Самостійна обшивка балкона зовні сайдингом

Непривабливий зовні балкон з невисоким захистом від холоду можна перетворити в красиву і затишну частину житла. Один із способів досягнення подібного (якщо скління винести «за дужки») – обробка балкона сайдингом. Останній разом з профнастилом активно застосовують для зовнішньої обшивки балконного парапету. Про те, чому варто обирати саме цей матеріал і як обшити балкон сайдингом, ми і розповімо в цій статті.

Сайдинг для балкона і його плюси

Для зовнішньої обробки балконних потрібні не просто привабливі зовні, але і міцні, а також стійкі до різних атмосферних впливів матеріали. Одним з них виступає саме сайдинг. Облицювання з його застосуванням застосовується як в багатоквартирних міських, так і в заміських об’єктах. Обшити балкон сайдингом не так складно, як, наприклад, демонтувати наявний непривабливий парапет і зводити новий варіант. По-друге, сам матеріал має чимало сильних якостей, в тому числі:

  1. Стійкість до різних атмосферних впливів, включаючи ультрафіолет, перепади температур, опади і різкі коливання вологості.
  2. Високі показники довговічності і міцності, а також захист від деформацій.
  3. Не токсичний і екологічний матеріал, який не вступає в реакції з різними хімічними речовинами.
  4. Проста експлуатація. Це стосується як монтажу, так і обслуговування. Установка можлива в будь-який час року, легка вага матеріалу знижує загальну трудомісткість процесу. Після того, як встановлено сайдинг, балкон не вимагає якогось специфічного догляду, чищення зовнішніх поверхонь і т.д.
  5. Варіативність текстур і колірних гам. Така особливість дозволяє підібрати оптимальні рішення для конкретних завдань, в тому числі знайти відповідне оформлення для конкретної архітектури і т.д. До того ж вихідний колір зберігається тривалий час.
  6. Розумна вартість, яка і перетворює сайдинг для балкону в кращий облицювальний матеріал.

До відносних недоліків матеріалу відноситься повітропроникність, але в процесі монтажу облицювання можливе створення отворів для вентилювання, які вирішують ситуацію.

Обшивка балкону сайдингом: основні етапи реалізації

Для виконання всіх зовнішніх оздоблювальних робіт необхідно наступне:

  1. Виконання дерев’яної обрешітки. Для неї, як правило, застосовуються рейки 20х40 мм.
  2. Зовнішнє утеплення балкону. Його виконання вітається, як з точки зору законів фізики, так і тому, що в цьому випадку можна уникнути крадіжки корисного простору, яке обов’язково має місце при внутрішньому укладанні утеплювачів. В якості теплоізоляційних матеріалів зазвичай використовується пінопласт, трохи рідше – мінеральна вата. Остання коштує дорожче, до того ж виникають між нею стики немає можливості якісно закласти.
  3. Підготовка до монтажу сайдингу. Вона включає як пропеніваніе утеплювача, так і інші підготовчі роботи.
  4. Власне обшивка балкону з монтажем сайдинга на підготовлену площину. Смуги матеріалу потрібно кріпити надійно, обережно і точно, виключаючи утворення зазорів.

Ще до того, як обшити балкон сайдингом, треба перевірити плиту перекриття. Якщо вона знаходиться в аварійному стані (є виступи арматури, відколи бетону чи інші дефекти), то треба зайнятися її відновлення і зміцненням, а вже після цього виконувати оздоблювальні зовнішні роботи. Елементи арматури, що стерчать рекомендується обробити грунтовими складами, щоб виключити подальше поширення корозії.

Не впевнені, що зможете своїми силами обшити балкон сайдингом правильно? Довірте цю відповідальну роботу професіоналам «Люкс вікна».