Навіщо взагалі ця плівка наклеюється на профіль?

Таким нехитрим способом виробники вирішують кілька важливих завдань:

 • Захист від механічних пошкоджень. Під час виробництва, транспортування, зберігання і монтажу пластикові профілі піддаються різним механічним впливам, як-от подряпини, удари і тертя. Захисна плівка допомагає запобігти незворотнім пошкодженням, зберігаючи зовнішній вигляд профілю в ідеальному стані. Подальше безпечне видалення декоративної плівки відкриє рівну і чисту лицьову поверхню рами.
 • Захист від забруднень. Пил, бруд, будівельні матеріали, бризки фарби і штукатурки, інші забруднювачі можуть осідати на поверхні профілів, особливо на будівельних майданчиках. Плівка захищає конструкції від цих забруднень, полегшуючи подальше прибирання та догляд.
 • Маркування та надання потрібної інформації. На захисній плівці часто розміщується інформація про виробника, партію продукції, специфікації та інші важливі дані. Це спрощує ідентифікацію та відстеження на всіх етапах логістичного ланцюжка. Ви, як клієнт, отримуєте гарантію, що виробник використав саме ту профільну систему, яку ви замовили.

Таким чином, захисна плівка зберігає початковий зовнішній вигляд профілю до моменту його встановлення. Це особливо важливо для клієнтів, які очікують отримати продукцію в бездоганному стані.

Зазвичай майстри «Люкс Вікна» пропонують зняти плівку з пластикового вікна відразу після встановлення. Але якщо це недоцільно – ще триває ремонт, наприклад, – ви повинні будете зробити це самостійно. І краще не затягувати. Виробники профілю рекомендують робити це протягом двох тижнів після встановлення. У цьому разі вам не знадобиться вдаватися до будь-яких хитрощів. Вона зніметься без залишку.

Чому з часом видалення захисної плівки на вікнах ускладнюється?

Захисна плівка на вікна – це витратний матеріал, кінцевий пункт призначення якого завжди звалище. Тому для її виготовлення використовується найпростіша формула без дорогих стабілізаторів, яка дозволяє матеріалу швидко руйнуватися під впливом зовнішнього середовища:

 • Тривалий контакт із сонячним світлом, а саме ультрафіолетовим випромінюванням, призводить до деградації клейового шару, роблячи його більш жорстким і менш еластичним. Верхній шар стає крихким і розсипається на дрібні клаптики. Це ускладнює видалення плівки, оскільки вона починає рватися і залишати залишки клею на поверхні.
 • Постійні зміни температури призводять до того, що плівка і клей змінюють свої фізичні властивості. Високі температури можуть зробити його більш липким і твердим, а низькі – крихким, що також ускладнює процес видалення.
 • Згодом клей проникає глибше в мікропори матеріалу, роблячи видалення плівки більш трудомістким.
 • Коли волога або бруд потрапляють під плівку, змінюється хімічний склад клею, що також ускладнює процес очищення пластикових вікон.

Таким чином час працює проти вас.

Як зняти плівку з пластикового вікна, якщо вона занадто довго залишалася на рамі?

Стара плівка неодмінно завдасть вам певного клопоту. Однак дієві способи з її видалення існують.

Вам можуть знадобитися допоміжні інструменти для зняття плівки з вікна – скребок для склокерамічних варильних поверхонь (він володіє оптимальним поєднанням жорсткості та делікатності), промисловий або побутовий фен, канцелярська гумка, м’які тканинні серветки (краще з мікрофібри), мильний розчин, засоби індивідуального захисту – рукавички, окуляри або маска для захисту очей.

Категорично заборонено застосовувати ножі, ножиці та інші гострі предмети. Вони залишать непоправні подряпини на поверхні пластику. Згодом подібні пошкодження забиваються брудом, і очистити їх уже стає неможливим. Також під забороною агресивна хімія. Вона руйнує верхній гладкий шар, роблячи поверхню шорсткою, а також може призвести до локальної зміни кольору в бік жовтизни.

