Чим обшити балкон всередині?

Сьогодні у багатьох українців є запит на перетворення лоджії в максимально корисне або навіть житловий простір. Роль складу для непотрібних речей або місця для сушки білизни вже не влаштовує. Але щоб реалізувати таке завдання, треба з’ясувати, чим краще обшити балкон всередині. Адже хочеться, щоб було і стильно, і довговічне, а ще недорого в реалізації.

Найпопулярніші матеріали для обшивки балкона зсередини

Сучасна обробка буває дуже різноманітною. Але обшивка балкону всередині відрізняється від аналогічного благоустрою спальні або дитячої. Перш за все тут треба враховувати фактор впливу навколишнього середовища: прямих сонячних променів, сильних перепадів температур, підвищеної вологості і т.д. У зв’язку з цим звичні шпалери в більшості випадків не використовуються.

В іншому вибір залежить від таких аспектів:

  • бюджет на ремонт;
  • бажаний дизайн. Можливі два варіанти – контраст або сполучуваність із суміжною кімнатою;
  • складність монтажу і / або подальшого догляду;
  • загальні експлуатаційні властивості, тобто надійність і довговічність.

Вирішуючи, ніж обшити балкон всередині, вибирати доводиться з таких ходових альтернатив:

  • натуральні листи вагонки (зазвичай соснової);
  • панелі ПВХ;
  • гіпсокартон з подальшим фарбуванням або обробкою за допомогою шпалер;
  • декоративний камінь;
  • ламінат.

Вагонка з деревини

Нині обшивка балкона вагонкою – найбільш часто зустрічається варіант. Тут переважно використовують соснове сировину першого і вищого сорту. Вона ефектно виглядає, легко поєднується з різними інтер’єрними рішеннями, доречна як при реалізації робочого кабінету, так і при облаштуванні зони зберігання речей.

Дерев’яні обшивальні дошки – натуральні і екологічні, плюс вони формують атмосферу тепла і затишку. Особливо не потрібно переживати, як обшити балкон всередині: адже система «шип-паз» знижує трудомісткість укладання.

Для захисту дерева від вологи потрібно або вибирати продукцію вже покриту лаком, або ж розкривати її самостійно. Ще один нюанс пов’язаний з потенційною дорожнечею. Але соснова вагонка з точки зору якості і вартості близька до оптимального вибору.

Панелі ПВХ (ламіновані)

Це пластикова вагонка з аналогічною системою кріплень планок. Ці панелі варіативні в плані забарвлень і текстур, що додає їм універсальності. Пластик не боїться вологи і інших атмосферних впливів.

Ціни і якість ПВХ-панелей на нашому ринку дуже різні. Якщо вибирати вироби перевірених виробників, то можна розраховувати на безпеку без неприємних запахів, шкідливих компонентів (формальдегіду) в складі, з хорошим запасом міцності (хоча він все одно нижче, ніж у більшості порід дерева). При цьому вартість буде порівнянна з вагонкою з сосни 1-го сорту. Але є і ризик покупки несертифікованих неякісних товарів.

Гіпсокартон

Обшивка балкона всередині гіпсокартонними листами (ГКЛ) є універсальним рішенням. Але врахуйте, що це основа під подальшу фінішну обробку, наприклад, штукатурку, шпалери, фарбування.

З ГКЛ вміють працювати все ремонтники. Якщо гіпсокартон використовується в суміжній кімнаті, то гармонійний інтер’єр створити простіше простого. За ціною листи досить демократичні.

Але гіпсокартон (навіть вологостійкий) чутливий до стрибків температур, так що на виносному просторі без додаткового обігріву (опалення) його краще не використовувати: шпалери незабаром відійдуть, штукатурка і фарба потріскається. До того ж КГЛ крадуть більше корисного простору і передбачають більш трудомісткі роботи, ніж у випадку з аналогами.

Декоративний камінь і ламінат

Перший – відносно молодий обробний варіант, що імітує справжній камінь. До основних плюсів відноситься: простий монтаж, висока міцність, стійкість до вологи і температурних перепадів, довгий термін служби. Основний мінус декоративного каменю – висока ціна і необхідність спеціального покриття (інакше він буде бруднитися).

Ламінат – ще один швидко набирає популярність варіант обробки. Він робиться з пресованої тирси з нанесенням спеціальних захисних покриттів, варіативний по дизайну, дуже гарний, не боїться механічних пошкоджень. Його монтаж хоч і не складний, але вимагає чіткого дотримання правил. Ще ламінат боїться тривалого впливу вологи і негативних температур.