Який захист вікна від злому найефективніший

Від третини до половини всіх випадків проникнення зловмисників в квартири і будинки відбувається через віконні прорізи. У зв’язку з цим мешканці перших двох і останніх поверхів повинні враховувати цю статистику і думати, як отримати максимально безпечні вікна.

Сучасні металопластикові конструкції вважаються надійними і непогано захищеними від механічних впливів. Але без додаткових технічних рішень це не будуть в повному розумінні слова протизламні вікна. Якщо раніше традиційним захисним рішенням виступали металеві решітки, то сьогодні можна обійтися і без них, адже відчуття перебування «за гратами» навряд чи комусь дуже подобається.

Як найчастіше проникають в житло через вікна:

  • через стулку, віджимаючи її монтуванням або ломом, висвердлюючи ручку;
  • розбиваючи скло (метод підходить для віддалених дач і котеджів, де шум не почують сусіди);
  • видавлюючи склопакет або віконну раму цілком.

Розглянемо основні методи захисту від подібних дій зловмисників.

Протизломна фурнітура металопластикових вікон

Щоб стулку вікна можна було відкрити зовні, необхідна спеціальна противовзломна фурнітура. Її вирізняє особлива форма цапф (запірних механізмів), які нагадують гриб. В результаті такий елемент не виходить з-під відповідної планки при впливах ззовні. Крім того зламостійкості фурнітура зазвичай передбачає збільшене число запірних механізмів по периметру стулок, додаткове посилення петльових груп і т.д.

Броньований склопакет

Броньований склопакет не звичайний, а з посиленими стеклами, який розбити дуже складно. Як правило, протизламні вікна доповнюються або загартованими стеклами, або триплекс (багатошаровими виробами). І ті, і інші набагато міцніше, так що на розбиття потрібно витрачати більше сил і часу. До того ж триплекс при пошкодженні не розлітається на частини: уламки утримуються в площині скління.

Ще більш надійні вікна можна отримати, якщо використовувати броньоване скло, але це оптимальний вибір для ювелірних салонів і банків, для житла його використовують рідко.

Посилена рамна конструкція вікон

Щоб віконну конструкції не можна було легко видавити з отвору або пошкодити іншими способами, можна замість стандартного армування використовувати посилене. В цьому випадку профіль зміцнюється металевими вкладишами із замкнутим перерізом (замість П і Г-подібного) і збільшеною товщиною (замість 1.5 мм використовують 2 мм і більше). Вікна із захистом від злому такого роду рекомендовані в ситуаціях з великими отворами, при їх нестандартній формі, при панорамному склінні, установці вхідних дверей з ПВХ і т.д.

Якісний монтаж вікон

Виставити віконну раму з отвору при професійній установці вкрай складно. Але якщо не дотримуватися технології, використовувати менше число кріплень, ніж потрібно, або допущені інші помилки, то подібний ризик є. Ось чому важливо довірити монтаж професіоналам.

При необхідності в ході установки можна отримати ще більш якісні протизламні вікна, збільшивши число кріплень, доповнивши їх установкою жорстких пластин з металу і інших підсилюючих елементів.

Блокуюча ручка на пластикові вікна

Протизломна фурнітура для пластикових вікон не обмежується спеціальними цапфами, поліпшити захищеність стулок дозволяє установка ручок з замками або інших блокувальних механізмів. Ці фурнітурні елементи також корисні, якщо в будинку є маленькі діти.

А ще від висвердлювання ручок допомагає установка спеціальних металевих пластин між її механізмом і зовнішньої частиною профілю.

Захисні ролети як захист вікон від злому

Ще одним захисним методом, який є сучасною альтернативою решіток, виступають рольставні, тобто захисні ролети. Вони можуть оснащуватися як ручним, так і автоматичним управлінням. Останнє спрощує процес експлуатації: відкриття і закриття може проводитися за розкладом, але і коштують такі системи дорожче.

Ролети також забезпечують додаткову приватність, захищають від сонця, підвищують тепло- і звукоізоляційні властивості віконного отвору.