Іноді заміна потрібно і не з причини пошкоджень. Так, із-за слабкої звуко – або теплоізоляції багато хто замислюється, як замінити однокамерний склопакет на двокамерний. Останній гарантовано підвищить температуру в кімнаті і зможе краще захистити від шуму.
Щоб змінювати склопакет, потрібно вже мати йому заміну. А для цього не обійтися без допомоги віконних компаній, які здійснять виготовлення. Додатково може знадобитися замір наявного склопакета. Ця процедура не буде потрібна, якщо збереглася документація за раніше встановленим вікна. Власне віконні компанії дозволяють і не думати про те, як поміняти склопакет. Вони самі готові зробити все максимально швидко і якісно. Але замовник має право відмовитися від професійного монтажу і виконати роботу самостійно.
Як замінити склопакет: спочатку демонтуємо наявний
Процедура вилучення пошкодженого або старого склопакета включає такі етапи:
- витяг штапиків. Для їх піддівання використовується жорсткий шпатель, шевський або будь-який інший гострий ніж. Потрібно вставити інструмент в зазор з рамою посередині штапика і виконати поворот проти годинникової стрілки. Послідовність також має значення. Спочатку демонтуються довгі (бічні) штапики, потім – нижній, а в кінці процедури – верхній;
- витяг самого склопакета. Попередньо потрібно надіти рукавиці, щоб не пошкодити руки. Якщо стулка велика, можливо, без допомоги напарника вам не обійтися. Після вилучення потрібно акуратно поставити склопакет на рівну поверхню, притуливши його до стіни.
Дещо спростити процедури демонтажу здатна спеціальна присоска. У цьому випадку переміщати виріб буде простіше, а ризик пошкодження рук практично нівелюється.
Після демонтажу потрібно не розгубити підкладки, які забезпечують правильне положення склопакета в площині стулки. В ідеалі їх потрібно буде встановити в ті ж місця, де вони і були спочатку.
Установка нового склопакета
Процес монтажу нового виробу здійснюється в зворотному порядку. Попередньо рекомендується очистити фальци віконної рами від забруднень і пилу. Склопакет ставиться на місце і розпирається за допомогою наявних підкладок. Потрібно розташувати їх так само, як це було реалізовано раніше.
Штапики розміщуються в зворотній послідовності: спочатку маленькі (верхній і нижній), а потім – довгі (лівий і правий). Спочатку встановлюються хвости в штапікового канавку, а потім за допомогою гумового молотка штапик фіксується у відповідних пазах по всьому периметру. Звичайні молотки з твердими наконечниками (метал) використовувати не варто, щоб не пошкодити скла.