У металопластикової віконної конструкції всі елементи підпорядковуються ГОСТ. У нормативних актах є класифікація, за якою виробники випускають комплектуючі. У сучасних пластикових вікнах може використовуватися профіль класу А і Б, А також С.

 • Позначення вперше було введено в 60-х роках 20 століття в Європі, коли ПВХ вікна стали масово випускатися. У 1954 році були створені і поставлені на потік найпростіші варіанти, а вже в 1967 випустили 3-х камерну заготовку для металопластикового вікна. І так як розробки набирали обертів, ставилися експерименти з товщиною пластика і кількістю камер, було прийнято рішення про класифікацію. Вона дозволила відразу розділити віконні системи за призначенням і попередити випуск слабких віконних рам.

Критерії, за якими визначався і продовжує сьогодні перевірятися клас профілю ПВХ, затверджені Державним комітетом з умов поставок. У Європі відповідність нормам комітету позначається абревіатурою «RAL» (Reichsausschuß für Lieferbedingungen und Gütesicherung).

Говоря проще, стандарт RAL утверждает, какая толщина должна быть у профильной Говорячи простіше, стандарт RAL стверджує, яка товщина повинна бути у профільної віконної конструкції. Виходячи з цього, визначається надійність вікна під впливом різних факторів. І чим вище цей показник, тим більшу ізоляцію від шуму і холоду забезпечить вікно.

Перед сертифікацією, проводиться перевірка на верстаті, який налаштований на розрив. Очікувані результати:

 • А – повинен витримати 10 з 10 впливів без видимого збитку;
 • В-дорівнює міцності а;
 • С – не витримує більше 4-х спроб.

Очікувана поломка-зварні кути. Саме завдяки тому, що» А ” і ” В ” стійкі в цьому відношенні, їх можна використовувати в віконних конструкціях для житлових будинків. Різниця лише в тому, якою мірою ізоляцію хоче отримати власник житла.

Переваги профілю класу А

Конструкція преміального рівня-так найпростіше охарактеризувати пластикові вікна класу А. забезпечує високі показники міцності і довговічності. Тому саме їх випускає більшість виробників Європи та України в якості максимально посилених конструкцій.

 • Профіль класу А має товщину від 2,5 мм внутрішніх стінок, які створюють повітряні камери. Зовнішні стінки повинні бути від 2,8 мм.

Якщо хоч один показник нижче затвердженого за стандартами RAL, то класифікація заготовки знижується до рівня «в» або навіть «С».

Вікна а класу мають найбільш затребуваними властивостями.

 1. Витримують високі вітрові навантаження.
 2. Забезпечують максимальну звукоізоляцію.
 3. Перешкоджають втрати тепла

У цифрах ці властивості може розповісти тільки майстер, після того, як буде обрана конкретна комплектація. Так як на них відбивається не тільки товщина, але і кількість камер, а також вид фурнітури.

Де використовується

Завдяки тому, що профіль ПВХ класу А відрізняється підвищеною міцністю, його використовують тільки для житлових приміщень. Для складських і офісних будівель установка таких систем не рентабельна через високу вартість. Та й в більшості випадків такі будівлі не вимагають максимально можливої ізоляції.

“А” клас вікна підходять для скління прорізів великої площі. Ідеальні для панорамних систем.

Переваги профілю класу В

Віконні конструкції середнього цінового сегмента мають профіль класу “в”. Коштують дешевше, ніж “а”, тому випускаються в якості альтернативного варіанту для скління житлового будинку.

Хоч за показниками “в «поступається» а”, він відповідає нормам безпеки, санітарним та іншим, щодо віконних конструкцій для житлового фонду.

 • Профіль клас “В” має параметри: товщина внутрішньої стінки не менше 2 мм, а зовнішньої – не менше 2,5 мм.

Збільшення лише одного параметра не призведе до підвищення за шкалою класності. Зменшення ж, відразу знизить рівень до «С». А він вже не розглядається в принципі в якості підходящої профільної системи для житла..

Корисні властивості віконної системи «В» рівня:

 • порівняно низька ціна;
 • достатня міцність для використання в квартирі;
 • менша вага.

В іншому, конструкція з товщиною «В» практично нічим не відрізняється від рами «А». Застосування сучасних рішень дозволяє практично зрівняти їх в корисних властивостях.

Де використовується

Рівень «В» – це кімнати квартир і приватних будинків. Профільна конструкція підійде для стандартних і невеликих віконних прорізів. А з використанням посилених стійок, підійде і для панорамного скління.

Завдяки різниці у вартості з конструкцією рівня «А», скління «В» вигідно робити в будь-яких видах житла.

Висновки

Порівняти об’єктивно класи віконних профілів можна тільки стосовно до конкретних готових конструкцій. Тому що на показниках міцності, звукоізоляції, довговічності та інших показниках позначається не тільки товщина пластика.

Головне, на що необхідно дивитися при виборі скління:

 • кількість камер в рамі і склопакеті;
 • запірні можливості фурнітури;
 • наявність вологовідведення або поглинання;
 • ширину дистанційної рамки;
 • наявність енергозберігаючого шару на склі і так далі.

Для установки в багатоквартирному будинку в міських умовах, як правило, для якісної ізоляції може вистачити властивостей системи «В». Якщо ж мова йде про заміському особняку, де вітрове навантаження посилюється багаторазово, варто розглядати преміум сегмент, тобто конструкції «А» рівня.

Якщо абстрагуватися від реальних умов місця скління і говорити тільки про цифри, то найнадійнішими виступають вікна з рамою рівня «А». У неї деякі показники надійності вище, ніж у «В»:

 • кутова витривалість, тобто міцність на розрив зварного шва – на 25 %;
 • ступінь опору тиску вітру – на 20 %.

Який варіант вибрати, залежить виключно від того, від яких умов має захистити скління. Вибрати грамотно самостійно рідко виходить при відсутності відповідного досвіду. Правильно буде викликати безкоштовно замірника, вислухати всі його доводи щодо вашої ситуації і вже після цього робити вибір на користь тієї чи іншої комплектації вікна, з відповідною профільної товщиною.