Більше 200 кольорів за системою RAL з різними типами покриття: глянцевим, матовим або структурним
Підписуюсь під словами подяки всіх відгуків. Професіоналізм є досить високого рівня. Підсвідомо на кожному етапі, чекали якихось зривів, як це зазвичай буває, але все йшло настільки гладко, що ні до чого причепитися навіть. Всім успіхів, прийдемо ще))
В компанії працюють професіонали, ми замовляли вікна і двері, все зроблено чудово, дуже сподобалося і робота і якість і оперативність! Також приємні ціни. Одні з найкращих. Рекомендую
Відмінний сервіс та якість вікон. Усі питання вирішуються оперативно. Дякуємо всім, хто працював з моїм замовленням – менеджеру Сергію Калушину та майстрам кампанії.
Приміщення великої площі потребують достатнього обсягу світла. Звичайні вікна по периметру не здатні впоратися з таким навантаженням. Скляні зенітні ліхтарі, розташовані в даху, посилять приплив природного освітлення за будь-якої погоди.
Світлоаераційне вікно або зенітний ліхтар – це спеціальна конструкція на даху будівлі, яка забезпечує природне освітлення за рахунок світлопрозорої ділянки покрівлі. Подібне рішення використовується на плоских і скатних покрівлях у виробничих будинках, навчальних корпусах, спортивних аренах, торгових центрах і навіть у приватному будівництві.
Ліхтар зенітний виконує кілька корисних функцій одночасно:
Жоден штучний світильник не здатний генерувати природний спектр видимого діапазону. Також природне освітлення регулює циркадні ритми та впливає на режим відпочинку та неспання.
Компанія «Люкс вікна» готова запропонувати своїх експертів та виробничі потужності в галузі проектування вікон – зенітних ліхтарів. Ми надаємо комплексні послуги «під ключ» і залишаємось поряд після того, як об’єкт зданий в експлуатацію та пройшов гарантійний термін.
Освітлення приміщень опинилося в центрі уваги від появи перших натяків на архітектуру. Адже зір – наше головне джерело інформації про світ. Вже за часів Стародавніх Царств рішення вийшли на високий технічний рівень. Згадайте Пантеон у Римі, його купол, залитий потоками сонячного світла. Або ж собори епохи Відродження, де вітражі ллють кольорові відблиски на кам’яну підлогу. У всіх цих архітектурних шедеврах простежується ідея зенітного освітлення, яка бере початок у далекому минулому.
Перші подоби зенітних ліхтарів можна знайти вже в античній архітектурі. У Стародавньому Єгипті піраміди забезпечувалися вентиляційними шахтами, а в Греції та Римі храми та інші громадські будівлі висвітлювалися за допомогою отворів у куполах.
В епоху Середньовіччя зенітні ліхтарі набули більшого поширення. Готичні собори з їхніми стрілчастими арками та вітражами стали справжніми гімнами світла.
З настанням епохи Відродження та Нового часу вдосконалювалися технології будівництва, що призвело до появи більш складних та ефективних зенітних ліхтарів. У цей період поширені купольні (лантерни) та шедові конструкції.
У XX столітті вікна зенітні ліхтарі стали відігравати важливу роль не тільки в естетиці, а й у функціональності будівель. Промислова архітектура того часу активно використовувала світлопрозорі конструкції у даху для освітлення величезних виробничих приміщень та конструкторських бюро.
Сьогодні зенітні ліхтарі переживають своєрідне відродження. Сучасні архітектори використовують їх не тільки для освітлення, але і для вентиляції, димовидалення та створення унікальних дизайнерських рішень. Вони пройшли довгий шлях розвитку від найпростіших отворів у даху до складних архітектурних конструкцій.
Сучасні зенітні ліхтарі, що освітлюють інтер’єри природним світлом, є складними інженерними конструкціями. У них поєднується функціональність і естетика. Враховуючи їхнє розташування, вимоги до проекту та його реалізації дуже високі. Необхідно забезпечити таку механічну міцність, щоб природні фактори не змогли пошкодити раму чи світлопрозору частину. Важливий фактор – бездоганна герметичність, інакше замість джерела світла вийде водоспад.
Щоб відповідати функціональному призначенню, для виготовлення зенітних ліхтарів застосовуються особливі технології.
Це практично вічний матеріал, не схильний до корозії. Оксидна плівка, отримана методом електролітичного анодування, є інертною та захищає метал від хімічних реакцій з компонентами навколишнього середовища.
Додатково профіль може бути покритий порошковою фарбою будь-якого відтінку палітри RAL. Це ще один рівень захисту та безмежне розширення декоративних можливостей архітектора.
Профіль із алюмінієвого сплаву неймовірно міцний та жорсткий, але при цьому дуже легкий. Це ідеальний вибір для покрівельних конструкцій, оскільки він не перевантажує несучі опори.
