Етапи еволюції металопластикових вікон

Якщо сьогодні виникає необхідність купити вікна в Києві, в 9 випадків з 10 вибір падає на продукції на базі металопластикового профілю. Вони впевнено лідирують в різних сегментах скління: житловому, офісному, торговому і т.д. Але ще півстоліття тому, про вікно пластикове ніхто не знав, а панування дерев’яних світлопрозорих конструкцій, здавалося, ніщо не може загрожувати.

Ситуація швидко змінилася, хоч мова все ж варто вести про еволюцію, тобто поступових перетвореннях, а не про революційні зміни.

Поява полівінілхлориду та його популяризація

Виготовлення пластикових вікон було б неможливо без винаходу такого матеріалу, як ПВХ (полівінілхлорид). Цей термопластичний полімер наближається до 200-річної річниці з часу заснування. Його вперше отримали в 1835 році, причому по всій видимості випадково – в ході хімічних експериментів.

Повноцінно використовувати ПВХ почали тільки через півстоліття. А промислове застосування стартувало ще пізніше, майже через 100 років після винаходу – в 1931 році. Одним з піонерів став німецький хімічний концерн BASF. Правда, він використовував його не для виготовлення вікон, а для інших цілей, в тому числі в якості ізоляційного покриття для кабелів, отримання текстильних матеріалів і т.д.

Перші вікна ПВХ з’явилися в 50-х роках минулого століття в Сполучених Штатах Америки. Слідом за США і провідні країни Західної Європи почали впроваджувати нові технології в віконну сферу. Так, вже в 1952 році німецькі винахідники запатентували перше вікно на базі профільної системи з полівінілхлориду.

Зростання популярності пластикових вікон

Власне з середини 20 століття у дерев’яних віконних конструкцій з’явився серйозний конкурент. У 1959 році була здійснена перша продаж ПВХ-вікна. Ясна річ, новинку зустрічали з настороженістю, в процесі експлуатації виявилися певні прорахунки перших виробників. Ціни на ноу-хау також були зависокі. Але незважаючи на це попит активно йшов в гору.

Незабаром було внесено серйозне конструктивна зміна. Виробники стали випускати саме металопластикове вікно. Тобто в ПВХ почали додавати армирующий стрижень, що підвищує механічну міцність і збільшує термін служби продукції. І такий варіант виявився ще більш успішним. Продажі металопластикових вікон росли, з’являлися нові компанії, що спеціалізуються на серійному виготовленні.

При цьому технології не стояли на місці, підвищувалися різні експлуатаційні властивості, в тому числі безпеку і зовнішня привабливість. Якщо колись до складу профільних систем входили потенційно небезпечні компоненти (наприклад, свинець, який міг бути токсичним при досягненні температури в 327 ° C), то зараз вони вже не застосовуються. Ось чому будь-які розмови про шкоду для екології або здоров’я – просто міф.

Поява в Україні

ПВХ-вікна в нашій країні дебютували ще в радянські часи (в 80-х роках). Ясна річ, вони завозилися з-за кордону, а на території України не виготовлялися. Перші складальні цехи у нас з’явилися вже в 90-х. Спочатку профіль і фурнітура були теж тільки закордонними. В ті часи пластикові вікна в Києві купити могли собі дозволити тільки заможні люди. Але конкуренція швидко росла, що призвело до активного зниження цін. Сьогодні енергозберігаючі вікна – доступна широкій категорії українців продукція.

У новому тисячолітті в Україні з’явилися і перші виробничі потужності, що випускають профілі. Сьогодні на нашому ринку представлено близько 40 торгових марок. Якщо ще 5-10 років тому це були переважно іноземні бренди, то зараз частка вітчизняних профільних систем вже наближається до позначки в 80%.