Завдяки сучасним будівельним технологіям внутрішнє оздоблення балкона або лоджії стало творчим процесом. Ви можете використовувати величезну різноманітність матеріалів, технік і дизайнерських ідей. З точки зору експлуатаційних властивостей, доступності та легкості монтажу чи не найкращим, а тому і дуже популярним рішенням став монтаж пластикових панелей, або як їх ще називають – ПВХ вагонки. У цій статті ми докладніше розповімо, чому варто зупинитися саме на цьому варіанті і як виконати роботи самостійно.
Переваги обшивки балкона пластиком
Панелі, за допомогою яких виконується обшивка балкона пластиком, виробляються з полівінілхлориду (ПВХ). Цей різновид пластику став максимально універсальним будівельним матеріалом, який володіє великим списком експлуатаційних і конструкційних переваг:
Вологостійкість. Одна з основних проблем під час оздоблення балконів і лоджій – перепади температури і слабка вентиляція, через які часто утворюється конденсат. У таких умовах звичайні матеріали швидко втрачають зовнішній вигляд і функціональність. ПВХ панелі стійкі до впливу вологи, тому ідеально підходять для використання в таких приміщеннях. Вони не гниють, не втрачають форму і не піддаються впливу цвілі.
Стійкість до перепадів температури. Пластикові панелі не тріскаються, не деформуються і зберігають свою структуру за будь-яких умов.
Хороші теплоізоляційні властивості. ПВХ вагонка допомагає зберегти тепло в приміщенні, а також підходить для встановлення поверх шару теплоізоляції.
Різноманітність дизайну. Обшивка балкона пластиком можлива в різних кольорах, текстурах і фактурах. Вибирайте варіант, який гармонійно впишеться в інтер’єр. Можна знайти імітацію дерева, каменю або інші стилізовані поверхні, що дає можливість відтворити практично будь-який дизайн.
Просте встановлення та догляд. Монтаж пластикових панелей можна виконати самостійно без залучення фахівців. Конструкція часто заснована на з’єднаннях, що замикаються, що прискорює процес і не вимагає використання складних інструментів. Щоб очистити поверхню, досить протерти її вологою ганчіркою з м’яким мильним розчином. По суті, це весь догляд.
Довговічність. Термін служби пластикової вагонки – мінімум 15 років. ПВХ панелі не вигоряють на сонці, довгий час зберігаючи свій первісний колір і зовнішній вигляд.
Відносно низька вартість. Якщо перерахувати ціну обшивки балкона пластиком на квадратний метр, рішення виявиться досить бюджетним при відмінних експлуатаційних характеристиках.
З недоліків виділяють деяку крихкість. Механічні пошкодження можуть стати причиною тріщин, дірок тощо. Однак реставрація потребує лише часткового розбирання і заміни пошкодженої панелі. При цьому ви можете купити серії з підвищеною зносостійкістю для місць з активною прохідністю.
Деякі скаржаться на пластикову вагонку, коли обирають її для зовнішнього оздоблення. Але для цих цілей матеріал не призначений від початку. Там потрібен мокрий фасад, профнастил або сайдинг. А ось якщо ви думаєте, як обшити балкон пластиком всередині і не хочете витрачати багато грошей і часу, то пластик – дуже привабливий варіант.
Як вибрати пластикові панелі для обшивки?
Вам потрібно врахувати кілька важливих факторів.
Пластикові панелі бувають декількох типів:
Панелі «клік-система» з’єднуються за допомогою елементів, що замикаються. Це спрощує процес монтажу і дає змогу легко замінити пошкоджені ділянки.
Панелі із замковим з’єднанням також легко монтуються, але мають більш традиційний спосіб фіксації.
Приховані з’єднання (клейові або замкові) дають змогу зробити шви невидимими, надаючи інтер’єру акуратнішого вигляду.
Товщина пластикової вагонки визначає її міцність і теплоізоляційні властивості. Зазвичай для внутрішнього оздоблення балкона вибирають панелі від 5 до 10 мм:
Панелі більшої товщини краще зберігають тепло і мають більшу механічну міцність, але вони зазвичай дорожчі.
Тонкі (5-6 мм) дешевші, легші, але мають менший опір до різних пошкоджень і гірше утримують тепло.