Крок 1. Помірне нагрівання

Використовуючи фен, можна забезпечити просте і безпечне видалення декоративної плівки і захисного матеріалу. Прогрівання помірною температурою повертає еластичність полімерному та клейовому шару, забезпечуючи їхню кращу адгезію. Часто цього буває достатньо, щоб зняти плівку з пластикового вікна без сліду:

 • Увімкніть фен і направте потік гарячого повітря на плівку. Тримайте фен на відстані близько 10-15 см від поверхні вікна.
 • Нагрівайте плівку поступово, рухаючись по всій її поверхні, щоб розм’якшити клей. Будьте обережні, щоб не перегріти пластик.
 • Щойно плівка стане м’якою і гнучкою, почніть акуратно підчіплювати її край пластиковим скребком або шпателем. Металеві інструменти краще не використовувати, щоб не подряпати поверхню.
 • Поступово тягніть плівку, продовжуючи нагрівати ділянки, які ще міцно приклеєні. Рухайтеся повільно й акуратно, щоб плівка не рвалася.

Якщо минуло не так багато часу, цього виявляється достатньо. Вам залишиться помити раму м’яким мильним розчином, використовуючи мікрофібру.

Якщо плівка дуже стара і сильно прилипла, може знадобитися повторення процесу нагрівання і зняття плівки кілька разів.

Крок 2. Позбавлення від залишків клею на вікні з використанням спеціальних складів

Після зняття основної плівки можуть залишитися залишки клею. Якщо таких ділянок дуже багато, зручніше використовувати допоміжні засоби. Добре себе зарекомендували:

 • Спирт етиловий – продається в аптеці.
 • Спеціальні магазинні засоби на основі неагресивних органічних розчинників – доступні у вигляді спреїв, аерозолів, рідин у широкому діапазоні цін. Під час вибору звертайте увагу на рекомендації виробника, з якими матеріалами допускається їх використовувати.

Будь-який засіб потрібно спочатку протестувати на непомітній ділянці, щоб переконатися, що матеріал рами не деформується і не змінює своїх оптичних властивостей під впливом реагенту. Також уникайте потрапляння хімікатів на ущільнювач між штапиком і склопакетом.

Якщо ви вирішили використовувати спирт, нанесіть його на м’яку ганчірку або паперовий рушник. Протріть ділянки з клеєм, даючи засобу трохи часу для впливу. Акуратно зітріть клей пластиковим скребком або ганчіркою. За необхідності повторіть процес. Зовсім невеликі залишки зручно прибирати канцелярською гумкою.

Під час використання готових складів суворо дотримуйтесь рекомендацій виробника, зазначених на флаконі. При цьому забезпечте гарне провітрювання робочої зони – часто до складу входять компоненти з різким запахом і токсичними властивостями. Також краще використовувати респіратор.

Крок 3. Очищення пластикових вікон

Фінальний етап передбачає обов’язкове миття пластикових поверхонь з використанням мильного розчину. Він видалить сміття, випадково пропущені фрагменти клею, залишки хімії. Протріть вікно чистою ганчіркою або паперовими рушниками, щоб поверхня стала чистою і без розводів.

Дотримуючись цих кроків, ви зможете ефективно зняти плівку з пластикового вікна, не пошкодивши поверхню.

Додаткові поради щодо догляду за пластиковими вікнами

Кілька простих рекомендацій від професіоналів «Люкс Вікна» допоможуть підтримувати ідеальний технічний стан ваших металопластикових вікон:

 • Проводьте регулярне очищення рами та ущільнювачів. Після цього нанесіть на ущільнювачі спеціальні склади, які повернуть їм еластичність.
 • Регулярно змащуйте рухомі частини фурнітури (замки, ручки, петлі) спеціальною олією або силіконовою змазкою. Це забезпечить плавне відкривання і закривання вікон.
 • Перевіряйте стан фурнітури і за необхідності проведіть регулювання. Це захистить вас від продування, протягів і промерзання вікон.
 • Дренажні отвори на рамах призначені для відведення води. Періодично перевіряйте їх і очищайте від бруду та сміття, щоб запобігти скупченню вологи всередині віконної конструкції.
 • Уникайте різких ударів і сильного тиску на віконні рами і скло.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете підтримувати пластикові вікна в хорошому стані протягом тривалого часу, забезпечуючи їхню функціональність і естетичний вигляд. З більш серйозними питаннями якомога швидше звертайтеся до фахівців «Люкс Вікна».