Головна / Блог / Балкони / Популярні види балконів у новобудовах і вторинному житлі: варіанти скління
Популярні види балконів у новобудовах і вторинному житлі: варіанти скління
З моменту старту масового житлового будівництва в Україні середини XX століття до сьогоднішнього дня балкони і лоджії зазнали значних змін:
У 1950-ті роки, за часів сталінського ампіру, балкони були масивними, з ажурними кованими огорожами, широкими бетонними плитами і колонами. Вони слугували радше прикрасою фасадів, ніж функціональним простором для мешканців.
З приходом 1960-х років і початком масової індустріалізації будівництва, коли з’явилися перші «хрущовки», балкони стали значно простішими. Вони являли собою невеликі бетонні плити з простими металевими поручнями.
З 1970-х років почалося будівництво «брежнєвок», де балкони стали стандартним елементом кожної квартири. Їхні розміри збільшилися, а деякі проекти передбачали вже повноцінні лоджії. Це ознаменувало старт самовільного скління та утеплення балконів і лоджій для збільшення корисного простору квартири.
Поступовий перехід до будівництва за унікальними проєктами протягом 1990-2010-х років призвів до появи різних планувань балконів. Часто вони відразу інтегрувалися в житловий простір за допомогою світлопрозорих фасадів. У цей же період в елітних новобудовах поширилася ідея французьких балконів з панорамними скляними огорожами.
Сучасні технології дали змогу перетворити балкони на затишні зони відпочинку, кабінети, міні-сади. Нові будинки проєктуються з просторими лоджіями і панорамними вікнами, забезпечуючи максимальне надходження природного світла.
Балкони і лоджії в Україні пройшли шлях від масивних суто декоративних архітектурних елементів до гранично функціональних просторів сучасного житла. Однак доступні сьогодні безпечні та енергоефективні технології дозволяють раціонально використовувати конструкцію будь-якого типу. У цій статті ви дізнаєтеся, що своїм клієнтам пропонує компанія LuxVikna.
Холодне скління балконів – бюджетна класика з обмеженою функціональністю
Холодне скління дає змогу захистити балкон або лоджію від опадів, вітру і пилу, але не зберігає тепло. Температура всередині зазвичай лише на пару градусів відрізняється від атмосферної.
Особливості конструкції:
Використовуються полегшені алюмінієві або недорогі холодні ПВХ-профілі (до них належать трикамерні системи).
Поворотно-відкидна фурнітура часто замінюється слайдерними стулками зі щітковим ущільнювачем. Це економить корисний простір.
Холодне скління балконів дешевше і зазвичай простіше, оскільки не потрібне внутрішнє утеплення. Приміщення використовується сезонно.
Цей варіант вибирають для балконів у старих будинках, де дуже важливо мінімізувати навантаження на плиту фундаменту, або для конструкцій загального користування (присутні в деяких проектах житлових комплексів).
Тепле скління з якісним утепленням перетворює балкон або лоджію на повноцінну частину квартири
Це найбільш енергоефективний варіант, який дозволяє використовувати балкон як повноцінне житлове приміщення навіть у холодну пору року.
Особливості рішення:
Використовуються теплі багатокамерні профільні системи ПВХ глибиною не менше 70 мм або алюмінієві рішення з терморозривом.
Встановлюються енергозберігаючі склопакети – зазвичай двокамерні з низькоемісійним покриттям, заповненням інертними газами.
Потрібне якісне утеплення підлоги, парапету і стелі для мінімізації втрат тепла.
Секції, що відкриваються, повинні забезпечувати високу герметичність стулки. Це або поворотно-відкидні механізми, або паралельно-зсувні рішення із замкнутими ущільнювальними контурами з EPDM.
Додаткове опалення у вигляді електричного конвектора або теплої підлоги дає змогу підтримувати комфортну температуру на балконі цілий рік.
На практиці єдине технологічне обмеження для застосування теплого скління балконів – недостатньо міцна основа. Крім важких рам і склопакетів, вона має витримати додаткове утеплення. Але все можна вирішити за допомогою посилення балконної плити.
