Ви зможете оцінити всі переваги пластикових вікон тільки в тому випадку, якщо їхня конструкція відповідає призначенню приміщення. Ми в «Люкс Вікна» пропонуємо різні варіанти комплектації. Наші фахівці із задоволенням допомагають скласти коректне технічне завдання. Але все ж буде корисним вивчити будову пластикових вікон до оформлення замовлення. Це допоможе зрозуміти різні технічні терміни і дійсно знайти оптимальну стратегію для скління вашого будинку або квартири. Цю статтю ми якраз і присвятили цим питанням.
Будова пластикових вікон: основні елементи
Практично в будь-якій комплектації присутні такі компоненти вікон:
Основою конструкції є рама. Це каркас по периметру виробу, який виготовляється з металопластикового профілю. Віконна рама є основою, від якої залежить інша функціональність.
Імпост ділить раму на необхідну кількість секцій, що відкриваються або глухих. У деяких рішеннях він відсутній. Цей елемент також виготовляється з ПВХ-профілю.
Стулка – це кожна секція, яка має здатність відчинятися і зачинятися. Рухома частина кріпиться до рами за допомогою фурнітури.
Склопакети – світлопрозорі компоненти вікон. Від їхніх параметрів найбільшою мірою залежать енергозберігаючі здібності, шумоізоляція, пропускання видимого природного світла і захист приміщення від ультрафіолетових променів.
Фурнітура потребує особливої уваги, оскільки відповідає за довговічність і функціональну спроможність. При її поломці втрачаються всі переваги пластикових вікон. Незважаючи на те, що вона становить значну частину ціни конструкції, ми не рекомендуємо надмірно економити і вибирати аналоги неперевірених виробників.
Підвіконня – це не тільки естетика, воно також закриває нижню частину отвору і підставочний профіль, перешкоджаючи втратам тепла. Іноді на прохання замовника виконується встановлення пластикових вікон зі збереженням старого підвіконня. В умовах величезного асортименту якісних сучасних рішень ми абсолютно не рекомендуємо такий підхід. Якщо ви хочете отримати корисну і стійку до механічних пошкоджень поверхню, розгляньте пластикові підвіконня зі спеціальними фінішними покриттями, конструкції з вологостійкого ЛДСП, натурального або штучного каменю.
Відливи встановлюються зовні і захищають вікно від затікання дощової або талої води зовні. Спочатку їх виготовляли з оцинкованої сталі, проте такі варіанти служили недовго і швидко покривалися іржею. Зараз покупцям пропонують більш довговічну оцинковку з поліестерним покриттям.
Укоси хоч формально і не є частиною влаштування пластикових вікон, але це дуже важливий завершальний етап установки. Вони закривають шовні з’єднання рами і віконного отвору. Ще не так давно всі віддавали перевагу штукатурним укосам. Зараз більшість клієнтів встановлюють той самий пластик, гіпсокартон або вибирають такий самий матеріал, як і для підвіконня. Пластикові відкоси швидше встановлюються, мають акуратніший вигляд і прослужать вам довше, ніж штукатурка. Вони також створюють додаткову термоізоляцію приміщення.
Додаткові аксесуари, такі як жалюзі, москітні сітки, дитячі замки, обмежувачі відчинення, роблять використання металопластикових вікон більш комфортним. Ми рекомендуємо замовляти все необхідне відразу. Так дешевше, а монтаж виконають досвідчені майстри «Люкс Вікна».
Далі ми більш детально розглянемо критично важливі компоненти вікон, які безпосередньо впливають на їхні експлуатаційні характеристики.
Профілі для пластикових вікон та їхні типи
Це основні конструктивні елементи, з яких збирається віконна рама і окантовка стулок. Вони практично повністю відповідають за переваги пластикових вікон, оскільки визначають потенційні габарити і геометричну складність виробу, максимально допустиму товщину склопакета, види сумісної фурнітури.
Кількість камер у профілі впливає на його теплоізоляційні та звукоізоляційні характеристики. Що більше камер, то краще утримання тепла і захист від зовнішніх шумів. Зараз пропонуються:
Холодні три- і чотирикамерні системи.
Базові п’ятикамерні профілі з мінімально допустимими параметрами для опалювальних приміщень у кліматичному поясі України.
Профільні системи з шістьма-вісьмома камерами, що володіють поліпшеними параметрами та використовуються на об’єктах з індивідуальним опаленням, оскільки дають змогу істотно заощадити на енергоносіях.
Спосіб армування – ще один варіант класифікації віконних профілів:
У базових серіях використовується металева вставка з різною формою перетину.
Для посилених конструкцій обирається міцніша армована серцевина. Зазвичай так роблять великоформатне панорамне скління або розсувні системи з великими секціями.
Технологія Foam Inside від Aluplast являє собою використання спеціального пінополіуретанового матеріалу, який вбудовується всередину пластикового профілю. Це рішення дає змогу значно поліпшити тепло- і звукоізоляційні характеристики віконних конструкцій.
