Поряд з орними віконними конструкціями все більший інтерес у потенційних покупців викликають розсувні металопластикові вікна. Вони незамінні в умовах, коли кожен додатковий сантиметр цінний і корисний (на лоджіях і балконах, в різних малогабаритних приміщеннях). Також немає рівних розсувним пластиковим вікнам при великих площах скління, власне тому їх вибирають для заміських будинків, терас, офісних об’єктів і т.д.

Сучасні розсувні системи на базі ПВХ не тільки візуально збільшують приміщення, а й можуть бути додатково декоровані, в тому числі за рахунок використання ламінування, здатні забезпечити високі енергозберігаючі властивості. Потрібно лише розуміти, що розсувні пластикові вікна коштують дорожче традиційних орних аналогів, що обумовлено більш складної комплектацією, наявністю додаткової фурнітури, підвищеними вимогами до монтажу.

Чому обирають розсувні металопластикові вікна?

Установка пластикових вікон, які доповнені розсувними системами замість звичної поворотно-відкидної фурнітури, цікава з багатьох причин. Головні переваги таких рішень полягають в наступному:

 • оптимальна траєкторія закривання і відкривання, яка дозволяє раціонально використовувати наявний простір;
  зручна експлуатація з відсутністю шуму в процесі пересування стулок, плавним і легким рухом навіть за умови солідних габаритів;
 • додатковий захист від проблем традиційних вікон, що володіють двома опорними точками: провисання і деформації стулок;
 • високі тепло- і звукоізоляційні властивості і хороша герметичність;
 • механічна міцність, надійність, стійкість до атмосферних впливів, довговічність близько 50 років;
 • естетична привабливість (особливо у випадку з панорамним склінням);
 • якісний захист від злому, завдяки тому, що розсувні пластикові вікна передбачають сучасні протизламні цапфи і зачепи, можуть комплектуватися замками, надміцним склопакетами і т.д.

Окремим плюсом може стати відносно простий догляд, а саме процес миття скла на лоджіях і балконах. Щоб очистити всі секції, можна зняти рухливі стулки. Як зняти розсувні вікна на балконі? Послідовність дій така:

 • спочатку треба зняти заглушки, розташовані поблизу роликів;
 • далі можна зняти вікно з напрямних, піднявши стулку і потягнувши на себе;
 • тепер можна очистити не тільки скла, а й рейкові механізми, прокладки, які перешкоджають проникненню пилу;
 • збірка виконується у зворотній послідовності.

Специфіка установки пластикових вікон з розсувними системами

Принципова відмінність у розсувних віконних конструкцій на тлі звичайних полягає в наявність ходової направляючої, по якій переміщаються стулки, а також роликів, які забезпечують плавне і безшумне її переміщення. Щоб ця система безперебійно і надійно працювала, потрібно не тільки вибрати висококласний роликовий механізм, але і забезпечити грамотний монтаж, в тому числі:

 • виставити раму по рівню, виключивши нахили, провисання або прогини профілю;
 • герметизувати монтажний шов, захистивши його від води, пилу та інших впливів;
 • реалізувати систему відведення води на шляху переміщення стулок.

Ще на етапі проектування потрібно врахувати, що важкі конструкції, наприклад, на балконі, вимагають посилення балконної плити або парапету. Плюс на високих поверхах розсувні вікна потрібно додатково захистити від вітрових навантажень за рахунок вибору більш товстих профілів з висококласним армуванням.