Чим краще обшити балкон
Обшивка балкону – етап робіт, який зазвичай завершує його переобладнання в повноцінне приміщення, часто поряд з утепленням і сучасним склінням. За допомогою обшивки ви надаєте інтер’єру належний затишок і функціональність.
Важливо використовувати для обробки якісні матеріали, які будуть мати приємний зовнішній вигляд і достатню функціональність. Їх вибір залежить від безлічі факторів. Розглянемо основні з них.
Вибір матеріалів для холодних і теплих балконів
Холодний балкон найчастіше йде з склінням, але без утеплення. Їм можна з комфортом користуватися, проте це все одно не повноцінна кімната. Зважаючи на це та вимоги до матеріалів виглядають наступним чином:
- довговічність;
- значна зносостійкість;
- висока міцність кріплень;
- стійкість до впливу вологи;
- стійкість до істотних температурних перепадів.
У випадку з утепленими балконами вимоги до матеріалів дещо інші:
- естетична привабливість;
- екологічна безпека для здоров’я;
- практичність в експлуатації і легкість в догляді;
- стійкість до виникнення і розповсюдження грибка, бактерій і комах.
Вимоги до міцності тут не настільки критичні, тому вибір матеріалів набагато ширше.
Як визначитися з вибором обшивки?
Вибір на користь конкретного матеріалу в більшій мірі обмежується лише бюджетом і особистими уподобаннями замовника. Ціновий діапазон будівельних матеріалів великий.
Гіпсокартон + обробка
Це традиційний варіант обробки приміщень виявився затребуваний і при облаштуванні балконів. Його основна перевага – створення рівних поверхонь в будь-якої конфігурації. Однак матеріал можна використовувати тільки в утеплених балконах з ретельно зашитими швами.
Гіпсокартон руйнується при високій вологості і слабо витримує прямий контакт з рідиною. На ньому легко утворюється і починає розмножуватися грибок, цвіль. Крім того, плити не витримують великих механічних навантажень.
Недоліки обшивки гіпсокартоном частково нівелюються оздоблювальним матеріалом. Однак це робить такий варіант дорогим в реалізації. Вартість обробки просто гіпсокартонними плитами коштує в середньому від 750 грн за квадратний метр. І це не рахуючи другого шару декоративного оздоблення або фарбування. Малярські роботи обійдуться також в суму від 220 грн за квадрат.
Дерево
Один з найбільш популярних матеріалів, який повсюдно використовується при облаштуванні теплих балконів – дерев’яна вагонка. Її основні переваги:
- натуральний, екологічно безпечний матеріал;
- висока стійкість до механічного впливу;
- хороші звуко- і теплоізоляційні якості;
- приємний зовнішній вигляд, який покращує інтер’єр житла;
- належна довговічність завдяки обробці спецскладом.
Така обшивка не вимагає додаткових робіт, в тому числі шліфування. Що стосується ціни, то в середньому обшити балкон вагонкою з дерева коштує від 600 грн за квадратний метр в залежності від її якості, породи деревини і додаткової обробки.
Пластик
Не менш популярний варіант обшивки. Пластикова вагонка і панелі відмінно підходять для обробки і теплих, і холодних балконів завдяки таким особливостям:
- несприйнятливі до впливу вологи і температур;
- легкі в догляді і обслуговуванні за допомогою побутової хімії;
- розраховані на багаторічну експлуатацію;
- слабо сприйнятливі до впливу сонячних променів;
- дають найширші можливості по вибору дизайну і забарвлення.
Серед недоліків можна вказати хіба що штучне походження матеріалу і його вразливість до механічних пошкоджень. Що стосується ціни, то це один з найдоступніших способів – обшити балкон пластиком буде коштувати від 450 гривень за квадратний метр за роботу вже з матеріалом.
Чим обшити балкон?
Якщо ви хочете для балкона оригінальний дизайн, незвичайні форми і конструкції, то краще вибрати гіпсокартон з декоративною обробкою. Цінуйте натуральність? До ваших послуг якісна і естетична дерев’яна вагонка. Якщо ж вас цікавить можливість підібрати бажаний колір з величезного асортименту квітів і забарвлень, то тут не обійтися без пластикової вагонки.