Але з часом можуть проявитися проблеми у вигляді критичних втрат тепла, конденсату, цвілі та навіть обмерзання за низьких вуличних температур. Вони потребують негайного вирішення. З цієї статті ви дізнаєтеся, як виконати утеплення пластикових дверей, що для цього знадобиться і як провести попередню діагностику, щоб визначити винуватця дискомфорту.
Позбавлення від протягів починається з пошуку їхньої причини
Понад 98% випадків порушення герметичності пластикових дверей припадає на п’ять основних причин:
- Знос ущільнювача. Ущільнювальні контури встановлюються по периметру дверей для запобігання проникненню холодного повітря і вологи. Згодом гумові або силіконові ущільнювачі можуть втратити свою еластичність і здатність герметично закривати двері. Це призводить до появи щілин, через які проникає холодне повітря. Порізи, тріщини або інші механічні пошкодження також можуть спричинити витік тепла. Пил, бруд та інші забруднення, накопичуючись на ущільнювачі, знижують його ефективність. Огляньте уважно кожен контур. Наявність найменших ознак неполадок – привід його замінити.
- Провисання фурнітури. Згодом петлі можуть зношуватися або послаблюватися, що призводить до провисання дверей. Нещільне прилягання полотна до рами створює зазори, через які проникає холодне повітря. Неправильно функціонуючі замки і ручки можуть перешкоджати щільному закриттю дверей. Зазвичай базове регулювання повертає конструкції необхідну працездатність.
- Пошкоджено склопакет. Сам по собі він забезпечує хороше енергозбереження в будинку, особливо якщо обрано правильну конфігурацію. Але досить навіть одному склу хоча б тріснути, весь ефект випаровується. Тут допоможе тільки повна заміна склопакета. “Люкс Вікна” запропонує різні варіанти конструкцій за оптимальною ціною.
- Знос монтажного шва. Простір між дверною рамою і стіною заповнюється герметиком або монтажною піною для забезпечення герметичності. Згодом монтажний шов, особливо якщо він недостатньо захищений від контакту із зовнішнім середовищем, втрачає свою герметичність через усадку матеріалів, температурні коливання або механічні пошкодження. Це призводить до утворення тріщин і зазорів, через які проникає холодне повітря. Використання неякісних матеріалів під час встановлення дверей може призвести до швидкого зносу шва.
- Неправильний монтаж. Якщо рама дверей встановлена з перекосом або з порушенням геометрії, це призводить до нещільного прилягання полотна й утворення зазорів. Якщо під час монтажу не були враховані всі необхідні теплоізоляційні заходи (наприклад, недостатнє використання утеплювача в монтажних швах), це також призводить до промерзання. У цих випадках часто потрібне перевстановлення конструкції, а то й замовлення нових пластикових дверей вже у сумлінного підрядника – звертайтеся в «Люкс Вікна».
Щоб локалізувати проблемну зону, можна використовувати різні підходи:
- Для початку уважно огляньте укоси біля рами. Конденсат і цвіль – ознака витоків тепла.
- Протестувати щільність прилягання стулки до рами допоможе свічка. Підпалене полум’я потрібно повільно переміщати по периметру. Де воно активно відхиляється, там і знаходяться щілини.
- Щоб перевірити коректне налаштування фурнітури, використовують папір. Звичайний аркуш А4 укладають між полотном і рамою, після чого двері закривають. Якщо він занадто легко витягується, потрібне регулювання. Таким чином слід протестувати кілька точок по всьому периметру.
- Використовуйте тепловізор. Такі послуги пропонують багато спеціалізованих компаній. Також прилад можна взяти в оренду. Однак подібне дослідження буде інформативним виключно в холодну пору року, коли перепад температур між приміщенням і вулицею становить хоча б 20 градусів.
Після діагностики можна приступити до ремонту.
Покрокове керівництво з утеплення пластикових дверей
Для робіт вам знадобляться:
- викрутки плоска і хрестова;
- шестигранник на 6 мм;
- будівельний ніж;
- пістолети для піни та клею;
- матеріали для утеплення – пінні герметики, ущільнювач;
- шпатель невеликого розміру;
- малярський скотч;
- пилосос;
- щітка;
- засоби індивідуального захисту – окуляри, рукавиці.
Далі алгоритм залежить від виявленої несправності.