Армувальні вставки зі скловолокна, наприклад, REHAU RAU-FIPRO, дають змогу виготовляти більш легкі, але дуже міцні рами великої площі з неймовірно високими параметрами шумо- і теплоізоляції.
Усі виробники профільних систем з хорошою репутацією пропонують кілька варіантів профілів у бюджетному, стандартному і преміум сегменті. Компанія «Люкс Вікна» займається встановленням пластикових вікон Aluplast, Rehau, WDS. Така палітра дозволяє виготовляти конструкції, характеристики яких відповідають саме вашим вимогам.
Різновиди склопакетів та їхні особливості
Склопакет відіграє ключову роль у теплоізоляції, шумоізоляції, безпеці та навіть естетичному сприйнятті. Він являє собою кілька стекол, між якими знаходиться простір, заповнений повітрям або інертним газом. Склопакети розрізняються за кількістю камер, газовим наповненням і склом, що дає змогу вибрати оптимальне рішення для різних умов експлуатації:
Однокамерний склопакет складається з двох стекол, між якими знаходиться одна повітряна камера. Така конструкція є найпростішою, найлегшою і найдешевшою. Вона має відносно слабку теплоізоляцію і захист від шуму. Для поліпшення характеристик конструкції використовуються особливі енергоефективні технології, такі як тепла дистанційна рамка збільшеної ширини, нанесення низькоемісійних покриттів, заповнення інертними камерами.
Двокамерний склопакет складається з трьох стекол, між якими розміщені дві камери з повітрям або інертним газом. Цей тип склопакета значно покращує теплоізоляцію і шумоізоляцію порівняно з однокамерним варіантом завдяки додатковим повітряним проміжкам. Він забезпечує достатню ефективність металопластикового вікна для всіх кліматичних зон України. Особливо якщо додатково задіюються енергозберігаючі технології.
Трикамерний склопакет практично не використовується через надмірну вагу, велику монтажну ширину і високу ціну.
У склопакетах, крім повітря, можуть використовуватися інертні гази, такі як аргон, криптон або ксенон. Вони значно покращують теплоізоляцію, оскільки їхня теплопровідність нижча, ніж у повітря. Аргон – найпоширеніший газ, який використовують у склопакетах, який знижує теплопровідність на 30% порівняно зі звичайним повітрям. Криптон і ксенон використовуються рідше через високу ціну, але забезпечують ще більш високі теплоізоляційні характеристики, особливо в склопакетах із вужчими камерами.
Склопакети з низьким емісійним (Low-E) покриттям зменшують втрати тепла через випромінювання. Мультифункціональні напилення забезпечують селективний ефект залежно від спектра – видиме світло пропускають з мінімальними втратами, але відсікають значну частину ультрафіолету та ІЧ-діапазону.
Якщо потрібні ударостійкі міцні конструкції, влаштування пластикових вікон має включати склопакети із загартованим склом або триплекс.
Фурнітура пластикових вікон та її роль
Найважливіший компонент вікна з пластикового профілю, який часто залишається в тіні – фурнітура. Вона визначає не тільки функціональність, а й безпеку, довговічність і зручність експлуатації виробу.
Фурнітура пластикових вікон складається з безлічі елементів, кожен з яких виконує своє специфічне завдання.
Пристрій пластикових вікон може ґрунтуватися на різних типах механізмів:
Поворотно-відкидна система (або Tilt and Turn) – одна з найпопулярніших і універсальних конструкцій.
Поворотні вікна (Casement Windows) відкриваються за принципом «дверей».
Зсувні вікна (Sliding Windows) являють собою систему, де стулки вікна переміщаються горизонтально, ковзаючи по напрямних.
Паралельно-зсувні вікна з функціями комфортного провітрювання забезпечують постійний приплив свіжого повітря без протягів.
Складні вікна або «Фолдінг» відкриваються методом складання стулок, як гармошка.
Фрамужні відкидні вікна використовуються тільки для провітрювання.
Ви можете вибрати посилені механізми, які активно протистоять злому.
Сучасні тенденції в галузі віконної фурнітури включають автоматизовані системи, що дають змогу відчиняти та зачиняти вікна за допомогою віддаленого керування, а також інтеграцію з системами «розумного будинку».
У каталозі «Люкс Вікна» присутні різні виробники віконної фурнітури хорошої якості.
Додаткові опції та аксесуари для пластикових вікон
Ми в «Люкс Вікна» готові виготовити для вас особливі доповнення, які підвищують комфорт використання вікон:
Жалюзі (горизонтальні, вертикальні, рулонні штори) зручні для регулювання рівня освітленості та захисту від сонячних променів.
Енергозберігаючі та сонцезахисні плівки на скло покращують мікроклімат усередині приміщення.