Алюміній відноситься до розряду пожежобезпечних матеріалів із помірним коефіцієнтом лінійного температурного розширення. Якщо зенітний ліхтар купити з алюмінієвого профілю, він збереже свою функціональність при пожежі та виконає завдання автоматичного видалення диму.
Недорогі пластикові панелі з полікарбонату – нещодавній винахід. Вони дають достатню прозорість світла і роблять пучок більш розсіяним. До того ж, можна виготовити великі листи довільної форми, які залишаться легкими. Проблема цього рішення – крихкість матеріалу. Полікарбонат дряпається, що погіршує його оптичні властивості.
Склопакети більш міцні та забезпечують покращені експлуатаційні характеристики, такі як шумоізоляція та хороша теплоізоляція:
Хоча зенітні ліхтарі купити змушує недолік природного світла, надмірна соляризація також негативно позначається на інтер’єрі та самопочутті людей. Оптимізувати світлопрозорість допомагають різні тонуючі плівки та напилення. Найбільш інноваційне рішення – мультифункціональне напилення. Воно відсікає понад 70% сонячного ультрафіолету та інфрачервоних променів (які саме переносять тепло). Проте понад 70% світлового діапазону проникає без втрат. Під таким світлоаераційним ліхтарем і люди комфортно почуваються, і інтер’єр не страждає.
Також добре працюють як регулятор соляризації жалюзі, рулонні штори або маркізи.
Насамперед вибирається теплий алюмінієвий профіль з терморозривом.
Далі галузеві стандарти наказують утеплювати опорні контури зенітних ліхтарів. Для цього використовуються негорючі матеріали у формі матів або плит. Рекомендовані мінеральна вата середньої та великої жорсткості, а також пінопласт та пінополістирол з антипіренами.
Також обов’язково виконується утеплення бортових елементів.
Зони примикання конструкції до покрівельного пирога обов’язково ізолюються за допомогою стійких до ультрафіолету та перепадів температур герметиків у вигляді стрічок, паст та інших складів.
Герметизація самого скління виконується профільованими та плоскими прокладками з полімерів вздовж усього контуру. Як матеріал для їх виготовлення часто обирається силікон.
Також важливо передбачити способи видалення конденсату із зони зенітних ліхтарів:
Враховуючи високу складність проектних, виробничих та монтажних робіт з облаштування зенітних ліхтарів, краще звертатися до компанії з великим досвідом. “Люкс вікна” понад 20 років працюють на ринку України. Ви можете познайомитись з нашими проектами у галереї виконаних замовлень.
Сучасні світлопрозорі конструкції для організації природного освітлення через дах розрізняються за різними критеріями. Найбільш поширеною є класифікація за формою:
Існують різні реалізації кожного типу конструкцій за функціональністю. На невентильовані зенітні ліхтарі ціна буде мінімальною, оскільки це технічно найпростіше рішення. Вентильовані системи оснащуються спеціальною фурнітурою, яка підключена до приводів для дистанційного керування. Функція димовидалення полягає в тому, що відкривання буде автоматичним за командою головної централі або від датчика пожежі.
Навіть вибір типу зенітного ліхтаря – складне завдання. Немає сенсу гаяти час вивченням докладної технічної інформації. Вона вам не знадобиться, без спеціальних навичок виконати якісний монтаж такої конструкції неможливо. Звертайтесь одразу до фахівців «Люкс вікна». Консультація – безкоштовна.
Зенітні ліхтарі – це світлові конструкції, встановлені на даху будівлі для забезпечення природного освітлення внутрішніх приміщень. Вони часто використовуються для покращення освітленості та створення візуально привабливих просторів. Крім того, зенітні ліхтарі можуть сприяти енергозбереженню за рахунок зменшення потреби у штучному освітленні.
Зенітні ліхтарі потрібні для забезпечення природного освітлення внутрішніх приміщень, особливо в будівлях з великими площами або обмеженим доступом світла через вікна. Вони допомагають знизити споживання енергії на освітлення, створюючи комфортніші та привабливіші умови для перебування. Крім того, зенітні ліхтарі можуть покращити вентиляцію, якщо оснащені механізмами для відкриття.
Зенітні ліхтарі використовуються у різних типах будівель, включаючи комерційні, промислові та житлові. Їх часто встановлюють у торгових центрах, спортивних спорудах, офісах та фабриках для покращення природного освітлення. У житлових будинках зенітні ліхтарі можуть бути використані для освітлення великих кімнат або атріумів.
Вартість зенітного ліхтаря може сильно змінюватись і залежить від його розміру, конструктиву, наявність відкривань, склопакетів, автоматики та інших факторів. В середньому ціна стартує від 15 000 грн. за кв.м. Для точного розрахунку рекомендуємо звернутися до наших спеціалістів.