Більшість виробників дають гарантійний термін для пластикових вікон від одного року до п’яти років. Протягом цього часу клієнту готові виправити будь-яку поломку, яка вказана в гарантійному обслуговуванні. Згідно технічної документації, мінімальні терміни служби склопакетів становлять 20 років. Близько 40 років прослужать ПВХ-конструкції і 10 років будуть служити ущільнювальні прокладки. Однак варто розрізняти гарантійний строк з реальним терміном служби, адже при правильному догляді і дбайливе ставлення пластикові вікна можуть прослужити набагато довше.

В умовах посилення конкурентної боротьби за споживача виробники пластикових вікон намагаються підтримувати свою репутацію на високому рівні. З кожним роком удосконалюється не тільки процес виробництва вікон, але і якість їх комплектуючих. Приміром, на Заході вже давно працюють над екологічно бездоганним виробництвом пластикових вікон. На сьогодні серед продавців пластикових вікон є пропозиції, що гарантують навіть столітній термін експлуатації. Ці вироби можуть стільки і прослужити, враховуючи їх характеристики.

Що ж допомагає віконним конструкціям так довго служити своїм господарям? Вся справа в тому, що ПВХ-матеріалів дуже вражаючі фізичні характеристики. Завдяки їм цей будматеріал і став одним з найбільш затребуваних в сучасному світі. По-перше, пластикові вікна не бояться морозів і вологи, що негативно відображається на віконних рамах з дерева. По-друге, вікна з пластику добре справляються з теплозахистом і звукоізоляцією, що дозволяє значно знизити енергетичні втрати будівель. Ще одна перевага виробів з пластику – вони важкозаймисті.

Наскільки довговічні металопластикові вікна

Останні тестування сучасних пластикових вікон показали, що за умови дбайливого ставлення вікна можуть прослужити близько 40 років. Існує відомий приклад з німецького Дюссельдорфу. При реконструкції в 90-х старої будівлі будівельники виявили, що пластикові вікна були встановлені ще в 1952 році і прослужили 46 років.

Незважаючи на всі перераховані вище позитивні риси, у пластикових вікон все ж є свої вразливі місця. Знаючи їх, ви з легкістю зможете продовжити термін служби ваших вікон як можна довше.

Самим ненадійним елементом пластикових вікон є склопакет. Він досить крихкий, тому застосування захисних плівок зможе збільшити теоретичний термін його служби. Варто відзначити, що вразливою точкою склопакета є його центр, який знаходиться на перетині діагоналей. Намагайтеся не піддавати це місце механічних впливів.

Також може підвести ущільнювальна гумка, яка забезпечує герметичність між рамою і склом. На гумку негативно впливає часта зміна погодних умов, а також потрапляння на неї вологи. Щоб продовжити термін експлуатації гумки, намагайтеся не відкривати вікна в дощ і сніг. Уникайте попадання вологи на гумку, і вона безсумнівно прослужить вам набагато довше. Плюс в тому, що гумку без проблем можна замінити, не купуючи при цьому нову віконну конструкцію.

Термін служби пластикових вікон

Поступово може вийти з ладу і віконна фурнітура. Це залежить від частоти використання вікон. Чим частіше вони піддаються механічному впливу, тим швидше можуть зіпсуватися. Самі по собі металеві конструкції служать тривалий час. Намагайтеся не ставити вікна на провітрювання при сильному вітрі і обов’язково фіксуйте вікно, коли відкриваєте його навстіж. За останніми підрахунками, вікна здатні витримувати як мінімум 20 тис. циклів відкриття-закриття. Механізми можуть прослужити вам безвідмовно близько 20 років, навіть якщо ви відкриваєте вікна на провітрювання по три рази в день. Проте не забувайте і про звільнення. Регулярне змазування механічних частин з допомогою синтетичних масел на силіконовій основі продовжить термін служби.

При виборі пластикових вікон необхідно враховувати специфіку регіону, в якому ви проживаєте.Якщо в ваших областях в морозний час температура досягає 20 градусів морозу, необхідно підбирати спеціалізовані вікна, які відрізняються морозостійкістю. Під час установки радимо розглянути часто використовується останнім часом кріплення в стіну, яка продовжує термін служби. Правильна установка – це вже половина успіху і гарантія безаварійного використання конструкції.