І саме тепле скління, і подальше оздоблення обійдуться дорожче. Потрібне внутрішнє утеплення, обшивка парапету зовні, іноді непередбачені роботи. Натомість ви отримуєте кілька додаткових квадратних метрів житлового простору. З огляду на вартість нерухомості у великих містах, це дуже раціональне і перспективне вкладення.
Французький балкон (панорамне скління) повністю змінює сприйняття інтер’єру
Великі склопакети від підлоги до стелі по всьому відкритому периметру балкона або лоджії формують візуально просторий і світлий простір. Ландшафт за вікном стає частиною самого інтер’єру, привносячи природну динаміку в мінімалістичні тренди.
Базовий парапет повністю прибирається, а його місце займає панорамне скління.
Основа теплої рами – теплий алюмінієвий профіль з терморозривом або міцний багатокамерний (не менше 5 камер) пластиковий зі збільшеною навантажувальною здатністю армуючої вставки. Але можливе і холодне французьке скління.
Використовуються енергоефективні склопакети з прозорим, тонованим або матованим склом або їх комбінацією. Вони дозволяють створювати достатню приватність, не перешкоджаючи світловим променям.
Великі габарити скління накладають особливі вимоги до безпеки. Ми в LuxVikna рекомендуємо використовувати міцний багатошаровий триплекс. Завдяки полімерному клейкому шару таке скло дуже складно розбити, навіть використовуючи додаткові інструменти.
Дорожчі профільні системи і склопакети збільшують вартість встановлення французького скління балконів. Панорамне скління повністю замінює традиційні конструкції парапету та огорож. Виключаються такі роботи, як утеплення і внутрішнє оздоблення парапету, зовнішня обшивка. У такому ракурсі витрати на французьке і звичайне тепле скління балкона не настільки вже й різні, іноді перший варіант виявляється навіть дешевшим.
Тепер про обмеження. Вони більшою мірою пов’язані з естетикою. Головна перевага французького балкона – панорамний вид. Якщо пейзаж за вікном далекий від ваших уявлень про прекрасне, вибирайте класику. Також немає сенсу в суцільних склопакетах, якщо балкон використовується як склад.
Не очевидні додаткові роботи, які можуть знадобитися під час скління балкона
Перед замовленням послуг усім хочеться оцінити бюджет. Команда LuxVikna надає таку інформацію, але за умови попереднього виїзду фахівця із заміру на об’єкт. Кожен балкон або лоджія унікальні, навіть якщо вони є частиною типової будівлі. Наприклад:
У вас балкон на останньому поверсі. Швидше за все, знадобиться встановити незалежний дах. Через це облаштування вашого балкона вийде дорожче, ніж у сусідів знизу.
Кутовий балкон можна засклити різними способами – повністю закривши рамою весь периметр або залишивши частину відкритою як терасу для дозвілля на свіжому повітрі. Очевидно, що вартість послуги відрізнятиметься.
Якщо будинок старий, найімовірніше, знадобиться посилення або відновлення плити основи. На подібну роботу також неможливо встановити фіксовану ціну.
У багатьох випадках можливе збільшення корисної площі балкона за рахунок виносу по парапету або по плиті основи. Якщо такий винос не перевищує 30 см, дозволи та узгодження не потрібні.
Ви можете замовити скління балкона під ключ, з внутрішнім і зовнішнім оздобленням, або обмежитися тільки рамою.
Ми завжди раді надати вам якомога повнішу інформацію, але для цього нам необхідні докладні ввідні дані. Залишайте заявку на консультацію – вона безкоштовна.
Вибір скління балкона залежно від кліматичних умов і цілей використання
Скління балкона багато в чому залежить від кліматичних умов регіону і передбачуваного способу експлуатації.
Насамперед важливо врахувати клімат:
Для холодних регіонів (суворі зими, часті опади, сильний вітер) більше підходить тепле скління балконів.
У південних областях пріоритетом стає захист від опадів і шквального вітру. Потрібна хороша герметизація швів і стиків.
