла. Це можуть бути теплі підлоги, винесені радіатори опалення, електричні конвектори тощо

Застосування алюмінієвих рам забезпечує наступні переваги:

  • варіативність в плані дизайнерських рішень. Рам спочатку можна надати майже будь-яке замовника колір. Крім традиційних стекол можна застосовувати тоновані і кольорові склопакети;
  • механічна міцність;
  • довговічність до 70-80 років;
  • простий догляд;
  • якісний захист від вітру і опадів;
  • адекватна вартість.

Розсувні системи для терас

Якщо звичні стулки найчастіше передбачають поворотно-відкидну фурнітуру, то для веранд відмінно підходять розсувні механізми. До найпоширеніших варіацій відносяться розсувні системи для тераси на паралельних напрямних. Вони працюють за тим же принципом, що і двері в шафах-купе. Такий спосіб відкривання / закривання допомагає раціонально використовувати все наявне простір, що актуально для невеликих прибудов.

Що передбачають паралельні направляючі розсувні вікна для тераси не дадуть відкрити простір повністю. До того ж з точки зору ізоляційних властивостей вони поступаються традиційним поворотним аналогам.

Приватним видом «раздвіжек» можна вважати «гармошку». Тут світлопрозорі конструкції складаються і тим самим максимально звільняють проріз / прохід. У відкритому положенні секції (стулки) все ж виходять з площини скління, але все одно займають менше місця, ніж стандартні поворотні аналоги.

Альтернативні способи благоустрою терас

Класичним варіантом є повне рамне скління, але крім нього затребувані і альтернативи:

  • часткове. Цікавий і недорогий вибір для прибудов, які експлуатуються тільки влітку. Вікна встановлюються тільки в одній з частин прибудови (наприклад, поруч зі столом). Тут буде створено практичний бар’єр від вітру і опадів;
  • безрамне. Це відносно нові, але вже популярні системи (виробництво Lumon), які фактично поєднують гідності відкритих і закритих терас.