Головна / Блог / Вікна / Вікна в підлогу: інновації та універсальність у сучасному будівництві
Вікна в підлогу: інновації та універсальність у сучасному будівництві
Панорамне скління стало архітектурним хітом останніх десятиліть. Елегантні вікна в підлогу і до цього привертали до себе загальну увагу. Але їхнє проектування, виготовлення і монтаж були конструктивно дуже складним завданням і вимагали нечуваних витрат.
Подібні рішення використовувалися в основному для комерційної нерухомості, громадських будівель або елітних заміських будинків.
Сучасне енергоефективне скління в поєднанні з високотехнологічними профільними системами дали змогу вікнам у підлогу вийти на ширшу арену. Сьогодні панорамне скління можна зустріти і в ландшафтах мегаполісів, і в сільських пейзажах. Воно використовується для найрізноманітніших проєктів, серед яких:
сучасні житлові комплекси;
балкони, лоджії, еркери;
офісні центри;
зимові сади та оранжереї;
веранди, літні тераси, альтанки кафе, ресторанів, приватних будинків;
заміські будинки в сучасних стилях;
вітрини та фасади комерційної, соціальної нерухомості – магазинів, спортивних центрів, салонів, ресторанів, басейнів.
Уже можна сказати, що алюмінієві або ПВХ вікна в підлогу перейшли в категорію базових архітектурних засобів.
Переваги, які дарує панорамне скління
Подібні конструкції мають багатогранну цінність:
Більше сонця, менше електрики. Панорамні вікна в підлогу пропускають максимум сонячного світла, роблячи будинок світлим протягом усього світлового дня. Ви економите на електроенергії навіть у похмурі дні. Також це чудова профілактика розвитку цвілевого грибка. Його колонії уникають добре освітлених просторів.
Фізичне та психологічне здоров’я. Природне світло благотворно впливає на самопочуття людини, підвищуючи рівень серотоніну – гормону радості. Також численні дослідження показують, що саме сонячні промені допомагають збалансувати циркадні ритми. А якщо ви вчасно лягаєте спати, добре й повноцінно відпочиваєте вночі, то вранці будете наповнені енергією для нового активного дня. Споглядання просторів до самого горизонту розслабляє психіку і, як не дивно, м’язи очей, а це вже прекрасна профілактика короткозорості.
Візуальне розширення простору. Величезні вікна в підлогу візуально збільшують приміщення, роблячи його більш просторим і повітряним. Межа між будинком і вулицею стає розмитою, створюючи відчуття єднання з ландшафтом.
Захоплюючий інтер’єр. З вікна відкривається вражаючий вид на навколишній світ, чи то міський пейзаж, лісовий масив, безкраї поля або морське узбережжя. Він постійно змінюється залежно від пори року і погоди, тому ніколи не набридне. Панорамне скління дає змогу відчувати себе частиною навколишнього середовища, спостерігати за зміною пір року та природними явищами, але залишатися в комфорті.
Унікальна естетика свободи. Панорамні алюмінієві та металопластикові вікна в підлогу самі по собі є стильним елементом дизайну, що надає будинку сучасний і престижний зовнішній вигляд. Вони ідеально вписуються в інтер’єри в різних стилях: від мінімалізму до хай-тек, дозволяючи наповнити інтер’єр глибиною за допомогою гри світла і тіні.
Нерухомість із панорамним склінням зазвичай коштує дорожче, ніж зі звичайними вікнами.
Недоліки вікон великого розміру
Панорамне скління, незважаючи на безліч переваг, має низку недоліків, які варто враховувати перед тим, як ухвалювати рішення про його встановлення:
Ціна на вікна в підлогу помітно вища, ніж на базові рішення. Панорамні конструкції самі по собі дорожчі через більший розмір і використання спеціальних профілів і склопакетів. Можуть знадобитися додаткові витрати на утеплення стін і підлоги навколо вікон, а також на встановлення нових системи кондиціонування та опалення. Для мінімізації тепловтрат потрібно використовувати спеціальні енергозберігаючі склопакети, які також збільшують вартість конструкції.
Складний монтаж вимагає пошуку досвідчених фахівців. З цим допоможуть «Люкс вікна». Однак вартість подібних послуг все одно набагато вища за середню. Можна пошукати, де дешевше. Але тут важливо пам’ятати, що при неправильному монтажі або використанні неякісних матеріалів на вікнах може утворюватися конденсат. Він сприяє утворенню цвілі та грибка.
