Разом з продукцією німецького концерну найчастіше встановлюють висококласні фурнітурні елементи австрійської компанії Масо або німецького бренду Siegenia. Тому нижче ми розповімо про те, як відрегулювати вікна Рехау, а як виконати настройку фурнітури Siegenia і Масо.

Головні причини виконати регулювання вікна Рехау

Без вагомих причин займатися регулювальними маніпуляціями точно не варто, хоча б із-за того, що це відповідальний процес і можна тільки нашкодити. Обмежитися саме регулюванням, а не повноцінним ремонтом або заміною фурнітури, як правило, можна в наступних випадках:

 • стулка чіпляється за пластикову раму;
 • з’явилися протяги, яких раніше не було;
 • заїдає або навпаки розбовталася ручка;
 • стулка погано відкривається.

Основні регулювання в такому разі можна зробити своїми силами або ж викликавши майстрів нашої компанії. Також відзначимо, що якщо регулювання вікна Рехау вже кілька разів виконувалася, а проблема знову повертається, то потрібен повноцінний ремонт і допомогу кваліфікованих фахівців.

Усуваємо перекіс

Провисання або перекоси найчастіше виникають при масивних (широких або високих) стулках. Їх вага і часта експлуатація послаблює фурнітуру, з-за чого і виникають зміщення відносно початкового правильного положення. Це може бути причиною затирання або ж більш тугого і проблематичного відкриття стулки.

З вікна Рехау регулювання в такому випадку зводиться до налаштування петель за допомогою шестигранного ключа. Щоб змістити стулку лівіше або правіше від петель, потрібно:

 • відкрити вікно;
 • вставити шестигранник у відкритий отвір верхньої петлі;
 • для підтягування до петлі виконується поворот за годинниковою стрілкою, а для видалення (збільшення відступу) – у протилежному напрямку.

Аналогічні налаштування робляться і з нижньою петлею (якщо потрібно), тільки стулка повинна бути закритою.

Щоб опустити або підняти стулку треба виконати маніпуляції з нижньої стулкою:

 • знімається захисний ковпачок;
 • у відкрите регулювальне отвір встановлюється шестигранник;
 • поворот проти годинникової стрілки (ліворуч), опустить стулку, а вправо – злегка підніме.

Зміна ступеня притиску

Якщо з’явилися протяги, і дме з місця стику між рамою і стулкою, ймовірно, ущільнювальна гумка злегка зносилася. Щоб її не міняти, можна скорегувати ступінь притиску. Цю ж маніпуляцію називають зміною режиму з літнього на зимовий. Вважається, що річний менш щільний, а зимовий – посилений. Але говорячи про вікна Рехау, регулювання зима-літо просто так не вимагається. Спочатку ступінь прилягання стулки налаштована оптимально для будь-якого часу року. Виконувати налаштування треба лише тоді, коли виникла проблема – продування і протяги.

Регулювання в цьому випадку зводиться до підтягування цапф – ексцентриків, розташованих на торці стулки. Порядок дій такий:
відкриваємо вікно;

 • знаходимо всі ексцентрики;
 • для посилення притиску потрібно всі їх повернути на 1-2 мм за годинниковою стрілкою;
 • зміни положення повинно бути однаковим для всіх цапф, щоб притиск був рівномірним;
 • більше 2 мм повертати ексцентрики не можна, це призведе до пошкодження ущільнювача.

Налаштування ручок

Віконні ручки в процесі експлуатації найчастіше або розбовтуються, або туго повертаються. У першому випадку потрібно змістити декоративну платівку в бік, підтягти кріпильні гвинти викруткою. У другій ситуації причина, ймовірно криється не в самій ручці, а в петлях, в яких висохла змазка. Використовуючи відповідний мастильний склад, потрібно обробити ці елементи фурнітури. Після цього ручка повинна повертатися без надзусиль.