Головна / Блог / Балкони / Ідеї та поради щодо дизайну балкона в хрущовці
Ідеї та поради щодо дизайну балкона в хрущовці
Пріоритетна мета, яку ставили перед архітекторами та інженерами під час проєктування хрущовок, – це створення доступного масового житла в післявоєнний період. Використовувалися типові конструкції, прості матеріали. Архітектурні надмірності були відсутні, віталася мінімізація витрат на оздоблення і будівництво. Це призвело до того, що житлову площу урізали до межі, а багато деталей, як-от балкони, були виконані мінімалістично або були відсутні зовсім. Через це дизайн балкона в хрущовці – завжди завдання із зірочкою. Будь-який дизайнер інтер’єрів підтвердить, що створювати проекти для великих площ набагато простіше.
Але хрущовка – зовсім не вирок. Цікаві ідеї для маленького балкона дозволять перетворити навіть кілька квадратних метрів на повноцінний і функціональний житловий простір, як самостійний, так і у вигляді приєднаної до основного приміщення частини.
У цій статті ми розглянемо, з якими потенційними складнощами та викликами стикаються власники такої нерухомості, а також розкажемо, як ми їх долали в реальних проєктах.
Поради з облаштування балкона в хрущовці від фахівців «Люкс Вікна», які допоможуть уникнути величезних проблем у майбутньому
Хрущовки – це типові житлові будинки, які масово будували в СРСР у період із середини 1950-х до середини 1970-х років. Наймолодшим будівлям уже виповнилося щонайменше 50 років. Такий тривалий термін експлуатації неминуче позначається на стані несучих конструкцій, зокрема балконної плити. На відміну від лоджії, балкон має незалежну основу, яка кріпиться до несучої стіни будівлі і виступає за межі фасаду. Вона неминуче руйнується під впливом навколишнього середовища і часу. Перед тим, як зробити балкон затишним, потрібно подбати про його міцність.
З цієї причини дизайн балкона в хрущовці фахівці «Люкс Вікна» завжди починають з обстеження залишкової навантажувальної міцності плити основи. Якщо взяти усереднені результати, то виходить ось яка картина:
Якщо виходити з ДСТУ Б В.1.2-3:2006 «Прогини і переміщення. Вимоги проектування», який є опорним для подальшого розрахунку навантажувальної міцності несучих конструкцій, додаткове навантаження на балконну плиту не повинно перевищувати 200 кг/м2. На її край – 400 кг/м2. Це з урахуванням періодичної присутності людей.
Такі цифри актуальні для конструкцій, які не досягли десятирічного віку. Міцність балконної плити з часом знижується.
Через 30 років втрачається близько 30%, через 50 років – половина.
Таким чином, перший пункт ідеї для маленького балкона навіть у наймолодшій хрущовці – відновлення міцності основи. Це складний технологічний процес, результат якого ви зможете оцінити тільки після завершення всього проєкту, і то не відразу. Тому ми настійно рекомендуємо замовляти ремонт балконів «під ключ» у одного підрядника. «Люкс Вікна» в такій ситуації надають комплексну гарантію в 5 років. Будь-які проблеми будуть усунені швидко і за наш рахунок.
Другий важливий момент – сформувати всебічне бачення, що конкретно ви хочете отримати на фінішній прямій. Навіть з урахуванням невеликих габаритів, які зазвичай не перевищують 3,2х0,8 м або 2.56 м2, існують різні концепції, як зробити балкон затишним:
Приєднати приміщення до основної кімнати, розширивши загальну корисну площу.
Створити незалежний простір – робочий кабінет, міні-майстерню, зону релаксу, зимовий сад або оранжерею.
Допускається зробити винос балкона по основі. Додавання до 30 см у кожну сторону можливе без дозвільних документів, якщо будівля не має особливих архітектурних обмежень. Для великих масштабів потрібно отримати дозвіл у БТІ.
І тільки після цього можна починати розробляти проєкт.
Чому комплексний дизайн балкона в хрущовці – дуже важливий і необхідний крок?
Навіть зміцнена основа має серйозні обмеження щодо допустимого навантаження. При цьому будь-які будівельні конструкції мають вагу. Звичайне скління з однокамерним склопакетом потрібних габаритів важить понад 150 кг, французьке – від 250 кг. Додайте сюди оздоблювальні матеріали, обшивку парапету, вагу меблів та інших об’єктів. Якщо бездумно генерувати ідеї для маленького балкона, ви й не помітите, як перевищите всі допустимі ліміти.
Комплексний дизайн облаштування балкона в хрущовці «під ключ» дозволить відразу відсіяти будь-які ризики. Фахівці «Люкс Вікна» подбають про все необхідне для створення комфортного простору. Проєкт включає такі розділи:
Роботи з відновлення міцності балконної плити і, якщо необхідно, її виносу.
Скління – ми готові встановити як холодні, так і теплі конструкції з пластикового або алюмінієвого профілю.