Залежно від способу експлуатації додаткового простору, можливі такі варіанти:
Додаткова житлова кімната, наприклад, кабінет, спальня. Тільки енергозберігаюче скління з якісним утепленням і додатковими обігрівальними приладами. Важливо подбати про електропроводку і незалежну вентиляцію за допомогою рекуператора або провітрювача.
Зимовий сад або оранжерея. Для холодних регіонів – тепле скління балкона панорамного типу. На останньому поверсі також можна встановити світлопрозорий дах, а вихід на балкон оснастити теплою герметичною системою, яка дасть змогу милуватися колекцією рослин із кімнати.
Технічне приміщення або комора. Достатньо холодного скління, бажано зі слайдерним вікном. Слід подбати про додаткові системи зберігання оптимальної конструкції.
Бюджет – також важливий фактор. Але ми готові запропонувати хороші рішення в різних діапазонах цін, звертайтеся за консультацією.
LuxVikna – це гарантія якості скління вашого балкона
У нас акцент зроблено на професійний підхід, орієнтований на потреби кожного клієнта:
Забезпечується ідеальний баланс ціни та якості.
Профільні системи від провідних брендів забезпечують потрібні характеристики та преміальний вигляд.
Склопакети виготовляються на наших підприємствах під ваші запити.
Фурнітура високої якості – це комфортна експлуатація та довговічність.
Доступні різні конструкції вікон – розсувні, розпашні, панорамні, безрамні.
При замовленні комплексного благоустрою під ключ ми виконуємо утеплення, прокладення електропроводки, внутрішнє оздоблення, зовнішню обшивку, виготовлення та встановлення меблів.
Забезпечується ідеальний баланс ціни та якості.
Надаємо гарантію на всі конструкції та наші роботи.
Вибираючи LuxVikna, ви отримуєте надійного партнера, який зробить ваш балкон теплим, затишним і функціональним. Не відкладайте комфорт на завтра – оформляйте замовлення сьогодні.
Який вид балкона краще вибрати для новобудови або вторинного житла?
Для новобудови краще вибрати тепле скління з ПВХ-профілем або алюмінієм з терморозривом, тоді балкон можна використовувати як додатковий житловий простір. Для вторинного житла зі зношеними балконними плитами оптимальним є холодне скління (алюмінієві розсувні конструкції або класичний ПВХ), щоб поліпшити захист від опадів і вітру, але без значного збільшення навантаження.
У чому різниця між холодним і теплим склінням балконів?
Холодне скління балконів передбачає встановлення легких алюмінієвих або пластикових рам з найпростішими склопакетами, забезпечуючи захист від вітру, дощу і пилу, але не утримуючи тепло. Тепле скління передбачає багатокамерні профілі (зазвичай ПВХ) та енергозберігаючі склопакети, що дають змогу використовувати балкон як житловий простір навіть взимку.
Яке скління балкона краще для використання цілий рік?
Для використання балкона цілий рік краще вибрати тепле скління, оскільки воно забезпечує надійну тепло- і шумоізоляцію.
Як утеплити балкон і зробити його житловим приміщенням?
Щоб утеплити балкон і зробити його житловим, необхідно встановити тепле скління з багатокамерними ПВХ-профілями та енергозберігаючими склопакетами. Потім провести теплоізоляцію стін, підлоги і стелі з використанням пінополістиролу, мінеральної вати або піноплексу. Важливо герметизувати шви, встановити теплу підлогу або електричні обігрівачі та продумати вентиляцію для запобігання конденсату.
Наскільки довговічні системи скління, встановлені компанією LuxVikna?
Системи скління від LuxVikna вирізняються високою довговічністю завдяки використанню якісних профілів, надійної фурнітури та професійному монтажу. При правильній експлуатації та мінімальному догляді такі конструкції можуть прослужити від 20 років (для ПВХ) і від 50 років (для алюмінію), зберігаючи теплоізоляційні та естетичні характеристики.
