Головна / Блог / Різне / Як відрегулювати металопластикові двері: основні правила та поради
Як відрегулювати металопластикові двері: основні правила та поради
Одна з ключових переваг металопластикових дверей – висока функціональність. Вони теплі, легко відчиняються і зачиняються, не бояться вологи і перепадів температури. Навіть за інтенсивної експлуатації і конструкція, і фурнітура прослужать дуже довго. На цей клас дверних систем скаржаться вкрай рідко. Але все ж винятки трапляються. Найчастіше причина проблем – виробничий брак, який ви помітите буквально відразу, або розбалансування фурнітури, і тоді ситуацію виправить регулювання металопластикових дверей.
У цій статті ми розповімо, які основні ознаки необхідності регулювання існують, як відрегулювати двері самостійно, що для цього знадобиться, і коли звертатися до професіоналів.
Чому важливе регулювання металопластикових дверей?
Згодом двері можуть піддаватися природній усадці або деформації, що призводить до таких проблем:
Без правильного регулювання дверні ущільнювачі можуть перестати щільно прилягати, що призведе до протягів, витоку тепла і проникнення вологи.
Металопластикові двері можуть заїдати або погано закриватися, якщо фурнітура не відрегульована. Це знижує комфорт використання і може пошкодити механізм. Регулювання дверних петель виправить ситуацію.
Невідрегульовані двері піддають фурнітуру додатковому навантаженню, що призводить до швидкого зносу замків, петель і ручок.
Своєчасне регулювання металопластикових дверей допомагає уникнути перекосу полотна, який може статися через сезонні зміни температури або вологості.
Регулярна перевірка і налаштування пластикових дверей дає змогу продовжити їхній термін служби, зберегти енергоефективність і запобігти можливим пошкодженням.
Основні ознаки необхідності регулювання металопластикових дверей
Слід розуміти, що не всі несправності можна виправити базовим регулюванням. Наступний чек-лист допоможе визначити, що потрібне саме налаштування пластикових дверей:
дверне полотно чіпляється за поріг або інші частини рами;
для закривання потрібно прикладати підвищені зусилля;
у місці притвору присутній протяг (продування);
дверна ручка повертається туго або, навпаки, розбовталася;
під час відчинення або зачинення чути скрип, скрегіт або відчувається тертя;
на краях дверного полотна або на рамі видно сліди тертя, подряпини або потертості.
Тест із аркушем паперу допоможе визначити, чи достатній притиск стулки пластикових балконних дверей у закритому стані. Візьміть звичайний аркуш формату A4, відкрийте двері та вставте папір між дверним полотном і рамою (у тому місці, де розташований ущільнювач). Щільно закрийте двері, затиснувши аркуш, після чого спробуйте витягнути його. Якщо це дуже легко зробити – притиск недостатній і потрібне регулювання.
Провести діагностику можна також за допомогою свічки, що горить. Протяг відхилятиме полум’я.
Регулювання дверних петель, механізму і замків дасть змогу відновити нормальну працездатність конструкції.
Покрокова інструкція з регулювання дверей із пластикового профілю
Для виконання роботи вам знадобиться близько 20-30 хвилин часу, шестигранний ключ на 4 мм для вікон (іноді потрібен шестигранник на 3 мм). Ще може знадобитися плоска викрутка або плоскогубці.
Основні маніпуляції стосуватимуться таких вузлів:
цапфи – це невеликі металеві елементи, які під час повороту ручки вікна висуваються зі стулки і входять у спеціальні відповідні планки на рамі;
петлі – бічні шарнірні деталі, які забезпечують поворот полотна навколо осі кріплення до рами. Регулювання пластикових дверей із трьома петлями кардинально не відрізняється, оскільки зазвичай усі маніпуляції виконуються з верхньою і нижньою петльовими групами.
Перед тим, як регулювати двері, потрібно перевірити стан ущільнювальних гумок. Якщо є тріщини, матеріал задубів, то потрібно почати з них.
Тепер, коли все готово, приступаємо до налаштування пластикових дверей.
