Заміна пластикових вікон взимку

Про заміну старих дерев’яних вікон, як правило, замислюються навесні, коли пора їх мити, і перед холодами, які вимагають від користувачів термінового усунення продувань з щілин. І якщо напередодні теплого сезону наміри часто реалізуються в життя, то пізно восени або взимку – немає. І пов’язано це зі стереотипом, що установка металопластикових вікон повинна проводитися тільки в теплу пору року.

Сучасні матеріали, що використовуються при склінні, дозволяють не бояться холодів і не прив’язуватися до календаря. АЛЕ різні міфи переконують не виконувати монтаж вікон взимку. Давайте їх остаточно розвіємо.

Міф №1: Зимовий монтаж вікон сильно остудить приміщення

Основний страх мешканців, що мороз на вулиці «накоїть» бід в квартирі. Одні побоюються, що захворіють через переохолодження, інші бояться, що низькі температури спричинять псування меблів або радіатори опалення полопаються. У об’єктивної реальності просто не потрібно перебільшувати масштаби ситуації.

Так, по-перше, фахівці віконних компаній враховують специфіку роботи в холодну пору. Зазвичай установка вікон взимку не виконується, якщо стовпчик термометра опускається нижче -15 ° C. По-друге, якщо вся процедура заміни триває близько 90 хвилин, то відкритим отвір залишається всього 20-30. Так, приміщення охолоне, але всього на 2-4 градуси, як при інтенсивному наскрізному провітрюванні. На цей час варто прибрати з кімнати теплолюбні домашні рослини, тварин і дітей.

Якщо немає можливості тимчасово покинути приміщення або є інші обставини (наприклад, дуже вітряна погода), то застосовуються спеціальні теплові екрани-завіси, що знижують втрати тепла.

До речі, щоб трапилася біда з батареями, квартиру з відкритими навстіж стулками треба залишити на кілька морозних днів.

Міф №2: Монтажні матеріали «не працюють» при холоді, а пластик стає крихким

Цей стереотип лише частково відповідає дійсності. Так, звичайна піна може використовуватися при температурі до -5 ° C. У нас більш холодні дні можна порахувати на пальцях рук. Плюс у наших майстрів в арсеналі є спеціальна зимова монтажна піна, яка ефективно розширюється і зчіплюється з поверхнями при морозі до -15 ° C. З нею не потрібно переживати про різні технічні тонкощі, такі як глибина установки вікон, або заміряти температуру на поверхнях робочої зони.

Що стосується пластика, то він схильний до температурного розширення і звуження. При холоді його ударостійкість знижується, але критичне падіння буде в умовах хіба що арктичного клімату. Інакше і вже встановлені вікна звичайної української взимку нерідко б розколювались на частини.

До речі, щоб мінімізувати ці ризики, монтажники часто привозять конструкцію на об’єкт заздалегідь і витримують в теплі близько 10-12 годин.

Міф №3: Взимку монтажники поспішають і частіше допускають помилки

Вважається, що в складних погодних умовах може постраждати якість установки, в тому числі вирівнювання та кріплення пластикового вікна, герметизація швів і т.д.

Навпаки, при холоді будь огріх монтажу, особливо продування і протяги, моментально стають помітними й швидко усуваються, припустимо, за допомогою правильного регулювання фурнітури. А що стосується поспіху, то аврал у монтажників, як правило, виникає в теплий сезон, адже їм треба встигнути за день на кілька різних об’єктів, а взимку ажіотаж набагато менше.

Важливо, що зимовий монтаж дозволяє розраховувати на оперативну реалізацію замовлення і максимально привабливі ціни. Чи не в сезон віконні компанії найчастіше пропонують знижки і проводять різні акції для стимулювання попиту на свою продукцію.