Балкон під ключ: з чого почати і на що звернути увагу

Основою благоустрою на лоджії вважається скління. Але крім установки пластикових віконних конструкцій потрібно вирішити чимало інших завдань, пов’язаних з розширенням площі, монтажем даху, вибором оздоблювальних матеріалів і т.д. А ще краще до того, як починати ремонт балкона під ключ, з’ясувати для себе його майбутні функції.

Як ви хочете використовувати цей простір?

Ще до установки віконних систем і підбору конкретних комплектуючих металопластикових вікон, визначитеся з подальшою роллю цього приміщення. Умовно кажучи, можна виділити три основні сценарії:

 • побутове застосування. В цьому випадку простір буде використовуватися для зберігання речей (також можуть бути організовані різні зони зберігання) або сушіння білизни після прання. Для такого сценарію підійде холодні системи і бюджетний ремонт на балконі або лоджії;
 • об’єднання з суміжним приміщенням. У цій ситуації можна збільшувати корисну площу суміжної кімнати, будь то спальня, вітальня або кухня. Тут необхідні висококласні енергозберігаючі вікна, додаткове утеплення. А ремонт балкона всередині повинен гармоніювати з оформленням основного приміщення;
 • самостійна функціональна одиниця (кімната). Зазвичай після комплексного благоустрою мешканці отримують робочий кабінет, невелику зону відпочинку, мініатюрний фітнес-зал, бібліотеку, домашню оранжерею. Буде потрібно теплий варіант, утеплення стін, підлоги і стелі, організація додаткових джерел тепла (конвектор і т.д.).

Розширювати або залишати як є?

Ще до початку обробки варто вирішити, робити винос чи ні. Якщо балкон вузький і маленький, а його подальше використання не зводиться до побутових потреб, то розширення – відмінний спосіб збільшення житлової площі квартири.

Виніс можна зробити по підлозі або по підвіконню. При першому демонтується парапет і нарощується ширина і глибина плити підстави. В результаті збільшується площа прибудови. У другому випадку віконна рама виноситься далі фасаду, підвіконня стає ширше, тобто виходить приріст вільного простору вище парапету.

Якщо ж ви хочете зробити балкон під ключ недорого і швидко або місця тут досить спочатку, то від розширення варто відмовитися.

Чи потрібна дах?

Коли робиться лоджія під ключ, то дах в 99% випадків не потрібно: над нею є плита підстави навіть на останньому поверсі. Винятком може бути винесення, але і в цій ситуації зазвичай досить наростити наявний козирок або ж зробити покрівлю з профнастилу.

З балконними зонами все варіативні. У деяких будинках вони розташовуються в шаховому порядку, так що прямо над вами плити може не бути. Плюс якщо ви живете на самому верхньому поверсі, то дах теж потрібна.

Враховувати треба і фактор сусідів зверху. Якщо ця зона не засклена, або господарі за нею не стежать, то краще приділити даху і стелі увагу, щоб згодом не довелося все переробляти.

Оптимальним рішенням при таких покрівельних роботах буде створення висококласного металевого каркаса. Уже на нього можна постелити надійну покрівлю (припустимо, профлист або ОСБ-плиту), герметизувати стики і місця примикання до стін.

Вибір віконних конструкцій

Відповідне засклення балконів під ключ залежить від його призначення. Побутове використання передбачає холодний варіант, а приєднання або облаштування самостійної кімнати – теплий.

Холодне скління вимагає таких комплектуючих:

 • профільної системи від відомого виробника з 3-4 камерами і монтажною глибиною 60 мм;
 • однокамерного склопакета;
 • якісної фурнітури від перевірених брендів.

Теплий варіант передбачає:

 • профіль мінімум з 5 камерами і глибиною 70+ мм;
 • 2-камерний склопакет з одним або двома енергозберігаючим склом;
 • плюс потрібно ефективне утеплення парапету, стін, підлоги і стелі, інакше навіть при якісних вікнах залишиться чимало джерел втрат тепла.

Крім вимог до теплоізоляції треба враховувати такі моменти:

 • поверх. Для підвищення захисту від злому походять ударостійкі склопакети і противовзломная фурнітура;
 • сонячна або не сонячне сторона. Для захисту від ультрафіолету вітається наявність сонцезахисних стекол;
 • вітрові навантаження. Для вітрозахисту потрібні надійні профілі з якісним армуванням.