Оздоблення балкона пластиковими панелями

Для обробки балкону або лоджії сучасний будівельний ринок пропонує масу варіантів. З точки зору експлуатаційних властивостей, доступності і легкості монтажу, що є чи не найкращим, а тому й дуже популярним матеріалом виступають пластикові панелі. Ми докладніше розповімо, як обшити балкон пластиком і чому варто зупинитися саме на ньому.

Переваги та недоліки пластикових панелей

ПВХ-панелі роблять з полівінілхлориду – максимально універсального будівельного матеріалу. До його переваг відноситься наступне:

 • вологостійкість;
 • хороші ізоляційні характеристики, включаючи теплоізоляцію;
 • простий монтаж і догляд, в тому числі завдяки антистатичним властивостям (пластик не збирає пил);
 • довговічність;
 • широка варіативність забарвлень і текстур;
 • невисока вартість. Точно зрозуміти, скільки коштує обшити балкон пластиком, можна лише знаючи всі розміри (витрата матеріалу), але самі панелі, і оплата роботи обійдуться недорого.

З недоліків виділяють відносну крихкість: механічні пошкодження можуть стати причиною тріщин, дірок і т.д. А реставрація потребуватиме лише часткового розбирання і заміни пошкодженої панелі. Також пластик виділяє токсини при горінні, але якщо дотримуватися протипожежної безпеки, то це не стане проблемою.

Деякі скаржаться на пластик і / або пластикову вагонку, коли вибирають ці матеріали для зовнішньої обробки. Але для цих цілей вони не призначені спочатку: там потрібен мокрий фасад, профнастил або сайдинг. А ось якщо ви думаєте, як обшити балкон пластиком всередині і не хочете витрачати багато грошей і часу, то пластик – дуже привабливий варіант.

Як обшити балкон пластиком: підготовчий етап

Спочатку потрібно заміряти всі поверхні балкона, які ви хочете обшивати. В результаті можна розрахувати потребу в матеріалі, взявши його з запасом в 10-15%. Крім власне пластикових панелей потрібно наступне:

 • матеріал для каркасу (зазвичай це дерев’яні рейки);
 • дриль;
 • ножівка;
 • викрутка або шуруповерт;
 • саморізи або будівельний степлер.

Якщо ви попередньо вирівняли всі стіни і стелі балкона, то можна обійтися без обрешітки (каркаса). В цьому випадку обшивку можна просто «посадити» на клей. Для чорнових поверхонь рекомендується зробити дерев’яний каркас. Пластик фіксується до нього на саморізи або інші кріплення. Крім дерев’яного бруса роль обрешітки може виконувати металевий профіль або пластикові планки, але працювати з деревом новачкам буде простіше.

Як обшити балкон пластиком: основні роботи

До укладання обрешітки треба вирішити, як будуть монтуватися панелі: горизонтально, вертикально або по діагоналі. Останній варіант краще залишити професіоналам: самостійно його реалізувати без належного досвіду проблематично. Вертикальна укладання візуально зробить балкон вище, а лати укладається горизонтально. Горизонтальна укладка пластика вимагає вертикального розташування брусів.

Крок обрешітки для стін – до 50 см, а для стелі – до 40 см. Між брусами можна укласти теплоізоляційний матеріал, наприклад, пінопласт. Можливість утеплення – ще один плюс укладання не на клей, а на каркас.

Сам монтаж пластикових панелей починається з фіксації стартового П-образного профілю, який вставляється в кутову кріпильну полку. З іншого краю виконується фіксація до обрешітки на скоби або саморізи. З першої панеллю стикується друга. І так послідовно до кінця стіни або стелі. Останню панель ймовірно, доведеться підрізати уздовж по ширині за допомогою ножівки, щоб вона увійшла в фінішний куточок.

Якщо ви не впевнені в своїх силах, то довірте обробку балкона фахівцям компанії «Люкс Вікна»!