Великі вікна завжди підвищують втрати тепла. Навіть енергоефективне скління не зрівняється за теплозберігаючими параметрами зі стіною. Це призводить до збільшення витрат на опалення в холодну пору року.
Догляд за панорамним склінням – непросте завдання. Миття вікон у підлогу, особливо якщо вони розташовані на високих поверхах, виконують фахівці з альпіністськими навичками. Їхні послуги коштують дорого. Але навіть у приватному будинку на очищення скла такої площі піде багато часу.
Панорамне скління має бути частиною комплексного професійного дизайну інтер’єру. Не завжди можна розставити меблі так, як хочеться. Підбір штор і жалюзі може бути складним і витратним.
Деяким людям некомфортно перебувати в настільки відкритих просторах. Відсутність приватності лякає і дратує. Тому спочатку постарайтеся протестувати такий простір, уявити в ньому себе і свої відчуття. Якщо це ваша стихія, «Люкс вікна» допоможуть здійснити найскладнішу мрію.
З чого краще ставити вікна в підлогу?
Для локальних рішень найбільш затребуваними будуть дві технології:
ПВХ вікна в підлогу на основі металопластикового профілю виготовляються зі спеціальних профільних систем. Вони мають збільшену монтажну глибину, велику товщину стінок і міцніше армування. Усе це дає змогу витримувати міцні склопакети великої площі. Пластик відмінно зарекомендував себе. Це довговічний матеріал, який зберігає декоративні властивості протягом довгого терміну служби. Сьогодні ви можете замовити не тільки білі рами. Ламінування дає змогу виготовити конструкції різних кольорів, зокрема таких, що імітують натуральне дерево. Доглядати за ними також дуже легко.
Алюмінієве панорамне скління з «теплого» профілю – ще одна популярна технологія. Це міцний і стійкий до деформацій матеріал, який витримує великі навантаження. Площа конструкцій може бути дуже великою, захоплюючи фасад кількох поверхів. Алюміній не схильний до корозії, гниття і розтріскування, що забезпечує довгий термін служби понад 80 років з мінімальними вимогами до обслуговування. Терморозриви на основі армованого скловолокном поліаміду значно покращують теплоізоляційні властивості цих вікон у підлогу, знижуючи теплопровідність до рівня пластику. Алюмінієві профілі легко адаптуються до будь-яких архітектурних рішень. Вони можуть бути використані для створення вікон будь-яких форм і розмірів, включаючи складні геометричні конструкції. Доступна широка палітра фарбування в системі RAL. Чому вони не стали єдиними гравцями на ринку? Набагато вищий прайс.
Можливе використання нержавіючої сталі. Але це дуже дорого і застосовується на ексклюзивних об’єктах.
Розміри панорамного скління
Тут слід розрізняти максимальну площу склопакета і всього вікна.
Для склопакетів зі звичайного скла рекомендовані габарити – 2,25 м2. Усе, що більше, має виготовлятися з використанням загартованого скла або триплекс. Для висотних будівель це також питання безпеки.
Тепер розглянемо рами:
ПВХ вікна в підлогу мають суворі регламенти. Глухе може бути висотою 2775мм за ширини не більше 1770мм. Або шириною 2670мм при висоті 1160-2060мм. Це пов’язано з лінійним розширенням пластику при перепаді температури атмосферного повітря. Для більшої площі панорамного скління використовуються кілька конструкцій, з’єднаних спеціальним конструктивним елементом.
У алюмінію таких обмежень немає. Завдяки міцності та стабільності матеріалу можна створювати вікна з дуже великими заскленими поверхнями, що неможливо при використанні інших технологій.
Що стосується склопакетів, для панорамного скління найкомфортнішими будуть теплі конструкції з мультифункціональними покриттями, що захищають від ультрафіолету і не пропускають тепло, але не є перешкодою для видимого спектра.
Звертайтеся в «Люкс вікна», щоб створити унікальний і комфортний проєкт з вікнами в підлогу.
