Будь-який металопластиковий профіль відразу після виробництва захищається спеціальною стрічкою з клейкою основою. Видалення захисної плівки відбувається, як правило, після встановлення готового виробу і завершення всіх оздоблювальних робіт. Але чим довше захист залишається на пластику, тим складніше його буде зняти. З цієї статті ви дізнаєтеся, які існують способи полегшити цей процес.

Навіщо взагалі ця плівка наклеюється на профіль?

Таким нехитрим способом виробники вирішують кілька важливих завдань:

Таким чином, захисна плівка зберігає початковий зовнішній вигляд профілю до моменту його встановлення. Це особливо важливо для клієнтів, які очікують отримати продукцію в бездоганному стані.

Зазвичай майстри «Люкс Вікна» пропонують зняти плівку з пластикового вікна відразу після встановлення. Але якщо це недоцільно – ще триває ремонт, наприклад, – ви повинні будете зробити це самостійно. І краще не затягувати. Виробники профілю рекомендують робити це протягом двох тижнів після встановлення. У цьому разі вам не знадобиться вдаватися до будь-яких хитрощів. Вона зніметься без залишку.

Чому з часом видалення захисної плівки на вікнах ускладнюється?

Захисна плівка на вікна – це витратний матеріал, кінцевий пункт призначення якого завжди звалище. Тому для її виготовлення використовується найпростіша формула без дорогих стабілізаторів, яка дозволяє матеріалу швидко руйнуватися під впливом зовнішнього середовища:

Таким чином час працює проти вас.

Як зняти плівку з пластикового вікна, якщо вона занадто довго залишалася на рамі?

Стара плівка неодмінно завдасть вам певного клопоту. Однак дієві способи з її видалення існують.

Вам можуть знадобитися допоміжні інструменти для зняття плівки з вікна – скребок для склокерамічних варильних поверхонь (він володіє оптимальним поєднанням жорсткості та делікатності), промисловий або побутовий фен, канцелярська гумка, м’які тканинні серветки (краще з мікрофібри), мильний розчин, засоби індивідуального захисту – рукавички, окуляри або маска для захисту очей.

Категорично заборонено застосовувати ножі, ножиці та інші гострі предмети. Вони залишать непоправні подряпини на поверхні пластику. Згодом подібні пошкодження забиваються брудом, і очистити їх уже стає неможливим. Також під забороною агресивна хімія. Вона руйнує верхній гладкий шар, роблячи поверхню шорсткою, а також може призвести до локальної зміни кольору в бік жовтизни.

Крок 1. Помірне нагрівання

Використовуючи фен, можна забезпечити просте і безпечне видалення декоративної плівки і захисного матеріалу. Прогрівання помірною температурою повертає еластичність полімерному та клейовому шару, забезпечуючи їхню кращу адгезію. Часто цього буває достатньо, щоб зняти плівку з пластикового вікна без сліду:

Якщо минуло не так багато часу, цього виявляється достатньо. Вам залишиться помити раму м’яким мильним розчином, використовуючи мікрофібру.

Якщо плівка дуже стара і сильно прилипла, може знадобитися повторення процесу нагрівання і зняття плівки кілька разів.

Крок 2. Позбавлення від залишків клею на вікні з використанням спеціальних складів

Після зняття основної плівки можуть залишитися залишки клею. Якщо таких ділянок дуже багато, зручніше використовувати допоміжні засоби. Добре себе зарекомендували:

Будь-який засіб потрібно спочатку протестувати на непомітній ділянці, щоб переконатися, що матеріал рами не деформується і не змінює своїх оптичних властивостей під впливом реагенту. Також уникайте потрапляння хімікатів на ущільнювач між штапиком і склопакетом.

Якщо ви вирішили використовувати спирт, нанесіть його на м’яку ганчірку або паперовий рушник. Протріть ділянки з клеєм, даючи засобу трохи часу для впливу. Акуратно зітріть клей пластиковим скребком або ганчіркою. За необхідності повторіть процес. Зовсім невеликі залишки зручно прибирати канцелярською гумкою.

Під час використання готових складів суворо дотримуйтесь рекомендацій виробника, зазначених на флаконі. При цьому забезпечте гарне провітрювання робочої зони – часто до складу входять компоненти з різким запахом і токсичними властивостями. Також краще використовувати респіратор.

Крок 3. Очищення пластикових вікон

Фінальний етап передбачає обов’язкове миття пластикових поверхонь з використанням мильного розчину. Він видалить сміття, випадково пропущені фрагменти клею, залишки хімії. Протріть вікно чистою ганчіркою або паперовими рушниками, щоб поверхня стала чистою і без розводів.

Дотримуючись цих кроків, ви зможете ефективно зняти плівку з пластикового вікна, не пошкодивши поверхню.