Пластикові панелі можуть відрізнятися за якістю ПВХ. Щоб вибрати безпечний для внутрішніх робіт і довговічний матеріал, зверніть увагу на такі моменти:
Панелі мають бути рівними, без подряпин, тріщин або інших дефектів. Пошкодження, які з’явилися вже на етапі транспортування і зберігання – ознака поганої якості пластику.
Дешеві панелі можуть видавати неприємний запах, особливо при нагріванні на сонці. Їх також слід уникати під час виконання внутрішніх робіт.
Переконайтеся, що обране вами оздоблення балкона має сертифікати відповідності.
Дизайн та інші суб’єктивні параметри залежать вже від ваших індивідуальних переваг.
Підготовка балкона до обшивки
Підготовка – важливий етап.
Спочатку потрібно заміряти всі поверхні балкона, які ви хочете обшивати. Розрахувати потребу в матеріалі, додайте до отриманих цифр запас у 10-15%.
Далі приділіть трохи уваги підготовці робочого місця:
Видаліть усі предмети з балкона, щоб не пошкодити їх і полегшити роботу.
Огляньте стіни та стелю. Переконайтеся, що вони не мають тріщин, пустот та інших пошкоджень. Якщо є дефекти, їх потрібно усунути.
Якщо балкон старий, може знадобитися зміцнення стін і стелі.
Старі дерев’яні або металеві поверхні потрібно обробити антисептиками, антикорозійними засобами або спеціальними розчинами для захисту від грибка і корозії.
Якщо балкон погано ізольований від зовнішнього середовища, варто подбати про гідроізоляцію.
Перевірте електропроводку. Якщо планується встановлення додаткових розеток або освітлювальних приладів, зробіть це на етапі підготовки.
Можливо, варто передбачити додаткові джерела тепла або встановити системи для підтримки комфортної температури.
Попередня підготовка скорочує час і трудомісткість подальшого облаштування балкона або лоджії.
Інструменти та витратні матеріали для роботи
Крім власне пластикових панелей знадобиться наступне:
матеріал для каркаса (зазвичай це дерев’яні рейки або металевий профіль);
дриль;
ножівка;
викрутка або шуруповерт;
саморізи або будівельний степлер;
лінійки та інший вимірювальний інструмент.
Якщо ви попередньо вирівняли всі стіни і стелі балкона, то можна обійтися без обрешітки (каркаса). У цьому разі обшивку можна просто «посадити» на клей. Для чорнових поверхонь рекомендується зробити дерев’яний каркас. Пластик фіксується до нього на саморізи або інші кріплення. Крім дерев’яного бруса роль обрешітки може виконувати металевий профіль або пластикові планки, але працювати з деревом новачкам буде простіше.
Покрокова інструкція з монтажу пластикових панелей
До укладання обрешітки треба вирішити, як будуть монтуватися панелі: горизонтально, вертикально або по діагоналі. Останній варіант краще залишити професіоналам. Самостійно його реалізувати без належного досвіду проблематично. Вертикальне укладання візуально зробить балкон вищим, а обрешітка укладається горизонтально. Горизонтальне укладання пластику вимагає вертикального розташування брусів.
Крок обрешітки для стін – до 50 см, а для стелі – до 40 см. Між брусами можна укласти теплоізоляційний матеріал, наприклад, пінопласт, мінеральну вату, пінополістирол, пінофол. Можливість утеплення – ще один плюс укладання не на клей, а на каркас.
Панелі краще відміряти і різати послідовно. Так ви уникнете помилок, пов’язаних з нерівними несучими конструкціями.
Алгоритм дій наступний:
Сам монтаж пластикових панелей починається з фіксації стартового П-подібного профілю, який вставляється в кутову кріпильну полицю.
З іншого краю виконується фіксація до обрешітки на скоби або саморізи.
З першою панеллю стикується друга.
І так послідовно до кінця стіни або стелі.
Останню панель, ймовірно, доведеться підрізати уздовж по ширині за допомогою ножівки, щоб вона увійшла у фінішний куточок.
На перший погляд монтаж пластикових панелей здається простим. Але без досвіду виконання подібних робіт можна ненавмисно пошкодити лицьову поверхню або взагалі зіпсувати занадто багато матеріалу. Якщо ви не впевнені у своїх силах, довірте оздоблення балкона фахівцям компанії «Люкс Вікна»! Залишайте заявку на консультацію просто зараз.