Москітні сітки оберігають від комах. Пропонуються посилені варіанти для захисту ваших улюбленців від втечі та випадіння.
Елементи для вентиляції покращують якість повітря. Ви можете замовити провітрювачі, рекуператори.
Доводчики й обмежувачі відкривання захищають фурнітуру, укоси та інші елементи конструкції від наслідків сильних ривків.
Встановлення пластикових вікон передбачає використання й інших аксесуарів. Більше про потенціал хорошого скління розповість наш менеджер. Залишайте заявку просто зараз.
Антивандальні вікна – це не маркетинговий хід, а реальна необхідність для тих, хто хоче спати спокійно і не переживати за безпеку свого будинку, бізнесу або майна. Подібні конструкції посилені спеціальними матеріалами, які роблять їх стійкими до механічних пошкоджень і спроб проникнення. В їхній основі – ударостійкі склопакети, багатошарове триплекс-скло, броньовані профілі та фурнітура, здатна протистояти […]
Більшість людей сприймають пластикові підвіконня як декоративний елемент, що завершує загальний вигляд вікна і слугує місцем для розміщення квітів або інших предметів. Насправді воно виконує кілька важливих функцій, що забезпечують комфорт, довговічність і функціональність віконної системи: Однак з часом навіть дуже хороші вироби можуть втратити акуратний зовнішній вигляд і необхідні конструкційні якості. У деяких випадках […]
Довірити відповідальну роботу досвідченим майстрам – найкраще рішення в будь-якій ситуації. Але воно не завжди доступне. У цій статті ми розповімо, як зняти склопакет самостійно. Коли і навіщо може знадобитися зняття склопакета своїми руками? Демонтаж склопакета – дуже відповідальний процес. Ця частина конструкції відрізняється крихкістю і в більшості випадків має великі габарити, впливаючи при цьому […]
Скло оточує нас повсюдно, але мало хто замислюється про його давнє коріння і довгий шлях розвитку. Історія виробництва скла сягає в глибину століть, і його значимість для людської цивілізації неможливо переоцінити. Опис того, як роблять скло, могли б розповісти ще майстри Стародавнього Єгипту і Месопотамії. Однією з найбільш ранніх знахідок, що свідчать про його існування, […]
З моменту старту масового житлового будівництва в Україні середини XX століття до сьогоднішнього дня балкони і лоджії зазнали значних змін: Балкони і лоджії в Україні пройшли шлях від масивних суто декоративних архітектурних елементів до гранично функціональних просторів сучасного житла. Однак доступні сьогодні безпечні та енергоефективні технології дозволяють раціонально використовувати конструкцію будь-якого типу. У цій статті […]
Підйомно-розсувні системи з алюмінію типу HS (Lift & Slide “піднімати та ковзати”) — це сучасне рішення для панорамного скління, що поєднує в собі естетику, функціональність та високі енергоефективні показники. Вони дозволяють створити просторий інтер’єр, який наповнений природним світлом, забезпечуючи зручний вихід на балкон чи тарсу. Встановлення таких конструкцій потребує рофесійності та точності, адже навіть незначні […]
Одностулкові ПВХ вікна, незважаючи на свою простоту, є одним з найбільш універсальних елементів архітектури. Їхній лаконічний дизайн і функціональність дають змогу їм ідеально вписуватися в різні стилі та концепції. У цій статті ми розглянемо особливості одностулкових пластикових вікон, їхній історичний розвиток і роль у сучасній архітектурі. Чим відрізняються одностулкові металопластикові вікна? Одностулкове вікно складається з […]
«Міняти чи не міняти?» Зазвичай це питання гостро хвилює власників нерухомості, які планують капітальний ремонт. Коли пластикові вікна вже встановлені та мають сучасний вигляд, чи варто витрачати зайві гроші? З цієї статті ви дізнаєтеся, як визначити реальний стан віконних конструкцій і прийняти правильне рішення. Поганий технічний стан вікон або спочатку низькі технічні характеристики – причина […]
Вікна, які не забезпечують достатній рівень теплоізоляції, – суттєва проблема для житлових і громадських просторів: Для поліпшення енергоефективності вікон найкраще, звичайно, встановити нові конструкції. Але це не єдиний варіант. У цій статті ми розповімо, яких заходів можна вжити для утеплення вікон. Прості та доступні способи утеплення вікон Існує кілька перевірених алгоритмів підвищення енергозберігаючих якостей вже […]
Квадратні ПВХ-вікна – це елемент архітектури, який здатний привнести в будь-який інтер’єр свіжі й оригінальні інтерпретації. Відходячи від традиційних прямокутних форм, дизайнери все частіше звертаються до квадрата, відкриваючи нові можливості для створення унікальних просторів. Якщо ви перебуваєте в пошуках унікальних ідей, вас обов’язково зацікавлять переваги квадратних вікон: Таке нестандартне рішення дозволяє виділитися із загальної маси […]