Довірити відповідальну роботу досвідченим майстрам – найкраще рішення в будь-якій ситуації. Але воно не завжди доступне. У цій статті ми розповімо, як зняти склопакет самостійно. Коли і навіщо може знадобитися зняття склопакета своїми руками? Демонтаж склопакета – дуже відповідальний процес. Ця частина конструкції відрізняється крихкістю і в більшості випадків має великі габарити, впливаючи при цьому […]
Скло оточує нас повсюдно, але мало хто замислюється про його давнє коріння і довгий шлях розвитку. Історія виробництва скла сягає в глибину століть, і його значимість для людської цивілізації неможливо переоцінити. Опис того, як роблять скло, могли б розповісти ще майстри Стародавнього Єгипту і Месопотамії. Однією з найбільш ранніх знахідок, що свідчать про його існування, […]
Підйомно-розсувні системи з алюмінію типу HS (Lift & Slide “піднімати та ковзати”) — це сучасне рішення для панорамного скління, що поєднує в собі естетику, функціональність та високі енергоефективні показники. Вони дозволяють створити просторий інтер’єр, який наповнений природним світлом, забезпечуючи зручний вихід на балкон чи тарсу. Встановлення таких конструкцій потребує рофесійності та точності, адже навіть незначні […]
Одностулкові ПВХ вікна, незважаючи на свою простоту, є одним з найбільш універсальних елементів архітектури. Їхній лаконічний дизайн і функціональність дають змогу їм ідеально вписуватися в різні стилі та концепції. У цій статті ми розглянемо особливості одностулкових пластикових вікон, їхній історичний розвиток і роль у сучасній архітектурі. Чим відрізняються одностулкові металопластикові вікна? Одностулкове вікно складається з […]
«Міняти чи не міняти?» Зазвичай це питання гостро хвилює власників нерухомості, які планують капітальний ремонт. Коли пластикові вікна вже встановлені та мають сучасний вигляд, чи варто витрачати зайві гроші? З цієї статті ви дізнаєтеся, як визначити реальний стан віконних конструкцій і прийняти правильне рішення. Поганий технічний стан вікон або спочатку низькі технічні характеристики – причина […]
Вікна, які не забезпечують достатній рівень теплоізоляції, – суттєва проблема для житлових і громадських просторів: Для поліпшення енергоефективності вікон найкраще, звичайно, встановити нові конструкції. Але це не єдиний варіант. У цій статті ми розповімо, яких заходів можна вжити для утеплення вікон. Прості та доступні способи утеплення вікон Існує кілька перевірених алгоритмів підвищення енергозберігаючих якостей вже […]
Квадратні ПВХ-вікна – це елемент архітектури, який здатний привнести в будь-який інтер’єр свіжі й оригінальні інтерпретації. Відходячи від традиційних прямокутних форм, дизайнери все частіше звертаються до квадрата, відкриваючи нові можливості для створення унікальних просторів. Якщо ви перебуваєте в пошуках унікальних ідей, вас обов’язково зацікавлять переваги квадратних вікон: Таке нестандартне рішення дозволяє виділитися із загальної маси […]
Чого ми очікуємо від нових вікон? Список вимог, з якими приходять клієнти в компанію «Люкс вікна» сьогодні, принципово відрізняється від побажань, озвучуваних ще п’ять років тому. Якщо раніше головним пріоритетом була функціональність, а саме теплі, тихі та довговічні конструкції, то зараз не менше значення мають дизайн і його сполучуваність із загальним стилем архітектури будівлі та […]
Шукати тихі куточки, щоб почитати книжку або спокійно попрацювати, не ризикуючи застудити спину. Переживати, що дитині на підлозі буде дути, і вона може захворіти. Спати під двома ковдрами, а третю тримати поруч «про запас». Знайомі тривоги? Зазвичай вони вказують на те, що ваші вікна за технічними характеристиками не дотягують до сучасних стандартів герметизації. Ми у […]
Неважливо, скільки стулок буде у вашій віконній конструкції, обов’язково потрібно вирішити, в який бік вони будуть відкриватися. Найбільш затребуваними залишаються пластикові вікна з правим відкриванням. З цієї статті ви дізнаєтеся, чому так відбувається і які варіанти пропонують виробники. Встановлення пластикових вікон з правим відкриванням – найбільш зручний варіант для більшості людей Вікна з правим відкриванням […]