Якщо дверне полотно чіпляється за поріжок, потрібне регулювання дверних петель
Подібний дефект характерний для конструкцій із широким полотном, особливо коли в них встановлено важкий 2-камерний склопакет. Через підвищені навантаження, додаткові впливи (наприклад, пустощі дітей) або просто через час полотно провисає і чіпляється за поріжок. Щоб підняти двері, потрібно налаштувати нижню петлю. Алгоритм дій такий:
при роботі з петлями потрібно зняти декоративні накладки-заглушки, які відкриють доступ до регулювальних гвинтів;
у верхній паз вставляється шестигранник;
для підняття полотна потрібно виконати обертання за годинниковою стрілкою;
оберти ключа у зворотному напрямку опустять конструкцію.
Але якщо має місце нерівномірне провисання, тобто перекіс із затиранням виник в одному з кутів полотна, регулювання пластикових дверей буде відрізнятися:
маніпуляції проводяться з двома петлями;
викрутка вставляється не у верхній, а в бічні пази;
поворотом вправо дверне полотно зміщується ближче до петлі, а вліво – від неї (віддаляється від петлевої групи).
У результаті правильного регулювання дверей за висотою і шириною зовнішній контур стає паралельним внутрішній дверній коробці.
Якщо перекіс занадто серйозний, встановлюють підкладки під склопакет. Це той випадок, коли звертатися до професіоналів потрібно в обов’язковому порядку. Помилки під час розподілу навантажень спричиняють фізичне пошкодження скла.
Двері зачіпають край рами або закриваються нещільно
Це інший вид перекосу. Він частіше виникає, якщо раніше вже виконувалися якісь налаштування. Для усунення проблеми потрібно змістити полотно по горизонталі, а саме – наблизити його до петель. Причому потрібно уникнути нерівномірного зміщення.
Як регулювати пластикові двері в цьому випадку:
налаштовувати треба верхню і нижню петлі;
дверне полотно спершу потрібно відкрити, що забезпечує повний доступ до фурнітурних елементів;
послідовно виконуються обертання регулювальних гвинтів двох петель;
щоб підтягнути двері ближче до петельної групи, потрібно обертати ключ вправо.
В ідеалі потрібно домогтися рівновіддаленої позиції полотна, але припинити регулювання можна і тоді, коли просто вдалося прибрати затирання.
Налаштування притиску дверей для поліпшення герметичності
Протяг свідчить про порушення герметичності – нещільне прилягання дверного полотна до рами. Перевірити притиск можна за допомогою аркуша паперу, як було описано вище.
Маніпуляції проводяться з цапфами на торці дверного полотна. Для посилення притиску кожну з них потрібно злегка (на кілька мм) повернути за годинниковою стрілкою, а для ослаблення – проти.
Регулювання замків і ручок для забезпечення безпеки та користувацького комфорту
Дверна ручка з часом може розбовтатися. Для вирішення питання треба підтягнути гвинти. Як відрегулювати двері в цьому випадку:
Відкрийте доступ до гвинтів. У основі ручки є пластикова накладка, яка закриває гвинти кріплення. Вона повертається на 90 градусів у будь-який бік (вправо або вліво).
Підтягніть гвинти. Використовуючи викрутку, акуратно підкрутіть обидва гвинти, щоб усунути хитання в ручці. Але не перетягуйте, щоб не пошкодити різьблення.
Після затягування гвинтів поверніть ручку кілька разів, щоб переконатися, що вона працює плавно і не бовтається. Якщо ручка, як і раніше, заїдає, може знадобитися додаткове регулювання фурнітури дверей. У цьому випадку рекомендуємо звертатися до професіоналів.
Поверніть декоративну накладку назад у вихідне положення, щоб приховати гвинти.
Якщо ж ручка, навпаки, повертається дуже туго, рекомендується виконати очищення вікна і змастити петлі. Використовуйте силіконове мастило або спеціальний засіб для фурнітури. Якщо ці заходи не допомагають, радимо звернутися до фахівців.
Замість висновків
Регулювання металопластикових дверей – не складна процедура. Однак вона, як і будь-яка інша робота, вимагає навичок і часу. Зовсім не факт, що ви одразу розберетеся, як усе зробити правильно, або зможете визначити реальні причини проблеми. Навіщо ризикувати, якщо можна викликати досвідченого майстра від «Люкс Вікна». Наш фахівець проведе коректне технічне обслуговування пластикових дверей і за необхідності одразу замінить пошкоджені або зношені елементи. Це набагато дешевше, ніж терпіти дискомфорт або усувати наслідки помилок при регулюванні. Залишайте заявку просто зараз.