Герметизація дверей за допомогою заміни ущільнювача
Вибір правильного ущільнювача для пластикових дверей – важливий крок для забезпечення їх герметичності та довговічності. Можна скільки завгодно розписувати переваги та недоліки EPDM, силікону, ПВХ, але встановлювати слід ту модифікацію, яку передбачив виробник профілю. Це стосується як матеріалу виготовлення, так і форми перетину.
Купувати новий ущільнювач потрібно такої довжини, щоб обійти периметр без зайвих стиків. Коли новий виріб у вас у руках, час приступати до заміни:
- Видаліть старий контур. Для цього відкрийте двері та знайдіть місце стикування вільних кінців. Використовуйте плоску викрутку або спеціальний інструмент, щоб підчепити кінець ущільнювача і витягнути його з каналу.
- Очистіть канал від бруду, пилу і залишків старого матеріалу. Використовуйте ганчірку або губку, змочену в мильній воді. Зачекайте, поки все висохне.
- Акуратно виміряйте протяжність каналу, щоб визначити необхідну довжину нового ущільнювача. Відріжте заготовку потрібної довжини, залишаючи невеликий запас (близько 2-4 см), щоб забезпечити щільне прилягання.
- Почніть установку нового ущільнювача від одного з кутів дверей. Вставте кінець ущільнювача в канал і акуратно, сантиметр за сантиметром, вдавлюйте його по всій довжині. Якщо процес йде туго, можна використати невелику кількість силіконового мастила.
- Коли весь ущільнювач встановлено, переконайтеся, що кінці ущільнювача щільно прилягають один до одного і не залишають зазорів. Якщо необхідно, підріжте їх за допомогою ножа.
Залишилося переконатися, що новий ущільнювач забезпечує щільне прилягання і відсутні зазори. Якщо все виконати правильно, позбавлення від протягів гарантовано.
Це досить проста процедура, але набагато простіше і зручніше довірити її професіоналам «Люкс Вікна». Наш майстер приїде з усім необхідним. Також ви отримуєте гарантію.
Як утеплити двері, якщо промерзають укоси?
Містки холоду в районі укосів свідчать про проблеми в монтажному шві. Можливо, були використані низькоякісні матеріали. Або шов довгий час залишався відкритим, через що під впливом опадів і ультрафіолету зруйнувався. У будь-якому разі утеплення пластикових дверей зводиться до видалення старого матеріалу і запінювання периметра заново:
- Переконайтеся, що у вас є доступ до всіх частин дверей, де потрібно видалити стару піну. Приберіть меблі та інші перешкоди.
- Використовуйте малярський скотч, щоб захистити раму та інші поверхні від можливих пошкоджень під час роботи.
- Видаліть укіс у місці продування. Без цього ніяк.
- Ножем розріжте стару піну вздовж лінії, де вона прилягає до рами і стіни.
- Скребок або шпатель допоможе акуратно підчепити і видалити розрізану піну. Працюйте обережно.
- Використовуйте жорстку щітку, а потім пилосос, щоб видалити дрібні шматочки і пил.
- Зробіть мильний розчин або спеціальний очищувач, щоб видалити залишки піни та бруду. Протріть поверхню вологою ганчіркою і дайте їй висохнути.
- Почніть наносити піну по периметру дверей, починаючи з нижньої частини і поступово піднімаючись вгору. Тримайте балон з піною вертикально і рівномірно розподіляйте матеріал. Монтажна піна може виділяти пари, тому переконайтеся, що приміщення добре провітрюється.
- Пам’ятайте, що піна розширюється, тому не заповнюйте зазори повністю. Краще залишити трохи простору для розширення піни.
- Якщо є можливість, дайте піні кілька днів. За цей час вона повністю заповнить усі зазори і затвердіє.
- Зріжте надлишки піни, які виступають за межі.
- Видаліть малярський скотч і перевірте, щоб не залишилося слідів піни на рамі та інших поверхнях.
- Залишилося заново обробити укоси і поріг. Ідеальний варіант – використовувати технології з утеплювачем. Наприклад, пінополістирол екструдований (стиродур) дає змогу укладати поверх плитку та інші оздоблювальні матеріали.
Технічно і такий ремонт не особливо складне завдання. Але без досвіду ви витратите на це дуже багато часу. Чи є в цьому сенс, якщо можна звернутися в «Люкс Вікна» і отримати якісну професійну послугу – вирішувати тільки вам. Ми ж завжди готові прийти на допомогу.