Ремонт балкона своїми руками крок за кроком

Ремонт на балконі – відповідальний процес, що дозволяє вирішити різні завдання. В одних випадках можна просто захистити простір від опадів і вітру, надавши йому приємний зовнішній вигляд. В інших – збільшити початкові розміри і перетворити балкон в додаткове житловий простір: робочий кабінет, ігрову зону або іншу міні-кімнату, придатну для цілорічного використання.

Ремонт на балконі, фото якого викликають бажання затіяти аналогічне благоустрій і у себе, приховує масу складних етапів і процесів. Їх краще довірити професіоналам з досвідом, якщо хочеться отримати якісний результат в максимально короткі терміни.

Загальний перелік ремонтних робіт

 • реставрація балконної плити і парапету;
 • винос по підлозі / підвіконню;
 • монтаж і / або ремонт даху;
 • скління;
 • зовнішня обшивка та утеплення;
 • внутрішнє утеплення;
 • фінішна обробка стін і стелі;
 • укладання підлоги;
 • проводка електрики на балкон;
 • виготовлення меблів та інших предметів інтер’єру.

Якщо ви роздумуєте над тим, як зробити ремонт на балконі, то можете замовити послугу під ключ, тобто всі необхідні процеси виконає одна спеціалізована бригада «Люкс вікна». Також є можливість делегувати один з перерахованих видів робіт нашим фахівцям.

Як зробити ремонт на балконі: основні рекомендації та правила

Повний спектр необхідних ремонтних процесів досить індивідуальний. Припустимо, обшивати зовні і виводити додаткове освітлення на балкон не обов’язково. У той же час до числа найбільш поширених і часто безальтенатівних робіт відноситься скління, утеплення зсередини, фінішна обробка. Ось основні поради щодо цих видів ремонту на балконі:

 1. Від вибору скління залежать як загальні цілі, так і весь перелік робіт. Сьогодні тут зазвичай застосовують ПВХ-конструкції. З їх допомогою можна отримати придатне для цілорічної життя простір або технічне приміщення для сушки білизни або зберігання речей.
 2. При виборі економ-варіанту скління додатково утеплювати зовні і зсередини балкон не варто, можна обмежитися фінішною обробкою. Якщо хочеться в результаті ремонту отримати корисні житлові квадратні метри, то попередньо є сенс розширити балконну плиту (і посилити її), обшити парапет і стіни зовні, виконати утеплення та інші процедури ремонту.
 3. Утеплювати зсередини потрібно не тільки парапет і бічні стіни, але і стелю та підлогу. Важливо, щоб використовувані матеріали були не надто товсті інакше корисний простір балкона сильно скоротиться.
 4. Для обігріву на балконі активно застосовуються системи теплої підлоги, що виступають додатковим джерелом тепла і гарантом комфортного мікроклімату круглий рік.
 5. Використовувані на балконі оздоблювальні матеріали повинні бути підготовлені до серйозних перепадів температур і умов високої вологості. Через це тут активно застосовують пластикові панелі, дерев’яну вагонку або вологозахищений гіпсокартон.