Основні плюси пластикових підвіконь Підвіконня вважається найважливішою і часто обов’язковою частиною вікна. Причому його роль не обмежується тільки декоративною, хоча саме він вдало компенсує різницю в товщині стіни отвору і віконної конструкції. Нерідко підвіконна дошка розглядається як додаткове місце для зберігання речей, перетворюється в стільницю або навіть сидіння. Вибираючи підвіконня в Києві, покупці все частіше віддають […]
Захист на вікна від дітей Ви можете здивуватися, але мало не найбільшою загрозою для маленької дитини в сучасній квартирі є вікна. Саме вони ваблять цікаве чадо, яке може відкрити стулку, а це через брак належної уваги батьків – це вже ризик нещасного випадку. У той же час спеціальний захист на вікна від дітей не є […]
Пожовкли пластикові вікна що робити Нещодавно встановили металопластикові вікна, а пластиковий профіль вже почав жовтіти? Це явно не те, що очікує будь-який покупець, який замовляє нову віконну систему. Причин, чому жовтіють пластикові вікна, можна виділити лише дві. Про них ми і розповімо вам сьогодні. Низькоякісний пластик Як правило, швидка втрата білосніжного забарвлення ПВХ-вікон обумовлена низькою здатністю […]
Не завжди є необхідність відкривати віконця на провітрювання. Якщо встановити одностулкові глухі вікна, можна значно заощадити на виготовленні, монтажних роботах і обслуговуванні. У цій статті ми розповімо про особливості таких конструкцій, тонкощі вибору комплектації, переваги та недоліки. Пластикові одностулкові вікна без відкривання мають найпростішу конструкцію Вони являють собою, по суті, статичну раму зі склопакетом, за […]
Камерність віконних конструкцій часто вводить в оману клієнтів, які тільки починають розбиратися в цій темі. І часто виникає питання – що таке однокамерні пластикові вікна? Статистика Гугл показує, що цей запит вводиться в пошук десятки разів щодня. У цій статті ми про все детально розповімо. Вікна з однією камерою – це конструкції з однокамерним склопакетом […]
Таким чином багато обивателів називають найпростіші глухі віконні блоки. Цілком логічно, що якщо вам не потрібно відкривати стулки, то і фурнітура не знадобиться. Але професійною мовою під ними мають на увазі особливу технологію, коли рама або будь-які механізми залишаються прихованими візуально. Встановлення пластикових вікон подібної конфігурації – зовсім не рідкість. Компанія «Люкс Вікна» також пропонує […]
Сьогодні ми можемо констатувати факт, що сучасне ставлення до простору вийшло за рамки утилітарності. Офіси лідерів ринку, незалежно від займаної ніші та напряму діяльності, перетворюються на об’єкти дизайнерського мистецтва. Вони насамперед відображають цінності та культуру компанії, слугують невербальною візитівкою, об’єднують співробітників навколо спільної ідеї, переконують партнерів у перспективності співробітництва, і тільки потім розглядаються як місце, […]
Особливість балконного скління – це завжди велика площа. Сонячні промені, що проникають через вікна, значно нагрівають приміщення, роблячи його некомфортним для перебування, особливо в літні дні. Вони викликають вицвітання і псування меблів, шпалер, картин та інших предметів інтер’єру. Також не дуже приємно постійно перебувати під прицілом цікавих перехожих і сусідів. Незалежно від розташування будинку, вам […]
У світі дизайну інтер’єрів лофт уже давно перестав бути чимось новим і модним. Зародившись у 50-х роках минулого століття з необхідності переобладнання промислових приміщень під житло, він міцно завоював серця людей по всьому світу. Секрет його популярності – відчуття простору і повітря завдяки високим стелям, великим вікнам і відсутності зайвих перегородок. При цьому лофт цінує […]
Регулярна профілактика пластикових вікон є важливим аспектом їхньої довгострокової експлуатації та надійності. Вона вирішує кілька завдань, які в сукупності значно економлять ваш бюджет: Таким чином, це дуже важлива процедура. І у вас є вибір – самостійна профілактика вікон або професійне обслуговування вікон. Що необхідно, щоб самостійна профілактика вікон була успішною? Якщо навчитися виконувати всі процедури […]