Зовнішня обшивка парапету при виборі класичного скління – з детальним розрахунком товщини, порядку укладання матеріалів, їхньої ваги. Ми рекомендуємо профлисти або спеціальний металевий сайдинг. Це найкращі ідеї для маленького балкона хрущовки з точки зору естетики, довговічності та оптимізації витрат. Зауважте, що при виборі французького скління в підлогу цей пункт не потрібен.
Прокладка електрообладнання – проводки, освітлення, системи теплої підлоги на основі електричного кабелю, що гріє, ліній для електроконвектора та інших приладів на ваше замовлення.
Облаштування незалежної вентиляції. Не завжди навіть сучасні механізми мікропровітрювання забезпечують комфортне надходження свіжого повітря і відведення відпрацьованих повітряних мас. У вашому розпорядженні величезний вибір технологічних спеціальних рішень – провітрювачі, рекуператори, інноваційні віконні системи. Усе це дасть змогу унеможливити вогкість і цвіль.
Технологічно правильне утеплення з використанням мембран захистить від втрат тепла і проникнення конденсату в утеплювач і внутрішні шари огороджувальних конструкцій. Це важливо для їхньої довговічності.
Оформлення виходу балконними дверима, розсувною системою або іншим способом забезпечить комфортний і естетичний доступ.
Фінішне внутрішнє оздоблення стін, стелі та підлоги. Стіни матимуть гарний вигляд із фактурною штукатуркою, фарбуванням, дерев’яною вагонкою, МДФ панелями. Для підлоги підійде лінолеум, кварцвініл, керамічна плитка. Поради з облаштування балкона від наших досвідчених фахівців допоможуть підібрати найкращі саме для вас матеріали з урахуванням майбутнього призначення приміщення і наявного бюджету.
Системи зберігання та меблі допоможуть організувати простір без ефекту захаращення. Цей пункт – обов’язковий елемент дизайну балкона в хрущовці, оскільки вся обстановка проєктується і створюється за індивідуальним замовленням. Стандартні предмети просто не влізуть у такий обмежений простір або зроблять його непридатним для експлуатації.
Комплексний дизайн балкона в хрущовці «під ключ» не тільки дасть змогу візуалізувати ідею на стадії розроблення, а й надасть докладні розрахунки щодо навантажень, повну технічну інформацію для закупівель матеріалів, виконання робіт і складання підсумкового кошторису.
Вибираючи послуги «Люкс Вікна», на цьому етапі ви отримуєте достовірне уявлення про терміни і ціну на облаштування затишного балкона в хрущовці. Це допомагає планувати шлях до своєї мрії.
Як зробити балкон затишним у маленькій хрущовці?
Навіть найкрихітніший куточок можна організувати так, щоб він приносив радість і користь. Розглянемо кілька цікавих ідей для маленького балкона в хрущовці.
Міні-офіс або робочий кабінет
Завдяки великій кількості природного світла балкон буде відмінним вибором для облаштування подібних функціональних зон:
Можна створити затишне робоче місце з невеликим столом, зручним стільцем і поличками для книг і документів.
Знадобиться гарне додаткове освітлення. Це може бути настільна лампа або світлодіодна стрічка, встановлена вздовж полиць.
Додайте кілька кімнатних рослин, щоб створити атмосферу спокою і підвищити продуктивність. Ідеальний варіант – кашпо на фасадній стіні, там вазонам буде затишно.
Канцелярське приладдя і дрібні потреби можна зберігати в підвісних кошиках або мініатюрних шафках.
У такій обстановці ви зможете зануритися в продуктивну роботу і досягти прекрасних результатів.
Міні-офіс або робочий кабінет
У класичних хрущовках кухні з балконом зустрічаються досить рідко. Але якщо це ваш випадок – вам дуже пощастило. Найкраща ідея для облаштування в цьому випадку полягає в тому, щоб приєднати балконне приміщення до кухні та зробити останню просторішою і функціональнішою. При цьому обов’язково подбайте про ґрунтовне утеплення.
Організувати додатковий простір можна різними способами:
Простінок між балконом і кухнею перетворюється на комфортний і досить просторий обідній стіл, навколо якого може вільно вміститися до 5 осіб. Особливо якщо зробити монолітну підлогу без поріжка.
Якщо є архітектурна можливість прибрати простінок, ви можете зробити простору робочу поверхню вздовж вікна зі зручними тумбами для зберігання начиння.
Поради з облаштування балкона від наших дизайнерів допоможуть використовувати кожен дециметр площі на всі 100%.
Оранжерея або зимовий сад
Досвідчені квітникарі прекрасно знають, що спекотне опалення і сухе повітря, які панують у наших квартирах у холодну пору року, підійдуть тільки невибагливим вазонам. Екзотика ж потребує спеціальних умов за температурою і вологістю. Це легко створити в обмеженому просторі балкона. Тим паче що і природне освітлення тут буде більш комфортним для рослин. Залежно від орієнтації балкона подумайте, які склопакети й оформлення вікон вам потрібні:
Для південного боку можливе використання селективних покриттів або спеціальних напівпрозорих тканинних ролет. Відмінно працюють складові римські штори або плісе.
Північні балкони, навпаки, повинні пропускати максимум світла для ваших рослин.