Довірити відповідальну роботу досвідченим майстрам – найкраще рішення в будь-якій ситуації. Але воно не завжди доступне. У цій статті ми розповімо, як зняти склопакет самостійно. Коли і навіщо може знадобитися зняття склопакета своїми руками? Демонтаж склопакета – дуже відповідальний процес. Ця частина конструкції відрізняється крихкістю і в більшості випадків має великі габарити, впливаючи при цьому […]
Скло оточує нас повсюдно, але мало хто замислюється про його давнє коріння і довгий шлях розвитку. Історія виробництва скла сягає в глибину століть, і його значимість для людської цивілізації неможливо переоцінити. Опис того, як роблять скло, могли б розповісти ще майстри Стародавнього Єгипту і Месопотамії. Однією з найбільш ранніх знахідок, що свідчать про його існування, […]
З моменту старту масового житлового будівництва в Україні середини XX століття до сьогоднішнього дня балкони і лоджії зазнали значних змін: Балкони і лоджії в Україні пройшли шлях від масивних суто декоративних архітектурних елементів до гранично функціональних просторів сучасного житла. Однак доступні сьогодні безпечні та енергоефективні технології дозволяють раціонально використовувати конструкцію будь-якого типу. У цій статті […]
Підйомно-розсувні системи з алюмінію типу HS (Lift & Slide “піднімати та ковзати”) — це сучасне рішення для панорамного скління, що поєднує в собі естетику, функціональність та високі енергоефективні показники. Вони дозволяють створити просторий інтер’єр, який наповнений природним світлом, забезпечуючи зручний вихід на балкон чи тарсу. Встановлення таких конструкцій потребує рофесійності та точності, адже навіть незначні […]
Одностулкові ПВХ вікна, незважаючи на свою простоту, є одним з найбільш універсальних елементів архітектури. Їхній лаконічний дизайн і функціональність дають змогу їм ідеально вписуватися в різні стилі та концепції. У цій статті ми розглянемо особливості одностулкових пластикових вікон, їхній історичний розвиток і роль у сучасній архітектурі. Чим відрізняються одностулкові металопластикові вікна? Одностулкове вікно складається з […]
«Міняти чи не міняти?» Зазвичай це питання гостро хвилює власників нерухомості, які планують капітальний ремонт. Коли пластикові вікна вже встановлені та мають сучасний вигляд, чи варто витрачати зайві гроші? З цієї статті ви дізнаєтеся, як визначити реальний стан віконних конструкцій і прийняти правильне рішення. Поганий технічний стан вікон або спочатку низькі технічні характеристики – причина […]
Вікна, які не забезпечують достатній рівень теплоізоляції, – суттєва проблема для житлових і громадських просторів: Для поліпшення енергоефективності вікон найкраще, звичайно, встановити нові конструкції. Але це не єдиний варіант. У цій статті ми розповімо, яких заходів можна вжити для утеплення вікон. Прості та доступні способи утеплення вікон Існує кілька перевірених алгоритмів підвищення енергозберігаючих якостей вже […]
Квадратні ПВХ-вікна – це елемент архітектури, який здатний привнести в будь-який інтер’єр свіжі й оригінальні інтерпретації. Відходячи від традиційних прямокутних форм, дизайнери все частіше звертаються до квадрата, відкриваючи нові можливості для створення унікальних просторів. Якщо ви перебуваєте в пошуках унікальних ідей, вас обов’язково зацікавлять переваги квадратних вікон: Таке нестандартне рішення дозволяє виділитися із загальної маси […]
Чого ми очікуємо від нових вікон? Список вимог, з якими приходять клієнти в компанію «Люкс вікна» сьогодні, принципово відрізняється від побажань, озвучуваних ще п’ять років тому. Якщо раніше головним пріоритетом була функціональність, а саме теплі, тихі та довговічні конструкції, то зараз не менше значення мають дизайн і його сполучуваність із загальним стилем архітектури будівлі та […]
Шукати тихі куточки, щоб почитати книжку або спокійно попрацювати, не ризикуючи застудити спину. Переживати, що дитині на підлозі буде дути, і вона може захворіти. Спати під двома ковдрами, а третю тримати поруч «про запас». Знайомі тривоги? Зазвичай вони вказують на те, що ваші вікна за технічними характеристиками не дотягують до сучасних стандартів герметизації. Ми у […]