Додаткові поради щодо догляду за пластиковими вікнами

Кілька простих рекомендацій від професіоналів «Люкс Вікна» допоможуть підтримувати ідеальний технічний стан ваших металопластикових вікон:

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете підтримувати пластикові вікна в хорошому стані протягом тривалого часу, забезпечуючи їхню функціональність і естетичний вигляд. З більш серйозними питаннями якомога швидше звертайтеся до фахівців «Люкс Вікна».

Інші статті

17.04.2025

Сучасна архітектура прагне легкості, міцності та елегантності. Саме тому алюмінієві двері для дому та офісу стають дедалі популярнішими. Їх можна зустріти як у стильних житлових інтер’єрах, так і в комерційних будівлях – від офісних центрів і магазинів до ресторанів і готелів. Популярність сучасних алюмінієвих дверей пояснюється унікальним поєднанням характеристик. На відміну від дерева, яке потребує […]

Детальніше
10.04.2025

Нікого не дивує ситуація, коли вікно розбилося з об’єктивних причин – удари, вибухи. Але трапляються абсолютно загадкові ситуації. Тріщини на склопакеті з’являються без будь-яких очевидних передумов. У переважній більшості випадків це так званий термошок склопакетів через різкий перепад температури. У цій статті ми детально розберемо, чому це відбувається і як уникнути подібних пошкоджень. Як температура […]

Детальніше
10.04.2025

Під час проектування сучасних будівель пластикові відкидні вікна все частіше стають вибором архітекторів. Конструкції являють собою віконні конструкції, які відкидаються назовні або всередину за допомогою нижньої або верхньої петлі, забезпечуючи часткове відкриття. Вони мають низку функціональних переваг, завдяки яким стали затребуваними в різних архітектурних проєктах. У цій статті ми розповімо про сфери застосування та унікальні […]

Детальніше
10.04.2025

Коли мова заходить про вибір вікон для будинку, кожен прагне знайти ідеальний баланс між комфортом, надійністю і зовнішнім виглядом. Одним із цікавих рішень, яке заслуговує на увагу, є штульпові вікна. Вони не тільки зручні у використанні, а й завдяки унікальній конструкції дарують панорамний огляд, максимальне пропускання світла і стильний дизайн. Штульпові вікна – це різновид […]

Детальніше
09.04.2025

Звичайною справою стала плутанина, коли ПВХ вікна з двох частин вважають звичайними двостулковими конструкціями. Однак це абсолютно різні вироби. У цій статті ми розповімо про їхні конструктивні відмінності та функціональні переваги. Вікна з двох частин – це тандем із пари незалежних конструкцій Тобто на практиці виготовляються незалежні рами, які в майбутньому будуть встановлені поруч одна […]

Детальніше
09.04.2025

Ми живемо у світі, де дефіцит ресурсів позначається на всіх сферах економіки, а екологія посідає перші рядки актуального порядку денного. У цьому ракурсі енергоефективність будівельних конструкцій набуває вирішального значення. Головним якісним і кількісним параметром для оцінки цієї характеристики виступає опір теплопередачі. Що таке опір теплопередачі і як він впливає на енергоефективність? Опір теплопередачі – це […]

Детальніше
03.04.2025

Антивандальні вікна – це не маркетинговий хід, а реальна необхідність для тих, хто хоче спати спокійно і не переживати за безпеку свого будинку, бізнесу або майна. Подібні конструкції посилені спеціальними матеріалами, які роблять їх стійкими до механічних пошкоджень і спроб проникнення. В їхній основі – ударостійкі склопакети, багатошарове триплекс-скло, броньовані профілі та фурнітура, здатна протистояти […]

Детальніше
03.04.2025

Більшість людей сприймають пластикові підвіконня як декоративний елемент, що завершує загальний вигляд вікна і слугує місцем для розміщення квітів або інших предметів. Насправді воно виконує кілька важливих функцій, що забезпечують комфорт, довговічність і функціональність віконної системи: Однак з часом навіть дуже хороші вироби можуть втратити акуратний зовнішній вигляд і необхідні конструкційні якості. У деяких випадках […]

Детальніше
21.03.2025

Довірити відповідальну роботу досвідченим майстрам – найкраще рішення в будь-якій ситуації. Але воно не завжди доступне. У цій статті ми розповімо, як зняти склопакет самостійно. Коли і навіщо може знадобитися зняття склопакета своїми руками? Демонтаж склопакета – дуже відповідальний процес. Ця частина конструкції відрізняється крихкістю і в більшості випадків має великі габарити, впливаючи при цьому […]

Детальніше
20.03.2025

Скло оточує нас повсюдно, але мало хто замислюється про його давнє коріння і довгий шлях розвитку. Історія виробництва скла сягає в глибину століть, і його значимість для людської цивілізації неможливо переоцінити. Опис того, як роблять скло, могли б розповісти ще майстри Стародавнього Єгипту і Месопотамії. Однією з найбільш ранніх знахідок, що свідчать про його існування, […]

Детальніше