Щоб милуватися неймовірною красою з кімнати, встановіть розсувні системи в підлогу для виходу. Це прекрасний дизайн балкона в хрущовці, що примикає до спальні або вітальні.
Зона відпочинку і релаксації
Головний принцип – мінімум меблів і візуального шуму, максимум повітря і світла. Найкращий вибір – підвісне крісло-кокон. Доповнити його можна кавовим столиком і невеликим зручним дизайнерським м’яким стільцем. Подбайте про полички для свічок і усамітнюючий декор вікон.
Дизайн балкона в хрущовці відкритого типу
Безрамне скління поворотно-зсувного типу і прозорий парапет з ажурною кованою огорожею дадуть змогу перетворити балкон на відкриту сонячну терасу в теплу пору року. Взимку ж ви отримаєте достатній захист від вітру, опадів і сміття.
Компанія «Люкс Вікна» знає, як зробити балкон затишним за будь-яких стартових умов. Звертайтеся просто зараз, щоб отримати персональну пропозицію.
Нікого не дивує ситуація, коли вікно розбилося з об’єктивних причин – удари, вибухи. Але трапляються абсолютно загадкові ситуації. Тріщини на склопакеті з’являються без будь-яких очевидних передумов. У переважній більшості випадків це так званий термошок склопакетів через різкий перепад температури. У цій статті ми детально розберемо, чому це відбувається і як уникнути подібних пошкоджень. Як температура […]
Під час проектування сучасних будівель пластикові відкидні вікна все частіше стають вибором архітекторів. Конструкції являють собою віконні конструкції, які відкидаються назовні або всередину за допомогою нижньої або верхньої петлі, забезпечуючи часткове відкриття. Вони мають низку функціональних переваг, завдяки яким стали затребуваними в різних архітектурних проєктах. У цій статті ми розповімо про сфери застосування та унікальні […]
Коли мова заходить про вибір вікон для будинку, кожен прагне знайти ідеальний баланс між комфортом, надійністю і зовнішнім виглядом. Одним із цікавих рішень, яке заслуговує на увагу, є штульпові вікна. Вони не тільки зручні у використанні, а й завдяки унікальній конструкції дарують панорамний огляд, максимальне пропускання світла і стильний дизайн. Штульпові вікна – це різновид […]
Звичайною справою стала плутанина, коли ПВХ вікна з двох частин вважають звичайними двостулковими конструкціями. Однак це абсолютно різні вироби. У цій статті ми розповімо про їхні конструктивні відмінності та функціональні переваги. Вікна з двох частин – це тандем із пари незалежних конструкцій Тобто на практиці виготовляються незалежні рами, які в майбутньому будуть встановлені поруч одна […]
Ми живемо у світі, де дефіцит ресурсів позначається на всіх сферах економіки, а екологія посідає перші рядки актуального порядку денного. У цьому ракурсі енергоефективність будівельних конструкцій набуває вирішального значення. Головним якісним і кількісним параметром для оцінки цієї характеристики виступає опір теплопередачі. Що таке опір теплопередачі і як він впливає на енергоефективність? Опір теплопередачі – це […]
Антивандальні вікна – це не маркетинговий хід, а реальна необхідність для тих, хто хоче спати спокійно і не переживати за безпеку свого будинку, бізнесу або майна. Подібні конструкції посилені спеціальними матеріалами, які роблять їх стійкими до механічних пошкоджень і спроб проникнення. В їхній основі – ударостійкі склопакети, багатошарове триплекс-скло, броньовані профілі та фурнітура, здатна протистояти […]
Більшість людей сприймають пластикові підвіконня як декоративний елемент, що завершує загальний вигляд вікна і слугує місцем для розміщення квітів або інших предметів. Насправді воно виконує кілька важливих функцій, що забезпечують комфорт, довговічність і функціональність віконної системи: Однак з часом навіть дуже хороші вироби можуть втратити акуратний зовнішній вигляд і необхідні конструкційні якості. У деяких випадках […]
Довірити відповідальну роботу досвідченим майстрам – найкраще рішення в будь-якій ситуації. Але воно не завжди доступне. У цій статті ми розповімо, як зняти склопакет самостійно. Коли і навіщо може знадобитися зняття склопакета своїми руками? Демонтаж склопакета – дуже відповідальний процес. Ця частина конструкції відрізняється крихкістю і в більшості випадків має великі габарити, впливаючи при цьому […]
Скло оточує нас повсюдно, але мало хто замислюється про його давнє коріння і довгий шлях розвитку. Історія виробництва скла сягає в глибину століть, і його значимість для людської цивілізації неможливо переоцінити. Опис того, як роблять скло, могли б розповісти ще майстри Стародавнього Єгипту і Месопотамії. Однією з найбільш ранніх знахідок, що свідчать про його існування, […]
З моменту старту масового житлового будівництва в Україні середини XX століття до сьогоднішнього дня балкони і лоджії зазнали значних змін: Балкони і лоджії в Україні пройшли шлях від масивних суто декоративних архітектурних елементів до гранично функціональних просторів сучасного житла. Однак доступні сьогодні безпечні та енергоефективні технології дозволяють раціонально використовувати конструкцію будь-якого типу. У цій статті […]