Антивандальні вікна – це не маркетинговий хід, а реальна необхідність для тих, хто хоче спати спокійно і не переживати за безпеку свого будинку, бізнесу або майна. Подібні конструкції посилені спеціальними матеріалами, які роблять їх стійкими до механічних пошкоджень і спроб проникнення. В їхній основі – ударостійкі склопакети, багатошарове триплекс-скло, броньовані профілі та фурнітура, здатна протистояти […]
Більшість людей сприймають пластикові підвіконня як декоративний елемент, що завершує загальний вигляд вікна і слугує місцем для розміщення квітів або інших предметів. Насправді воно виконує кілька важливих функцій, що забезпечують комфорт, довговічність і функціональність віконної системи: Однак з часом навіть дуже хороші вироби можуть втратити акуратний зовнішній вигляд і необхідні конструкційні якості. У деяких випадках […]
Довірити відповідальну роботу досвідченим майстрам – найкраще рішення в будь-якій ситуації. Але воно не завжди доступне. У цій статті ми розповімо, як зняти склопакет самостійно. Коли і навіщо може знадобитися зняття склопакета своїми руками? Демонтаж склопакета – дуже відповідальний процес. Ця частина конструкції відрізняється крихкістю і в більшості випадків має великі габарити, впливаючи при цьому […]
Скло оточує нас повсюдно, але мало хто замислюється про його давнє коріння і довгий шлях розвитку. Історія виробництва скла сягає в глибину століть, і його значимість для людської цивілізації неможливо переоцінити. Опис того, як роблять скло, могли б розповісти ще майстри Стародавнього Єгипту і Месопотамії. Однією з найбільш ранніх знахідок, що свідчать про його існування, […]
З моменту старту масового житлового будівництва в Україні середини XX століття до сьогоднішнього дня балкони і лоджії зазнали значних змін: Балкони і лоджії в Україні пройшли шлях від масивних суто декоративних архітектурних елементів до гранично функціональних просторів сучасного житла. Однак доступні сьогодні безпечні та енергоефективні технології дозволяють раціонально використовувати конструкцію будь-якого типу. У цій статті […]
Підйомно-розсувні системи з алюмінію типу HS (Lift & Slide “піднімати та ковзати”) — це сучасне рішення для панорамного скління, що поєднує в собі естетику, функціональність та високі енергоефективні показники. Вони дозволяють створити просторий інтер’єр, який наповнений природним світлом, забезпечуючи зручний вихід на балкон чи тарсу. Встановлення таких конструкцій потребує рофесійності та точності, адже навіть незначні […]
Одностулкові ПВХ вікна, незважаючи на свою простоту, є одним з найбільш універсальних елементів архітектури. Їхній лаконічний дизайн і функціональність дають змогу їм ідеально вписуватися в різні стилі та концепції. У цій статті ми розглянемо особливості одностулкових пластикових вікон, їхній історичний розвиток і роль у сучасній архітектурі. Чим відрізняються одностулкові металопластикові вікна? Одностулкове вікно складається з […]
«Міняти чи не міняти?» Зазвичай це питання гостро хвилює власників нерухомості, які планують капітальний ремонт. Коли пластикові вікна вже встановлені та мають сучасний вигляд, чи варто витрачати зайві гроші? З цієї статті ви дізнаєтеся, як визначити реальний стан віконних конструкцій і прийняти правильне рішення. Поганий технічний стан вікон або спочатку низькі технічні характеристики – причина […]
Вікна, які не забезпечують достатній рівень теплоізоляції, – суттєва проблема для житлових і громадських просторів: Для поліпшення енергоефективності вікон найкраще, звичайно, встановити нові конструкції. Але це не єдиний варіант. У цій статті ми розповімо, яких заходів можна вжити для утеплення вікон. Прості та доступні способи утеплення вікон Існує кілька перевірених алгоритмів підвищення енергозберігаючих якостей вже […]
Квадратні ПВХ-вікна – це елемент архітектури, який здатний привнести в будь-який інтер’єр свіжі й оригінальні інтерпретації. Відходячи від традиційних прямокутних форм, дизайнери все частіше звертаються до квадрата, відкриваючи нові можливості для створення унікальних просторів. Якщо ви перебуваєте в пошуках унікальних ідей, вас обов’язково зацікавлять переваги квадратних вікон: Таке нестандартне рішення дозволяє виділитися із загальної маси […]